Dlaczego dzieci są szczególnie narażone na zanieczyszczenie powietrza?

Dlaczego dzieci są szczególnie narażone na zanieczyszczenie powietrza?

Poleć znajomemu
2017-12-08 09:46:17

Gdy pojawia się smog lub wyraźnie rośnie stężenie substancji szkodliwych we wdychanym powietrzu, w pierwszej kolejności nasilenie objawów podrażnienia układu oddechowego pojawia się u dzieci. Dlaczego ich młode organizmy są tak bardzo zagrożone i jak chronić dzieci przed zanieczyszczeniami powietrza?

Zanieczyszczenia powietrza zwane smogiem nie są tylko wymysłem mediów- niestety stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a przede wszystkim zdrowia osób starszych i dzieci. Z czego to wynika? Dlaczego dzieci są tak bardzo narażone? - Dzieci charakteryzuje większa wentylacja minutowa, czyli większa liczba oddechów na minutę w po-równaniu do dorosłych. Tym samym w ciągu minuty aspirują więcej substancji toksycznych do dróg oddechowych - tłumaczy dr hab. n. med. Wojciech Feleszko z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM. Badania pokazują, że podczas alarmów smogowych o 11,6% wzrasta częstotliwość zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Smog ma wpływ na rozwijający się układ oddechowy dzieci. - Rozwój płuc trwa u dzieci do 6-8 roku życia. Każde narażenie na toksyczne związki w tym okresie skutkuje upośledzonym rozwojem, który wpływa na funkcję układu oddechowego w późniejszym wieku (do dorosłości) - dodaje dr Feleszko. Podobny skutek może odnieść także toksyczne powietrze, powiedzmy z dymu papierosowego wdychane przez mamy spodziewające się dziecka. Ponadto dzieci mają nie w pełni wykształcony układ odpornościowy, co dodatkowo zwiększa podatność organizmu na toksyczny wpływ zanieczyszczeń dostających się do śluzówki, a co za tym idzie - większą liczbę sezonowych zakażeń.

Wydaje się, że najlepszą obroną przed smogiem byłoby zamknięcie okien i schowanie się w domu. Niestety nie zawsze jesteśmy bezpieczni także tam, gdyż zanieczyszczenia atmosferyczne poprzez okna czy wentylację przedostają się do pomieszczeń. Jak zatem można pomóc sobie i dziecku oddychać zdrowszym powietrzem? Oczywiście warto wspierać aktywności na rzecz profilaktyki generalnej, ale należy też wziąć sprawy w swoje ręce i wyposażyć dom w odpowiedni oczyszczacz powietrza. Wtedy można też pozostawać w domu i unikać podróży w okresach największego zagrożenia smogiem..

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie całej rodziny, wybierz sprawdzony oczyszczacz powietrza z wieloetapowym systemem filtracji, np. Philips AC2889/10. Oczyszczanie jest naturalne, bez jonów, ozonu i środków chemicznych. Oczyszczacz AC2889 automatycznie monitoruje, reaguje i oczyszcza powietrze nawet z najdrobniejszych cząsteczek dzięki opatentowanej technologii AeraSense Czujnik na bieżąco informuje o jakości powietrza, a Ty możesz zobaczyć to na wyświetlaczu oraz 4-stopniowym wskaźniku kolorów.

Oczyszczaczem AC2889 można sterować z dowolnego miejsca za pomocą łatwej w użyciu aplikacji Air Matters. Jest to jedyna aplikacja jakości powietrza, która dostarcza kompleksowych informacji pomagających w kontrolowaniu jakości powietrza zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Aplikacja pokazuje poziom zanieczyszczania powietrza w Twoim domu, a także na zewnątrz oraz natężenie pyłków w danym mieście. Pozwala to zminimalizować ryzyko narażenia na toksyczne związki występujące w powietrzu i zagrażające przede wszystkim dzieciom.

Rekomendowane ceny oczyszczaczy Philips wynoszą:

  • AC3259/10 - 2400,00 pln
  • AC3256/10 - 2149,00 pln
  • AC2889/10 - 2000,00 pln.
  • AC2887/10 - 1569,00 pln
  • AC1215/10 - 1400,00 pln
  • AC4080/10 oczyszczacz i nawilżacz 2w1 - 1699,00 pln

źródło: philips/agdtv24.pl

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Philips

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHIA) to zdywersyfikowana firma działająca na rynku ochrony zdrowia i produktów konsumenckich, dążąca do poprawy jakości ludzkiego życia dzięki innowacjom technologicznym z dziedziny ochrony zdrowia, produktów konsumenckich i oświetlenia. Philips posiada siedzibę w Holandii i zatrudnia około 118 000 pracowników oraz oferuje swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie. Sprzedaż produktów firmy osiągnęła w 2012 r. wartość 24,8 mld EUR, co daje jej czołową pozycję na rynku sprzętu medycznego stosowanego w kardiologii i intensywnej opiece medycznej oraz systemów monitorowania zdrowia pacjenta, a także energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych i nowych technologii oświetleniowych oraz produktów konsumenckich: golarek, elektroniki użytkowej i produktów do pielęgnacji jamy ustnej.

 

Duze-agd_lodowki Pralki Zmywarki Piekarniki Plyty_grzejne Duze_agd_kuchenki_mikrofalowe Okapy_kuchenne Male_agd_odkurzacze Zelazka Blendery__miksery Opiekacze__tostery Male_agd_czajniki_elektryczne Male-agd_sokowirowki Male-agd_parowary-kombiwary Male_agd_inne Ekspresy_wolnostojace Ekspresy_do_zabudowy Ekspresy_do_kawy_akcesoria Kobieta Pielegnacja-ciala_mezczyzna Pielegnacja-ciala_zdrowie

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P