Monitory gamingowe od ASUS z największym udziałem w rynku w 2016 roku

Monitory gamingowe od ASUS z największym udziałem w rynku w 2016 roku

Poleć znajomemu
2016-12-06 17:29:45

Jak podaje dziś Digitimes.com konkurencja na rynku monitorów jest coraz bardziej zacięta. Pomimo pesymistycznych prognoz na rok 2016, rynek sprzedaży monitorów LCD na świecie pozostaje na stałym poziomie. Dzieje się to dzięki rosnącemu popytowi na monitory gamingowe i biznesowe. 

W segmencie monitorów do gier z częstotliwością odświeżania 144Hz, ASUS, BenQ i Acer bardzo mocno konkurują między sobą. Jednak toASUS jest największym na świecie dostawcą monitorów dla graczy w 2016 roku, z udziałem w rynku w wysokości 35%, następne jest BenQ z udziałem na poziomie 22-24% i  Acer na poziomie 17-19%.

W 2017 roku, na podstawie bieżących zamówień producentów, spodziewany jest wzrost udziału monitorów gamingowych w rynku do 2,5 mln sztuk i kolejny wzrost do nawet 3,5 mln w 2018 r. Wśród monitorów dla graczy największą popularnością cieszą się ekrany o rozmiarze 23- do 24 cali, które plasują się na poziomie cen między 299 a 499 dolarów i stanowią 70% całkowitej sprzedaży, kolejne są 27-calowe modele w cenie pomiędzy 349 a 899 dolarów i w kolejności ekrany 34- i 35-calowe. Produkty z ekranami większymi niż 35 cali odnotowały zauważalny wzrost sprzedaży głownie w Ameryce Północnej i Europie.

Zakrzywione monitory LCD nie odnotowały spektakularnych wzrostów w 2016 roku, ale oczekuje się, że ich popularność wzrośnie wśród graczy i spodziewany jest znaczny wzrost sprzedaży na świecie w roku 2017.

W ofercie ASUS mogą Państwo znaleźć monitory dla graczy o wielkości ekranu od 22- do 34 cali, zarówno płaskie i zakrzywione. Monitory gamingowe ASUS wyposażone są w wiele technologii ułatwiających rozgrywkę takich jak, NVIDIA® G-SYNC™, czy AMD FreeSync™. Monitory dla graczy ASUS zapewniają bogatsze, bardziej ostre efekty w Full HD, 2K/WQHD, aż do 4K/UHD. Oferują częstotliwość odświeżania na poziomie nawet 180 Hz. Dzięki temu rozmycie związane z ruchem przestaje istnieć, a czas reakcji wynoszący zaledwie 1 ms pozwala na natychmiastową odpowiedź, na to co widzimy na ekranie. Monitory dla graczy ASUS zawierają filtry Ultra-Low Blue Light, aby chronić oczy przed szkodliwym niebieskim światłem, natomiast technologia Flicker-Free zmniejsza migotanie, by zapewnić wygodę podczas gry. Minimalizuje nadwyrężenie wzroku i inne szkodliwe skutki, które pojawiają się przy długich sesjach grania.

źródło: asus/agdrtv24.pl

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Asus

ASUS projektuje i wytwarza produkty, które zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2012 roku 4168 nagród i to właśnie tajwańskiemu producentowi przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2012 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

Laptopy Sprzet-komputerowy_komputery-stacjonarne Monitory Drukarki__skanery Sprzet-komputerowy_tablety Glosniki Klawiatury__myszy Sprzet-komputerowy_dyski Sprzet-komputerowy_sluchawki-mikrofony Sprzet-komputerowy_akcesoria Sprzet-komputerowy_podzespoly-komputerowe Sprzet-komputerowy_obudowy Sprzet-komputerowy_routery-modemy Sprzet-komputerowy_konsole-kontrolery Sprzet_komputerowy_inne Inne_internet Inne_bezpieczenstwo-it Inne_aplikacje Ebooki

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P