Zalman Z11 Neo - elegancko i futurystycznie

Zalman Z11 Neo - elegancko i futurystycznie

Poleć znajomemu
2017-11-09 09:54:00

Współczesne komputery nie przypominają już smutnych, kanciastych maszyn w charakterystycznej „brudnobiałej” barwie, jakie znamy z lat 90-tych i początku tego stulecia. Dziś wszystkie próbują wyglądać futurystycznie, ale bądźmy szczerzy: bez popadania w przesadę udaje się to tylko części z nich. Wśród tej chlubnej części obudów komputerowych z pewnością znajduje się Zalman Z11 Neo.

Koreański producent, by uzyskać efekt nowoczesnej stylistyki nie posunął się do powszechnie stosowanego, przesadnego obsadzenia konstrukcji diodami LED czy fantazyjnego przedniego panelu. Zalmanowi udało się w Z11 Neo stworzyć ciekawą, a mimo to nieodchodzącą daleko od klasycznego wzorca, bryłę obudowy. Charakterystyczne wloty powietrza z przodu i z góry w połączeniu z akrylowym oknem w barwie dymionego szkła sprawiają, że całość prezentuje się efektownie i oryginalnie. Na górze znajduje się też charakterystyczna dla tego modelu półeczka, którą można wykorzystać np. na telefon podczas ładowania.

Budowa wewnętrzna i chłodzenie
Istotną cechą obudowy jest możliwość montażu zróżnicowanych układów chłodzenia. Czasem producent już fabrycznie instaluje wewnątrz wentylatory i taką właśnie taktykę przybrał Zalman. Wraz z Z11 Neo otrzymujemy pięć wentylatorów. Dwa z nich posiadają podświetlenie LED w barwie niebieskiej, co przy zastosowaniu wspomnianego już akrylowego okna prezentuje się dość efektownie. Gdyby to okazało się niewystarczające, producent przewidział jeszcze trzy kolejne miejsca na 120-milimetrowe wentylatory. Jeżeli zdecydujemy się na duży cooler dla CPU to jego maksymalna wysokość nie może przekroczyć 175 mm.

Chłodzenie wodne osiągalne
Zalman Z11 umożliwia montaż coraz bardziej popularnego rozwiązania, jakim jest chłodzenie wodne. Miejsce na radiator o długości do 240 mm, przewidziano na górze, a konstrukcja tej części obudowy, z charakterystycznymi wylotami powietrza, umożliwia skuteczne oddawanie ciepła.

USB na górnym panelu
Ważnym elementem każdej obudowy są łatwo dostępne porty. Zalman Z11 Neo posiada cztery gniazda USB, zlokalizowane w przedniej części górnego panelu. Dwa z nich to szybkie USB 3.0, pozostałe to klasyczne USB 2.0. Towarzyszą im oczywiście gniazda mini-jack 3,5 mm dla słuchawek i mikrofonu.

Nośniki danych i niewidoczne kable
Wewnątrz znajdzie się też miejsce dla licznych dysków. Sześć slotów na dyski 3,5” lub 2,5” to więcej niż potrzeba, by zbudować pojemny i wydajny podsystem pamięci masowej. 

  • Obudowa Zalman Z11 Neo jest dostępna na rynku w cenie ok. 290 zł.

Dane techniczne:

  • Midi Tower
  • Płyty główne: ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
  • 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0
  • Maksymalna długość karty graficznej: 400 mm (bez klatki HDD), 270 mm (z klatką HDD)
  • 2 x wentylator 120 mm z niebieskim podświetleniem LED
  • 1 x wentylator 120 mm
  • 2 x wentylator 80 mm
  • Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 175 mm
  • Wymiary: 515 x 205 x 465 mm

źródło: zalman/agdrtv24.pl

M_22976 M_22977 M_22978 M_22979 M_22980

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

Zobacz nowości pozostałych producentów w dziale: Obudowy

O firmie Zalman

Firma ZALMAN Tech istnieje od 1999 roku i jako pierwsza wdrożyła do branży komputerowej pojęcie „bezgłośnego przetwarzania”. W świecie wypełnionym przez nieustanny szum komputerów, ciche i jednocześnie wydajne systemy chłodzenia były bardzo poszukiwane i przyczyniły się do szybkiego wzrostu firmy ZALMAN. Obecnie ZALMAN jest dostawcą na rynku systemów chłodzących. Dywersyfikacja portfolio i tworzenie produktów służących do wyświetlania obrazu 2D/3D, systemów chłodzenia wyposażonych w rurki cieplne, chłodzenie laptopów, głośniki, słuchawki i kontrolery gier FPS GUN wpisują się w motto firmy ZALMAN – „Cool Innovations”.

Laptopy Sprzet-komputerowy_komputery-stacjonarne Monitory Drukarki__skanery Sprzet-komputerowy_tablety Glosniki Klawiatury__myszy Sprzet-komputerowy_dyski Sprzet-komputerowy_sluchawki-mikrofony Sprzet-komputerowy_akcesoria Sprzet-komputerowy_podzespoly-komputerowe Sprzet-komputerowy_obudowy Sprzet-komputerowy_routery-modemy Sprzet-komputerowy_konsole-kontrolery Sprzet_komputerowy_inne Inne_internet Inne_bezpieczenstwo-it Inne_aplikacje Ebooki

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P