CES 2017: Lenovo Phab 2 Pro - phablet z nowymi możliwościami

CES 2017: Lenovo Phab 2 Pro - phablet z nowymi możliwościami

Poleć znajomemu
2017-01-05 13:35:00

Lenovo na targach Consumer Electronics Show 2017, prezentuje możliwości pierwszego na świecie phabletu z technologią Tango.  
 

Lenovo Phab 2 Pro, pierwszy na świecie phablet z technologią Tango, jest już dostępny na półkach sklepowych i online, a deweloperzy na całym świecie używają Phab 2 Pro do opracowywania innowacyjnych aplikacji z technologią Tango. Dzięki temu Phab 2 Pro będzie oferować możliwości technologii Tango w różnych nowych aplikacjach z unikatowymi funkcjami rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR). Należą do nich liczne gry wysokiej jakości z funkcjami AR/VR, takie jak Hot Wheels Track Builder, Fury of the Gods czy Crayola Color Blaster. Tango jest jednak przede wszystkim technologią zwiększającą przydatność phabletu. Na przykład zainstalowana fabrycznie w phablecie Phab 2 Pro aplikacja Measure wykorzystuje możliwości wykrywania głębi przez technologię Tango do szybkiego mierzenia wnętrz oraz przedmiotów (wyniki pomiarów są wyświetlane w rzeczywistości rozszerzonej). Dostępne są też różne aplikacje handlowe, edukacyjne i fotograficzne, które mogą zmienić sposób korzystania ze smartfonów.

Tango zmienia handel detaliczny. Sklepy Lowe’s i Wayfair zaprezentowały aplikacje z technologią Tango, które umożliwiają użytkownikom ustawianie mebli lub innych elementów wyposażenia we wnętrzach domu przed podjęciem decyzji o zakupie, dzięki czemu klienci mogą zaoszczędzić na podróżach do sklepu. Na ekranie phabletu Phab 2 Pro mogą oni wyświetlać, obchodzić dookoła i badać elementy wyposażenia tak, jakby naprawdę się znajdowały w ich domu. Inna aplikacja do projektowania wnętrz, iStaging, łączy funkcje postrzegania przestrzeni technologii Tango z własną technologią Immersive Reality®, aby umożliwić użytkownikom projektowanie wnętrz bezpośrednio na ekranie phabletu Phab 2 Pro. Użytkownicy mogą obchodzić i oglądać pod różnymi kątami meble, kafelki czy nawet tapety, aby sprawdzić, czy pasują do ich domu. W aplikacji można też zrobić zdjęcie projektu i udostępnić je rodzinie oraz znajomym. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na zakup, może zamówić produkt bezpośrednio z aplikacji. 

iStaging oferuje produkty różnych marek, w tym HomePlaneur, PIXERS, Arredoclassic i HOLA. Aplikacja iStaging Floor Planner umożliwia też projektantom i specjalistom od nieruchomości mierzenie oraz mapowanie wnętrz. Oprogramowanie Matterport z technologią Tango umożliwia tworzenie dokładnego modelu 3D wnętrza, dzięki czemu osoby zainteresowane nieruchomością mogą zwiedzić ją wirtualnie. MagicPlan firmy Sensopia umożliwia mierzenie pomieszczeń i rysowanie planów na podstawie zrobionych zdjęć.    CES 2017: Lenovo Phab 2 Pro - phablet z nowymi możliwościami

Technologia Tango przyniesie też przełom w edukacji dzięki takim aplikacjom jak Dinosaurs Among Us, które umożliwiają użytkownikom spacerowanie wśród welociraptorów o naturalnych rozmiarach. Uczniowie mogą uczyć się o dinozaurach, korzystając z informacji pochodzących z najnowszych badań paleontologów z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, nałożonych na różne części ciała welociraptora. Kolejną edukacyjną aplikacją, która świetnie sprawdzi się zarówno w szkole, jak i w domu, jest opracowany przez Angstrom Tech Solar Simulator at Scale. Aplikacja ta umożliwia nauczycielom, rodzicom i dzieciom projektowanie modeli układu słonecznego w skali dostosowanej do salonu, przedpokoju czy sali gimnastycznej. Najpierw trzeba umieścić Słońce na jednym końcu zamkniętej przestrzeni w świecie rzeczywistym — na przykład w salonie. Następnie użytkownik przechodzi na drugi koniec pomieszczenia, gdzie umieszcza Neptuna. Aplikacja automatycznie dostosuje skalę układu słonecznego tak, by zmieścił się w salonie. Użytkownicy mogą chodzić między planetami w rzeczywistości rozszerzonej i sprawdzać na przykład odległość Saturna od Ziemi. 

 Można też sfilmować się wraz ze znajomymi oraz hologramem ulubionej sławnej postaci. Trafnie nazwana aplikacja „Holo” łącząca w sobie elementy różnych rzeczywistości zostanie wkrótce udostępniona przez nowego, ciekawego producenta aplikacji 8i. Przy użyciu Holo można dodawać hologramy z rzeczywistości rozszerzonej do scenerii prawdziwego świata, takich jak salon czy galeria handlowa. Hologramy są dostępne w postaci „holopaków” zawierających fotorealistyczne, trójwymiarowe hologramy zwierząt, sławnych osób, postaci fikcyjnych, sportowców i gwiazd muzyki. Dodany hologram można przenosić, skalować i obracać, a następnie dodać do scenki kolejne hologramy i elementy wirtualne. Kiedy wszystko będzie gotowe, można na koniec dodać siebie i znajomych. Zrobione zdjęcie lub nagrany film można udostępnić znajomym na Twitterze czy w YouTube.
Od czasu premiery phabletu Phab 2 Pro dużo się zmieniło w ekosystemie technologii Tango. Pierwsze aplikacje to dopiero początek, a korzyści z posiadania phabletu z technologią Tango będą się zwiększać w miarę pojawiania się kolejnych aplikacji zaplanowanych na rok 2017. Nie możemy się doczekać, by je Wam przedstawić.    CES 2017: Lenovo Phab 2 Pro - phablet z nowymi możliwościami

źrodło: lenovo/agdrtv24.pl
 

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest producentem urządzeń elektronicznych do użytku osobistego, o obrotach wynoszących 39 miliardów USD i największym dostawcą komputerów PC na świecie. Firma obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Lenovo koncentruje się na konstruowaniu komputerów i mobilnych urządzeń internetowych o wyjątkowej jakości. Filarami działalności firmy są innowacyjność, efektywny łańcuch dostaw na całym świecie oraz konsekwentna realizacja strategii biznesowej. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne oraz usługi. Lenovo produkuje biznesowe komputery legendarnej marki Think, konsumenckie komputery marki Idea, a także serwery, stacje robocze oraz mobilne urządzenia internetowe, takie jak tablety i smartfony. Lenovo — firma z globalnej listy Fortune 500 — ma duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie, Szanghaju i Shenzen w Chinach, w Sao Paulo w Brazylii oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA). Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.lenovo.com.

Laptopy Sprzet-komputerowy_komputery-stacjonarne Monitory Drukarki__skanery Sprzet-komputerowy_tablety Glosniki Klawiatury__myszy Sprzet-komputerowy_dyski Sprzet-komputerowy_sluchawki-mikrofony Sprzet-komputerowy_akcesoria Sprzet-komputerowy_podzespoly-komputerowe Sprzet-komputerowy_obudowy Sprzet-komputerowy_routery-modemy Sprzet-komputerowy_konsole-kontrolery Sprzet_komputerowy_inne Inne_internet Inne_bezpieczenstwo-it Inne_aplikacje Ebooki

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P