agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
„Kiedy liczy się każda sekunda” - Ascom pomaga zoptymalizować procesy produkcyjne i sprawnie zorganizować pomoc w razie wypadku pracownika.

„Kiedy liczy się każda sekunda” - Ascom pomaga zoptymalizować procesy produkcyjne i sprawnie zorganizować pomoc w razie wypadku pracownika.

GSM / Smartfony / 2015-08-24 11:54:00

Firma KONTEL prezentuje ofertę marki Ascom - telefony i pagery, które jako część zintegrowanego systemu komunikacji bezprzewodowej zapewniają bezpieczeństwo pracownikom w różnego rodzaju obiektach, tam gdzie ich życie lub zdrowie może być zagrożone w wyniku wypadku. Rozwiązanie dedykowane jest m.in. do zakładów przemysłowych, magazynów, centrów logistycznych. System Ascom pomaga też zoptymalizować procesy operacyjne w takich segmentach gospodarki jak budownictwo, logistyka magazynowa, sektor wydobywczy, przemysł ciężki, a nawet handel wielkopowierzchniowy - przyczyniając się tym samym do obniżenia kosztów działalności.
\

Polecane sklepy

OrangeRTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

W licznych sektorach przemysłu ludzie samotnie wykonują pracę w niebezpiecznych warunkach, dlatego kluczową dla ich bezpieczeństwa kwestią jest skuteczny system powiadomień o nagłych zdarzeniach. Mobilne urządzenia przemysłowe Ascom wyposażone są w czujniki upadku i bezruchu, tryb potwierdzenia wysłanego zgłoszenia oraz lokalizator telefonu, który w razie wypadku podaje grupie ratunkowej koordynaty zagrożonego pracownika. Produkty przemysłowe Ascom są odporne na uszkodzenia mechaniczne, kurz, wodę i pył. Mają certyfikaty szczelności IP65, a także ATEX, co oznacza, że w bezpieczny sposób można ich używać w bardzo trudnych warunkach, uwzględniając nawet strefy zagrożone wybuchem - wylicza Rafał Szajczyk, Product Manager Ascom w KONTEL, wyłącznego dystrybutora marki Ascom w Polsce.

Profesjonalne telefony Ascom wykorzystują technologię IP-DECT, która jest najlepszą technologią dla przesyłania głosu i wiadomości oraz jednocześnie najbardziej odporną na zakłócenia radiowe w trudnych warunkach. Wbudowany przycisk PTT (push-to-talk) zamienia urządzenie w niemal klasyczny radiotelefon, ale bez typowych dla krótkofalówek niepotrzebnych szumów i z możliwością normalnej dwustronnej rozmowy. Alarm wypadku może zostać wysłany na kilka sposobów - manualnie poprzez wciśnięcie przycisku alarmowego lub wyszarpnięcie zawleczki z linką umocowaną do ubrania, a także automatycznie, gdy pracownik nie może sam wezwać pomocy. Wtedy zbyt długi okres bezruchu lub nienaturalna pozycja telefonu aktywuje sekwencję alarmową.

Kluczową funkcją dla użytkowników systemu Ascom jest możliwość takiego jego zaprogramowania, aby urządzenia mobilne odbierały krytyczne informacje z różnych systemów w obrębie obiektu, np. z linii produkcyjnych i automatyki przemysłowej, systemów SCADA (nadzór informatyczny nad procesem technologicznym), przeciwpożarowych, BMS (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja), z baz danych, monitoringu CCTV oraz z systemów kontroli dostępu i ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa). Celem jest skrócenie lub nawet uniknięcie przestojów linii produkcyjnych. Alarmom można nadawać odpowiednie priorytety, dlatego te bardziej ważne wiadomości zawsze docierają do odbiorcy przed mniej istotnymi. Żadne wezwanie nie zostanie przeoczone, bo jeśli jeden pracownik nie odpowie na alert, informację natychmiast otrzyma kolejna dedykowana osoba. Wyposażenie urządzeń w duże, czytelne i podświetlane wyświetlacze LCD sprawia, że wiadomość może być odczytana nawet w ciemności. Odłożenie telefonu do ładowarki to sygnał dla systemu, że wezwania należy kierować do innych pracowników.

Telefonami przemysłowymi Ascom można zarządzać zdalnie, bez względu na ich lokalizację i bez przerywania pracy ich użytkowników.

źródło:kontel/agdrtv24.pl
 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe