Nowe funkcje Xbox One dostępne już 12 listopada: Ekran startowy

Poleć znajomemu
Nowe funkcje Xbox One dostępne już 12 listopada: Ekran startowy 2015-11-03 09:14:57

12 listopada, rozpocznie się aktualizacja konsoli Xbox One z najnowszymi funkcjami, w tym możliwość uruchamiania gier Xbox 360 na konsoli Xbox One, bez dodatkowych kosztów. Nowe funkcje konsoli Xbox One zostaną wprowadzone dla wszystkich posiadaczy konsol, wraz z kolejnymi, najlepszymi grami w historii Xbox.

W ciągu najbliższych dni, publikowane będą informacje na temat nowych funkcji konsoli Xbox. Poniżej prezentowane są najważniejsze funkcjeekranu startowego konsoli Xbox One.

Kiedy aktualizacja będzie dostępna, pierwszą rzeczą, jaką można zobaczyć to przeprojektowana strona główna. Nowy dashboard będzie wyglądać znajomo, jednak wprowadzi szereg zmian, zasugerowanych przez użytkowników. Ostatnio używane elementy będzie nadal widoczne na ekranie startowym, ale dodana będzie możliwość przewijania w pionie. Można przewinąć w dół, aby zobaczyć listę swoich ostatnio uruchamianych gier i aplikacji, a każda płytka posiada elementy kontekstowe, które pozwalają łatwo zobaczyć wiadomość prosto od twórcy gry, zobaczyć, którzy znajomi grają w gry i umożliwia udostępnianie najnowszych filmów z gier i zdjęć.

W menu obecne będą wciąż Przypięcia, często wykorzystywane przez użytkowników do szybkiego dostępu do gier i aplikacji. W nowym menu konsoli Xbox One przypięcia będą dostępne w dolnej części ekranu. Można przewijać w dół lub naciśnij prawy spust na kontrolerze, aby szybko przejść od razu do swoich przypięć.

Nowością, którą użytkownicy zobaczą na ekranie startowym będą Wskazówki. Znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu kafelki będą zawierać wskazówki dotyczące korzystania z nowych funkcji konsoli Xbox One - treść wskazówek będzie zmieniać się, w zależności od sposoby korzystania z menu przez użytkownika.

Zupełnie nową funkcją będzie Przewodnik, znany użytkownikom konsoli Xbox 360, który został zaprojektowany specjalnie do użycia z nowymi funkcjami konsoli Xbox One. Przewodnik daje natychmiastowy dostęp do kilku ważnych funkcji:

1)     Profil: Można dodać i zarządzać profilami na konsoli, przełączać użytkowników, zobaczyć swój profil i listę osiągnięć.

2)    Znajomi: Można łatwo sprawdzić, którzy znajomi są online, zobaczyć gry w które grają, i zaprosić ich do przyłączenia się do gry.

3)    Grupa: Można łatwo uruchomić lub zarządzać Grupą, która może teraz zawierać 12 aktywnych uczestników.

4)    Wiadomości: Łatwy dostęp do wszystkich wiadomości i grupy do czatów tekstowych.

5)    Powiadomienia: Nowe informacje będą również zawarte w przewodniku i będą pokazywane osobno dla powiadomienia od społeczności i powiadomień związanych z grami.

6)    Ustawienia: Najczęściej używane ustawienia będą dostępne z podręcznego menu.

7)     Wstawianie: Aplikacje można będzie wstawić na ekranie bezpośrednio z Przewodnika.

źródło: microsoft/agdrtv24.pl

Zobacz nowości pozostałych producentów w dziale: Aktualizacje

O firmie Microsoft

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji. Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją – Windows 8 oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office – którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje, infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. 

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska „wykluczenia informacyjnego” poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu „Microsoft dla non-profit”, Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt „Partnerstwo dla Przyszłości”, który w 2007 roku został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007”.

Telefony_komorkowe Gsm_smartfony Telefony_akcesoria-gsm Gsm_aplikacje Gsm_aktualizacje

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P