6 sposobów na lepsze pranie

6 sposobów na lepsze pranie

Poleć znajomemu
2017-11-07 10:53:19

To, jak korzystamy z pralki, wpływa na nasz domowy budżet. Jeśli robimy to rozsądnie, nasze ubrania, ale też urządzenie, będą w lepszej kondycji. Co więcej, możemy zaoszczędzić znaczne ilości energii elektrycznej i wody oraz własny czas. Poznaj 6 sposobów, które pozwolą Ci się zawsze cieszyć doskonałym praniem.

  • 1. ODPOWIEDNI WSAD

To problem, którego nie znają rodziny z małymi dziećmi. W innych przypadkach często włączamy pranie, mając w środku zaledwie kilka ubrań. Marnujemy w ten sposób duże ilości prądu i wody. Jeśli uzbieranie „czarnego” trwa zbyt długo, by zapełnić bęben, a chcemy ponownie założyć spodnie czy sukienkę w tym kolorze, pomyślmy, czy nie ma w szafie czegoś, co można by odświeżyć. Z czarnymi ubraniami można też wyprać inne ciemne kolory, takie jak granat czy brąz. Czasami w przypadku niepełnego wsadu z pomocą może przyjść technologia. Pralki Whirlpool wyposażone w 6. Zmysł, automatycznie dobierają parametry prania do rodzaju tkaniny i wielkości załadunku. Pozwala to zaoszczędzić do 50 procent wody i energii elektrycznej.

  • 2. OPTYMALNA ILOŚĆ PROSZKU

Najczęściej przesadzamy właśnie w tę stronę, ulegając wrażeniu, że jeśli wsypiemy więcej detergentu, lepiej się wypierze. To jednak błędne przekonanie. Zbyt duża ilość proszku lub płynu zużyta podczas prania nie tylko nie służy naszemu domowemu budżetowi, ale również tkaninom. Pozostawia na nich bowiem często białe, tłuste plamy. Pozostałości po detergencie osadzają się również na łożyskach, prowadząc do ich szybszego zużywania się. A w rzeczywistości na cały bęben pralki wystarczą 2 łyżki stołowe proszku. Warto też kierować się zaleceniami producenta detergentu przy odmierzaniu odpowiedniej porcji. Niektóre z urządzeń dostępnych na rynku same natomiast podpowiedzą nam odpowiednie ilości. Pralki Whirlpool wyposażone są w funkcję PrecisionDose, która zapewnia, że pralka pobiera optymalną ilość detergentu, aby wyprać to, co znajduje się w bębnie. Korzystając z funkcji PrecisionDose możemy zaoszczędzić do 12 litrów detergentu w ciągu roku!

  • 3. UBRANIA POZOSTAWIONE W BĘBNIE

To jeden z najczęstszych błędów związanych z praniem, który może być dla nas bardzo kosztowny. Czasem z powodu zabiegania, innym razem dlatego, że zapomnieliśmy - każdemu z nas zapewne zdarzyło się pozostawić ubrania w bębnie na dłuższy czas po zakończeniu prania. Otwarcie drzwiczek po kilku godzinach nie należy wtedy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Nie mówiąc o tym, że pranie trzeba zrobić od nowa, aby zapach stęchlizny nie utrzymał się na ubraniach, co prowadzi do ponownego zużycia prądu, wody i detergentu. Takiego problemu pomagają uniknąć nowe pralki Whirlpool FreshCare+, które - dzięki delikatnym ruchom bębna oraz parze wodnej - utrzymują ubrania w świeżości nawet do 6 godzin po skończeniu prania.

  • 4. DOBÓR KOLORÓW

Zasada segregowania prania wciąż ma się dobrze, mimo dostępu do nowoczesnych technologii. Białe pierzemy osobno (lepiej nie mieszać nawet z jasnymi kolorami), czarne tylko z ciemnymi, a resztę kolorów razem, ale dobranych odcieniami (intensywne i pastele osobno). Jeśli trudno nam uzbierać sporo ubrań w pokrewnych barwach, rozwiązaniem może być wybranie programu Kolorowe 15°, dostępnego w pralkach Whirlpool. Niska temperatura prania gwarantuje oszczędność energii oraz dbałość o tkaniny, a jednocześnie wysoką skuteczność, jak przy praniu w 40°C.

  • 5. ZABEZPIECZENIA TRANSPORTOWE ZDJĘTE?

Nim zaczniemy narzekać na zbyt głośną pracę pralki albo jej nadmierne drgania, warto sprawdzić, czy zostały zdjęte zabezpieczenia transportowe. To cztery śruby umocowane na tylnej ściance urządzenia. Jeśli zamawiamy dostawę pralki wraz z wniesieniem i podłączeniem, zabezpieczenia usuną pracownicy firmy. Jednak w przypadku, gdy pralkę przywozimy sami lub nie decydujemy się na usługę montażu, musimy to zrobić własnoręcznie. To niezwykle ważne, by usunąć zabezpieczenia transportowe przed rozpoczęciem użytkowania pralki, w przeciwnym razie możemy uszkodzić sprzęt!

  • 6. CZYSZCZENIE

Każde urządzenie domowe wymaga odpowiedniej konserwacji. Jak czyścić pralkę? Można wypróbować domowe sposoby, które często jednak nie są stuprocentowo skuteczne. Raz w miesiącu warto wykorzystać tabletki PowerFresh marki Wpro do czyszczenia pralek, które usuwają tłuszcz i wypłukują resztki detergentu. Dzięki takiej regularnej konserwacji pralki, możemy być pewni, że będzie ona służyła nam dłużej i pozostanie w dobrym stanie.

źródło: whirlpool/agdrtv24.pl

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Whirlpool

Whirlpool Corporation to jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów sprzętu AGD. W 2012 roku, firma osiągnęła roczny wynik sprzedaży na poziomie $18.1 mld, zatrudniała 68,000 pracowników i zarządzała 65 zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami badawczymi na całym świecie. Firma prowadzi sprzedaż urządzeń Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Consul, Bauknecht i innych liczących się producentów i jest obecna niemal we wszystkich krajach świata.

O Whirlpool Europe, Middle East & Africa (EMEA)

Whirlpool EMEA to spółka zależna, kontrolowana w całości przez Whirlpool Corporation. Zatrudnia około 10,400 pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz posiada zakłady produkcyjne w siedmiu krajach tego regionu. Whirlpool Corporation to jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów sprzętu AGD. W 2012 roku, firma osiągnęła roczny wynik sprzedaży na poziomie $18.1 mld, zatrudniała 68,000 pracowników i zarządzała 65 zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami badawczymi na całym świecie. Firma prowadzi sprzedaż urządzeń Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Consul, Bauknecht i innych liczących się producentów i jest obecna niemal we wszystkich krajach świata. Centrum Operacyjne Whirlpool dla Europy znajduje się w Comerio (VA), we Włoszech.

Duze-agd_lodowki Pralki Zmywarki Piekarniki Plyty_grzejne Duze_agd_kuchenki_mikrofalowe Okapy_kuchenne Male_agd_odkurzacze Zelazka Blendery__miksery Opiekacze__tostery Male_agd_czajniki_elektryczne Male-agd_sokowirowki Male-agd_parowary-kombiwary Male_agd_inne Ekspresy_wolnostojace Ekspresy_do_zabudowy Ekspresy_do_kawy_akcesoria Kobieta Pielegnacja-ciala_mezczyzna Pielegnacja-ciala_zdrowie

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P