agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowe żelazka i generatory pary Tefal

Nowe żelazka i generatory pary Tefal

MAŁE AGD / Żelazka i akcesoria do prasowania / 2017-05-09 10:47:00

Żelazko to niezbędne urządzenie w każdym gospodarstwie domowym. Mogłoby się wydawać, że jego wybór jest prosty i oczywisty, tymczasem na rynku do wyboru mamy kilka rodzajów tego typu urządzeń. Zwykłe żelazka parowe, żelazka z generatorem pary czy generatory pary - jak wybrać urządzenie najlepsze dla siebie? Z pomocą przychodzi firma Tefal wraz z najnowszymi i najnowocześniejszymi urządzeniami na rynku.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Czy prasowanie zawsze musi być przykrym obowiązkiem? Aby uniknąć negatywnej odpowiedzi na to pytanie warto wybierać urządzenia, które są łatwe w obsługiwaniu, łączące w sobie szybkość i perfekcję rezultatów. Stawianie na modele od sprawdzonego i cenionego producenta gwarantuje niezawodność i pozwala cieszyć się zakupionym sprzętem przez wiele lat. Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele urządzeń służących do prasowania: tradycyjne żelazka parowe, tzw. „maxi żelazka” z osobnym zbiornikiem na wodę (nazywane żelazkiem z generatorem pary) oraz prawdziwe generatory pary.

Żelazko parowe to podstawowy typ urządzenia prasującego. Prasowanie przy użyciu pary i wysokiej temperatury stopy żelazka, pozwala z łatwością wygładzić zagniecenia. Maxi żelazko z zewnętrznym dużym zbiornikiem na wodę działa na takich samych zasadach jak zwykłe żelazko parowe, jednak z możliwością zdecydowanie dłuższej pracy bez konieczności dolewania wody. Nie wytwarza jednak pary pod ciśnieniem, tak jak generatory pary, którego sercem jest bojler. Do bojlera doprowadzana jest woda z zewnętrznego zbiornika, a następnie jest podgrzewana i zamieniana w parę pod wysokim ciśnieniem. Moc pary pod ciśnieniem jest tak duża, że wnika w głąb tkaniny i z łatwością rozprasowuje nawet duże zagniecenia, skracając czas prasowania.  Generator pary oprócz szybszego wygładzania zagnieceń pozwala na prasowanie w pionie np. delikatnych sukienek czy marynarek oraz odświeżanie ubrań (usuwanie zapachów).

Które z tych urządzeń będzie dla Ciebie najlepsze? Kwestia doboru odpowiedniego sprzętu zależy od naszych potrzeb. Warto postawić więc sobie kilka pytań przez podjęciem decyzji o zakupie.:

- Ile czasu zajmuje Ci średnio prasowanie? Jeśli poświęcasz dużo czasu na prasowanie tradycyjnym żelazkiem, prawdziwą pomocą może okazać się generator pary, który pozwoli nawet na dwukrotnie skrócenie dotychczasowego czasu pracy - produkowana w bojlerze para pod wysokim ciśnieniem wnika w głąb tkaniny i szybciej i lepiej rozprasowuje zagniecenia. Wystarczy tylko raz przejechać po tkaninie, prasować ubrania tylko z jednej strony lub prasować kilka warstw jednocześnie (np. złożone ręczniki czy pościel) aby osiągnąć perfekcyjne rezultaty prasowania każdej tkaniny.

- Jak często i jak dużo ubrań prasujesz? Jeżeli lubisz podchodzić do tego tematu „raz a dobrze” i prasujesz ubrania dla całej rodziny na cały tydzień, generator pary pozwoli Ci szybko uporać się z tym domowym obowiązkiem oszczedzając czas. Niezależnie od częstotliwości prasowania i ilości ubrań , jeśli jesteś perfekcjonistą i zależy Ci na idealnie wyprasowanych ubraniach, użycie generatora pary zapewni zawsze perfekcyjne efekty prasowania. Jeżeli prasujesz sporadycznie pojedyncze sztuki odzieży, zapewne wystarczającym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zwykłe żelazko.

- Jak dużo miejsca do prasowania potrzebujesz? Pytanie z pozoru błahe, jednak w przypadku posiadania małej powierzchni mieszkalnej - bardzo istotne. Jeśli posiadasz niewielkie lokum, a marzy Ci się generator pary, warto zapatrzyć się w jego kompaktową wersję. Prasuje równie idealnie, co generatory standardowej wielkości, a ułatwi przechowywanie.

