agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowe punkty dostępowe D-Linka zgodne z Wi-Fi CERTIFIED Passpoint®

Nowe punkty dostępowe D-Linka zgodne z Wi-Fi CERTIFIED Passpoint®

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Urządzenia sieciowe / 2020-02-05 11:29:46

D-Link wprowadził do sprzedaży dwa nowe punkty dostępowe, zgodne z wymogami inicjatywy WiFi4EU. Punkty dostępowe zarządzane przez Nuclias Connect zapewniają wysokiej jakości skalowalne połączenia WiFi wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Wewnętrzny dwuzakresowy punkt dostępowy AC1200 Wave 2 PoE (DAP-2662) oraz zewnętrzny dwuzakresowy punkt dostępowy AC1200 Wave 2 PoE (DAP-3666) zaprojektowano z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości połączeń bezprzewodowych niezależnie od środowiska.

Z pomocą punktu dostępowego DAP-2662 można utworzyć dwuzakresową, szybką, bezpieczną i centralnie zarządzaną sieć bezprzewodową w muzeach, bibliotekach, ośrodkach zdrowia i innych obiektach użyteczności publicznej. Natomiast model DAP-3666, wyposażony w wytrzymałą obudowę spełniającą wymagania normy IP68, przeznaczony jest do budowy środowisk sieciowych na zewnątrz budynków. Punkt dostępowy DAP-3666 może pracować w szerokim zakresie temperatur od -30 do 60 stopni Celsjusza i jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, w tym pył, piasek i brud.

Obydwa punkty dostępowe wspierają standard 802.11ac Wave 2 i umożliwiają połączenia bezprzewodowe z łączną przepustowością do 1200 Mbit/s wykorzystując technologię MU-MIMO. Spełnienie wymagań technicznych inicjatywy WiFi4EU oznacza, że punkty dostępowe wspierają Wi-Fi CERTIFIED Passpoint® oraz są zgodne z Hotspot 2.0., zapewniając pełne bezpieczeństwo połączeń z publicznymi sieciami WiFi. Natomiast Nuclias Connect - bezpłatne narzędzie do zarządzania siecią - odpowiada za centralne zarządzanie wszystkimi punktami dostępowymi w sieci WiFi4EU.

Punkty dostępowe wyposażono w szereg funkcji odpowiadających za bezpieczeństwo, w tym uwierzytelnianie użytkowników w oparciu o serwer RADIUS oraz filtrowanie adresów MAC, co przekłada się na bezpieczne i stabilne środowisko sieciowe.

WPA3

Bezpłatna aktualizacja oprogramowania na początku drugiego kwartału 2020 umożliwi korzystanie z najnowszego szyfrowania WPA3 zapewniającego bezpieczeństwo sieci WiFi.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe