Piekarnik - przydatne funkcje, z których zwykle nie korzystamy

Piekarnik - przydatne funkcje, z których zwykle nie korzystamy

Poleć znajomemu
2016-12-29 12:28:15

Ustawienie temperatury i czasu pieczenia - w większości przypadków to jedyne dwie czynności, jakie wykonujemy, korzystając z piekarnika. Tymczasem wiele osób prawdopodobnie posiada w domu urządzenia o wielu funkcjach ułatwiających przygotowywanie potraw. Na jakie zwrócić uwagę, które z nich szczególnie warto wykorzystać? Poniższe wskazówki mogą okazać się szczególnie przydatne przed Sylwestrem!

Pozwala zaprogramować czas rozpoczęcia pieczenia albo godzinę, o której ma ono zostać zakończone. Ustawienia można zapisać z wyprzedzeniem do 23 godzin 59 minut. To szczególnie przydatna funkcja, gdy musimy wyjść np. na 2-3 godziny i chcemy, aby danie było w trakcie pieczenia lub już gotowe po naszym powrocie.

ROZMRAŻANIE

Przyspiesza rozmrażanie artykułów spożywczych. Aby zbyt mocno nie wysuszyć produktów, dobrze pozostawić je w opakowaniu. Zamrożone jedzenie najlepiej umieścić na środkowym poziomie komory piekarnika.

UTRZYMANIE W CIEPLE

Upiekłaś pieczeń, ale nadal czekasz na gości? Sytuacja, która jeszcze do niedawna mogła wydawać się dość stresująca (mięso ostygnie, będzie gumowate) teraz nie stanowi najmniejszego problemu. Niektóre piekarniki firmy Whirlpool posiadają funkcję „utrzymanie w cieple”. Staje się ona aktywna, gdy temperatura w komorze urządzenia nie przekracza 65°C. Utrzymuje nie tylko ciepło potraw, ale też ich chrupkość.

PRZYRUMIENIANIE

Po zakończeniu czasu pieczenia, kiedy widzimy, że danie jest jeszcze nieco „blade”, możemy włączyć funkcję przyrumieniania. Proces trwa 5 minut i można go włączyć tylko raz dla każdego przygotowywanego dania.

WYRASTANIE

Dzięki tej funkcji czas wyrastania ciasta skraca się o około jedną trzecią w porównaniu do wyrastania w temperaturze pokojowej. Jeśli chcesz przygotować pizzę, ciasto będzie gotowe za mniej więcej godzinę (1 kg). Aby zapewnić optymalne rezultaty, funkcja nie będzie aktywna, gdy temperatura w komorze przekroczy 40°C. Ciasto najlepiej umieścić na drugiej półce i przykryć ściereczką. Nie trzeba wstępnie nagrzewać piekarnika.

6-TY ZMYSŁ

Inteligentna technologia zastosowana w piekarnikach Whirlpool, na podstawie analizy wagi potrawy włożonej do komory urządzenia, umożliwia automatyczne dostosowanie właściwego czasu pieczenia. Bardzo pożyteczną funkcją może okazać się również elektroniczna książka kucharska, zawierająca około 30 przepisów. Po wybraniu z menu tego, z którego chcielibyśmy skorzystać, piekarnik sam dostosuje funkcję, temperaturę i czas pieczenia. Dodatkowo, proces ten będzie stale monitorowany, by zapewnić jak najlepsze efekty.

Przykładowy model, posiadający wszystkie wymienione wyżej funkcje, a także dający możliwość pieczenia indukcyjnego:

  • Marka: Whirlpool
  • Model: AKZM 8910/IXL
  • Kolor: inox
  • Cena: 3999 PLN

źródło: whirlpool/agdrtv24.pl

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Whirlpool

Whirlpool Corporation to jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów sprzętu AGD. W 2012 roku, firma osiągnęła roczny wynik sprzedaży na poziomie $18.1 mld, zatrudniała 68,000 pracowników i zarządzała 65 zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami badawczymi na całym świecie. Firma prowadzi sprzedaż urządzeń Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Consul, Bauknecht i innych liczących się producentów i jest obecna niemal we wszystkich krajach świata.

O Whirlpool Europe, Middle East & Africa (EMEA)

Whirlpool EMEA to spółka zależna, kontrolowana w całości przez Whirlpool Corporation. Zatrudnia około 10,400 pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz posiada zakłady produkcyjne w siedmiu krajach tego regionu. Whirlpool Corporation to jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów sprzętu AGD. W 2012 roku, firma osiągnęła roczny wynik sprzedaży na poziomie $18.1 mld, zatrudniała 68,000 pracowników i zarządzała 65 zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami badawczymi na całym świecie. Firma prowadzi sprzedaż urządzeń Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Consul, Bauknecht i innych liczących się producentów i jest obecna niemal we wszystkich krajach świata. Centrum Operacyjne Whirlpool dla Europy znajduje się w Comerio (VA), we Włoszech.

Duze-agd_lodowki Pralki Zmywarki Piekarniki Plyty_grzejne Duze_agd_kuchenki_mikrofalowe Okapy_kuchenne Male_agd_odkurzacze Zelazka Blendery__miksery Opiekacze__tostery Male_agd_czajniki_elektryczne Male-agd_sokowirowki Male-agd_parowary-kombiwary Male_agd_inne Ekspresy_wolnostojace Ekspresy_do_zabudowy Ekspresy_do_kawy_akcesoria Kobieta Pielegnacja-ciala_mezczyzna Pielegnacja-ciala_zdrowie

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P