Nowości - żelazka Tefal

 - Linia Turbo Pro - Żelazka tej linii zostały wyposażone o nową funkcję Turbo Boost, która działa jak mały generator pary - po naciśnięciu przycisku produkowana jest duża ilość pary, następnie jej silny strumień jest wyrzucany z dużym przyspieszeniem i wtłaczany w głąb materiału by usunąć najtrudniejsze zagniecenia. Innowacją znaną z urządzeń do prasowania marki Tefal i obecną w żelazkach Turbo Pro jest wyjmowana szufladka antywapienna Calc Collector, która zbiera drobinki kamienia i pozwala na jego łatwe usuwanie, zapobiegając osadzaniu się kamienia we wnętrzu żelazka i gwarantując zawsze mocny wyrzut pary dla łatwego usuwania zagnieceń i idealnych efektów prasowania. Wystarczy co kilka miesięcy przepłukać szufladkę pod bieżącą wodą, aby zapewnić dłuższą żywotność żelazka. Ponadto w żelazkach Turbo Pro zastosowaną stopę z nową powłoką Durilium AirGlide Autoclean wykonaną z podwójnej warstwy szkliwa, dzięki czemu żelazko bardzo łatwo prowadzi się po tkaninie i nie niszczy się z upływem czasu, lecz zachowuje taki poziom ślizgu jak w nowym żelazku. Technologia Autoclean, dzięki zawartości palladium,ma unikalną cechę samooczyszczania się z maleńkich drobinek tkanin pozostających po prasowaniu. Stopa Autoclean nie brudzi się więc z upływem czasu, co gwarantuje zawsze łatwe prowadzenie żelazka po tkaninie.  Dodatkowo wyprofilowany czubek stopy ułatwia prasowanie trudnych elementów jak plisy czy obszar wokół guzików - prasowanie koszul, spodni oraz codziennych ubrań już nigdy nie będzie problemem.

Nowości - generatory pary Tefal

- Linia Pro Express Care - Nową linię generatorów pary Tefal wyróżnia unikalna technologia Protect System, która przechwytuje krople wody i zamienia je w parę, dzięki czemu chroni prasowane tkaniny przed zabrudzeniem. Najnowsze modele generatorów wytwarzają ciśnienie do 7,5 bara dla zwiększonego
poziomu wytwarzania pary do 500g/min. Para pod tak wysokim ciśnieniem wnika w głąb tkaniny
z łatwością rozprasowując zagniecenia dla oszczędności czasu. Ponadto linia ta, jak większość generatorów pary Tefal, zaopatrzona jest w technologię Calc Collector do zbierania kamienia - to wyjmowana szufladka, która zbiera drobinki kamienia, zapobiegając jego osadzaniu wewnątrz generatora - gwarantuje to mocny wyrzut pary dla łatwego prasowania i przedłuża żywotność generatora, dzięki czemu będzie nam służył przez lata. Samoczyszcząca się stopa Autoclean nie brudzi się z upływem czasu. Co więcej, funkcja Smart Technology z 3 lub 5 inteligentnymi ustawieniami, w których ilość wytwarzanej pary oraz temperatura stopy są dostosowane do prasowanej tkaniny (delikatnych, normalnych czy trudnych), zapewni zawsze perfekcyjne efekty prasowania.

Generator pary ułatwi Ci prasowanie rzeczy w pionie takich jak: płaszcze, marynarki sukienki oraz zasłony. Pro Express Care to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zawsze marzyły o generatorze pary i chciały korzystać z jego multifunkcjonalności.

- Linia Effectis Anti-Calc - To pierwsze prawdziwe generatory pary z bojlerem wytwarzające parę pod wysokim ciśnieniem, posiadające jednocześnie niewielką wagę i wymiary ułatwiające przenoszenie i przechowywanie. Generatory z linii Effectis posiadają szufladkę antywapienną Calc Collector, która zbiera drobinki kamienia i pozwala na jego łatwe i wygodne usuwanie zapobiegając osadzaniu się kamienia we wnętrzu generatora i gwarantując zawsze mocny wyrzut pary dla łatwego usuwania zagnieceń. Co więcej, funkcja Smart Technology z jedną optymalną kombinacją temperatury i pary umożliwi bezpieczne prasowanie wszystkich typów tkanin. Generator Effectis AntuCalc to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o idealnych efektach prasowania w kompaktowym rozmiarze.

źródło: tefal/

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe