agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Konica Minolta dla niepełnosprawnych,  czyli urządzenia bez barier

Konica Minolta dla niepełnosprawnych, czyli urządzenia bez barier

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2016-12-01 17:49:00

Konica Minolta od dawna projektuje urządzenia wielofunkcyjne bizhub tak, aby były przede wszystkim łatwe w użyciu i dostępne dla wszystkich. Podczas opracowywania nowych systemów, zawsze brane są pod uwagę najważniejsze aspekty funkcjonalności, dostępności i obsługi.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Dla osób niedowidzących Konica Minolta oferuje szereg rozwiązań ułatwiających obsługę ekranów dotykowych. I tak aplikacja do drukowania PageScope Mobile zawiera wskazówki głosowe dla użytkowników na temat wszystkich funkcji danego systemu. Równolegle ekran dotykowy w urządzeniach Konica Minolta pokryty jest elektrostatyczną, poliestrową powłoką z punktami Braille'a, które umieszczone są w miejscu odpowiadającym przyciskom do kopiowania, skanowania i faksowania na ekranie.

Wszystkie produkty Konica Minolta bizhub są wyposażone w duży i logicznie zorganizowany ekran dotykowy. Jest on łatwy w obsłudze a litery, cyfry oraz komunikaty można powiększyć nawet szesnastokrotnie. Konica Minolta opracowała równie skuteczne rozwiązania dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Panel ekranu dotykowego (o przekątnej do 10,1 cali) w urządzeniach można przechylać, co pozwala korzystać z niego również osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo istnieje możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji Remote Access, która umożliwia obsługę ekranu urządzenia za pomocą smartfonów lub tabletów Apple i Android. Za pomocą opcjonalnego uchwytu można także łatwo podnieść podajnik dokumentów, nawet z pozycji siedzącej.

Konica Minolta projektuje swoje systemy w myśl zasady: „poznajesz jeden, obsługujesz wiele”. Oznacza to, że kiedy użytkownik nabywa umiejętność obsługi jednej maszyny, jest również gotowy obsługiwać inne urządzenia bizhub, nawet w innej konfiguracji. Ludzie spędzają wiele czasu w pracy, dlatego technologia i infrastruktura powinny umożliwiać samodzielne wykonywanie pracy każdemu, także niepełnosprawnym. W tym roku weszła w życie europejska dyrektywa EN 301 549-M376, która określa „europejskie wymagania dotyczące dostosowania produktów do potrzeb niepełnosprawnych nabywanych w drodze zamówień publicznych dóbr i usług z sektora TIK”.

źródło: km/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe