Przedświąteczne porządki - nie zapominajmy o lodówce i zamrażarce

Przedświąteczne porządki - nie zapominajmy o lodówce i zamrażarce

Poleć znajomemu
2017-12-19 13:41:32

Święta to przede wszystkim chwile spędzone w wyjątkowej atmosferze w rodzinnym gronie. Okres ten jest także dla wielu z nas momentem wytchnienia i odpoczynku od codziennych obowiązków. Jednak zanim do tego dojdzie musimy poświęcić trochę czasu, aby wszystko dobrze przygotować. Szukamy prezentów, przygotowujemy świąteczne potrawy i przede wszystkim sprzątamy mieszkania. Ważne, aby poza myciem okien i podłóg nie zapomnieć o lodówce i zamrażarce, dla których okres świąteczny będzie czasem wytężonej pracy.

Lodówki i zamrażarki to sprzęty domowe, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Jednak czasami zapominamy o ich cyklicznym sprzątaniu. A to właśnie systematyczność, podobnie jak w wielu dziedzinach życia, jest najważniejsza. Powinniśmy zatem zatroszczyć się o nasze sprzęty AGD, regularnie je czyszcząc.

Od czego zacząć?

Pozbycie się lodu z zamrażarki powinno być pierwszym krokiem na jaki zdecydujemy się przystępując do czyszczenia naszego sprzętu. Posiadając urządzenie nowego typu, które wyposażone jest w technologię Stop Frost mamy ułatwione zadanie, gdyż cały proces rozmrożenia zamrażarki zajmuje kilka chwil. Wykorzystując moment, gdy chłodziarka nie pracuje podczas rozmrażania, możemy przeprowadzić inwentaryzację swoich zapasów i pozbyć się starych produktów oraz wyjąć z niej wszystkie półki i pojemniki, które umyjemy przy użyciu odpowiednich środków - tylko jakich?

Domowe sposoby kontra środek czyszczący

Stare, sprawdzone metody czyszczenia lodówek i zamrażarek nie przyniosą tych samych efektów, co użycie detergentów przeznaczonych do mycia tego typu urządzeń. Po przetarciu ścian i półek suchą ściereczką powinniśmy przejść do właściwego sprzątania brudnego wnętrza. Dostępne są specjalne środki, które pozwolą nam w prosty sposób zachować sterylność miejsca, w którym przechowujemy jedzenie. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się spray do pielęgnacji lodówek WPRO. Dzięki niemu poradzimy sobie z zabrudzeniami zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz chłodziarki, a ponadto pozostawi on świeży zapach i nie wymaga zmywania. Nigdy nie powinniśmy używać detergentów nieprzeznaczonych do AGD, takich jak np. płyny do mycia naczyń, które mogą pozostawić silny aromat i sprawić, że wchłoną go produkty spożywcze.

Oczyścić atmosferę

Często największym zmartwieniem, jakiego przysparzają nam chłodziarki jest zapach, który się z nich wydobywa. Dlatego też oprócz regularnego czyszczenia, warto również zatroszczyć się o filtry antybakteryjne, które znacząco wpłyną na jakość powietrza wewnątrz lodówek. Wkłady do filtrów np. PURIFAIR (filtr dezynfekujący i pochłaniający nieprzyjemne zapachy) marki WPRO pasują do każdego typu lodówek i pomogą pozbyć się nawet woni ryb, czosnku czy sera. Należałoby także pokusić się o zainstalowanie wewnątrz pochłaniaczy aromatów, najlepiej na bazie aktywnego węgla, jak np. filtr Microban® od WPRO, który oprócz działania antybakteryjnego eliminuje nieprzyjemne zapachy aż do 90% już po 3 godzinach aktywności.

Nowocześniej = szybciej

Obecnie na rynku dostępne są lodówki, które ograniczą czas przeznaczany na ich konserwację i pielęgnację do niezbędnego minimum. Takim typem chłodziarko-zamrażarki jest Space400 o imponującej pojemności 400 litrów (model SP40 801 EU) marki Whirlpool. Znajdziemy w niej szuflady zapobiegające przenikaniu się zapachów oraz specjalne miejsca do przechowywania warzyw i owoców, dzięki którym artykuły spożywcze dłużej zachowują swoją świeżość i smak. Ponadto urządzenie wyposażone zostało w technologię 6. Zmysłu, która sama utrzymuje odpowiednie parametry dla przechowywanej żywności tj. temperaturę i wilgotność. Warto zaznaczyć, że dzięki technologii Stop Frost  odmrażanie Space400 trwa 60 sekund i polega na umieszczeniu katalizatora z gromadzącym się na nim lodem pod bieżącą wodą. Następnie katalizator przecieramy papierowym ręcznikiem i umieszczamy ponownie w zamrażarce.

Czyszczenie lodówki przed świętami powinno być jednym z pierwszych punktów, które zapiszemy na naszej liście zadań do zrobienia. Pyszne potrawy nie powinny być przechowywane przecież w nieświeżym otoczeniu. Szeroka gama produktów pomagających nam w pielęgnacji chłodziarek czy zamrażarek ułatwi nam tę czynność, a nowoczesne urządzenia pozwolą nam zaoszczędzić czas, który jest niezwykle cenny szczególnie w okresie przedświątecznym.

źródło: whirlpool/agdrtv24.pl

O firmie Whirlpool

Whirlpool Corporation to jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów sprzętu AGD. W 2012 roku, firma osiągnęła roczny wynik sprzedaży na poziomie $18.1 mld, zatrudniała 68,000 pracowników i zarządzała 65 zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami badawczymi na całym świecie. Firma prowadzi sprzedaż urządzeń Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Consul, Bauknecht i innych liczących się producentów i jest obecna niemal we wszystkich krajach świata.

O Whirlpool Europe, Middle East & Africa (EMEA)

Whirlpool EMEA to spółka zależna, kontrolowana w całości przez Whirlpool Corporation. Zatrudnia około 10,400 pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz posiada zakłady produkcyjne w siedmiu krajach tego regionu. Whirlpool Corporation to jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów sprzętu AGD. W 2012 roku, firma osiągnęła roczny wynik sprzedaży na poziomie $18.1 mld, zatrudniała 68,000 pracowników i zarządzała 65 zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami badawczymi na całym świecie. Firma prowadzi sprzedaż urządzeń Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Consul, Bauknecht i innych liczących się producentów i jest obecna niemal we wszystkich krajach świata. Centrum Operacyjne Whirlpool dla Europy znajduje się w Comerio (VA), we Włoszech.

Duze-agd_lodowki Pralki Zmywarki Piekarniki Plyty_grzejne Duze_agd_kuchenki_mikrofalowe Okapy_kuchenne Male_agd_odkurzacze Zelazka Blendery__miksery Opiekacze__tostery Male_agd_czajniki_elektryczne Male-agd_sokowirowki Male-agd_parowary-kombiwary Male_agd_inne Ekspresy_wolnostojace Ekspresy_do_zabudowy Ekspresy_do_kawy_akcesoria Kobieta Pielegnacja-ciala_mezczyzna Pielegnacja-ciala_zdrowie

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P