Sony wprowadza nowy obiektyw 18-110 mm z elektryczną regulacją ogniskowej

Sony wprowadza nowy obiektyw 18-110 mm z elektryczną regulacją ogniskowej

Poleć znajomemu
2016-09-09 09:41:00

Firma Sony przygotowała nowe narzędzie dla filmowców: zaawansowany obiektyw z elektryczną regulacją ogniskowej przeznaczony do korpusów z matrycami Super 35mm / APS-C. Pokrywa on zakres ogniskowych 18-110 mm, czyli od szerokiego kąta do teleobiektywu (27-165 mm w przeliczeniu na format 35 mm, krotność zoomu: 6,1x. Maksymalna przysłona F4 jest stała w całym zakresie ogniskowych, dzięki czemu pozwala uzyskać piękne efekty małej głębi ostrości i dobierać stabilne, spójne ustawienia ekspozycji.

Obiektyw należy do rodziny produktów G Lens. Znakomicie współpracuje z kamerami i aparatami z mocowaniem typu E — od profesjonalnej kamery PXW-FS7 po aparaty z wymiennymi obiektywami z serii α7(iii), i model α6300. Produkt odznacza się najwyższą jakością, a utrwalane za jego pomocą obrazy zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. System optyczny składa się z 18 elementów w 15 grupach, w tym 6 soczewek asferycznych i 3 ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion), oraz 7-listkowej przysłony kołowej. Ta skomplikowana konstrukcja pozwala uzyskać bardzo wysoką rozdzielczość obrazu i jest szczególnie dobrze dostosowana do wymogów profesjonalnej produkcji filmowej w jakości 4K.

Model SELP18110G to drugi obiektyw, oparty na konstrukcji Sony SMO (Smooth Motion Optics) eliminującej niepożądane fluktuacje obrazu podczas zmieniania ustawień w czasie nagrywania filmu. Technologia SMO wpływa na trzy główne aspekty działania obiektywu, które mogą w istotny sposób rzutować na jakość filmu. Pierwszy to niestabilność kąta widzenia (Focus Breathing) — zmiany kąta widzenia występujące przy nastawianiu ostrości są ograniczane przez wewnętrzny mechanizm ustawiania ostrości. Drugi element to niewielkie wahania ostrości przy regulacji ogniskowej, za których eliminację odpowiada specjalny mechanizm regulacyjny. Kompensację ostatniego z elementów — przesuwania się osi obrazu w czasie regulacji zoomu — zapewnia konstrukcja gwarantująca stałą długość fizyczną.

Obiektyw SELP18110G charakteryzuje bardzo ciche działanie, które znajdzie uznanie osób zajmujących się profesjonalną produkcją filmową. Trzy pierścienie umieszczone na tubusie umożliwiają nastawianie ostrości, ogniskowej (zoomu) i przysłony. Opory ich ruchu dobrano tak, by zapewnić jak najlepszą precyzję i komfort użytkowania. Zoom można regulować zarówno za pomocą silnika, jak i ręcznie, a użytkownik ma możliwość doboru kierunku działania pierścienia do własnych przyzwyczajeń. Wyróżnikiem obiektywu jest stała długość, niezależna od wybranych ustawień, co jest dużą zaletą podczas pracy z akcesoriami. Po raz pierwszy w rodzinie α na obiektywie umieszczono również koło zębate o podziałce 0,8 mm, które umożliwia współpracę ze standardowymi akcesoriami do ustawiania ostrości.

Uzupełnieniem doskonałych parametrów optycznych i funkcjonalności jest odporna na wilgoć i pył obudowa, dzięki której obiektyw doskonale nadaje się do użytku w terenie. Uzyskanie ostrych fotografii i płynnych filmów przy zdjęciach z ręki ułatwia wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz zwarta i lekka konstrukcja obiektywu. Dodatkowe możliwości można uzyskać łącząc obiektyw z telekonwerterami SEL14TC i SEL20TC, których mnożniki ogniskowej wynoszą odpowiednio 1,4x i 2,0x.

Obiektyw SELP18110G z elektryczną regulacją ogniskowej przeznaczony do korpusów z matrycami Super 35mm / APS-C będzie dostępny w Europie od grudnia 2016 r.

źródło: sony/agdrtv24.pl

M_20957 M_20958 M_20959

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

Zobacz nowości pozostałych producentów w dziale: Obiektywy

O firmie Sony

Sony jest jednym z czołowych producentów innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Sony słynie ze swoich urządzeń audiowizualnych, takich jak telewizory LCD High Definition BRAVIA™, cyfrowe aparaty Cyber-shot™, kamery Handycam®, lustrzanki cyfrowe „α” (czyt. alfa) i odtwarzacze MP3 Walkman®, jak również z komputerów osobistych VAIO™ i profesjonalnego sprzętu studyjnego o wysokiej rozdzielczości (HD), w tym systemów XDCAM™ HD. Poprzez długoterminowe umowy z organizacjami piłkarskimi – firma jest oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA do roku 2012, oficjalnym partnerem FIFA do roku 2014 i globalnym sponsorem rozgrywek FIFA World Cup™ w latach 2010 i 2014 – Sony rozbudza emocje wśród milionów fanów futbolu z całego świata.

Sprzet-fotograficzny_aparaty-cyfrowe Lustrzanki_cyfrowe Sprzet-fotograficzny_obiektywy Sprzet-fotograficzny_lampy-blyskowe Akcesoria-foto_ramki-cyfrowe Sprzet-fotograficzny_karty-pamieci Akcesoria-foto_inne-akcesoria-foto Akcesoria-foto_aplikacje

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P