Dwanaście potraw i tylko kilka funkcji AGD: Kuchnia sprytnej gospodyni

Dwanaście potraw i tylko kilka funkcji AGD: Kuchnia sprytnej gospodyni

Poleć znajomemu
2017-12-21 09:58:05

Przedświąteczne kucharzenie rzadko kiedy przebiega spokojnie. Atmosfera w kuchni bardziej przypomina kulisy restauracji o światowej renomie, gdzie nie ma ani chwili wytchnienia, a potrawy powstają po kilka w tym samym czasie. Jeśli już sam jadłospis jest wystarczająco skomplikowany, po co komplikować sobie życie wymyślnymi technikami kulinarnymi i trudnymi w obsłudze urządzeniami? Klucz do smakowitych dań jest zaskakująco prosty, gdyż to właśnie dzięki najprostszym metodom powstawały dawniej najpyszniejsze dania. Sprawdzone receptury i solidny sprzęt AGD uwolnią nas od trosk w te Święta i pozwolą na nowo odkryć urok prawdziwego gotowania.

Warto pamiętać, że nawet najbardziej rozbudowane menu może zostać przygotowane z wykorzystaniem zaledwie jednego urządzenia i jego kilku funkcjonalności. Najpyszniejsze smaki naszego dzieciństwa przyrządzane były z pomocą sprzętów, którym daleko do dzisiejszych innowacji. Gotowanie minimalistyczne, w połączeniu z nowoczesnymi, lecz prostymi w obsłudze urządzeniami, zarówno przyspieszy przygotowanie wielodaniowej wieczerzy, jak i sprawi, że poznamy zupełnie nowy i pełny smak tradycyjnych potraw.

Mniej znaczy pyszniej

Gdy na wyciągnięcie ręki możemy mieć praktycznie wszystko, coraz bardziej ceni się powrót do prostoty, w myśl sentencji „mniej znaczy lepiej”. Filozofię tą warto przenieść także do domowej kuchni, co docenimy w szczególności w chwilach największego kulinarnego szaleństwa. - Kuchnia XXI wieku, choć kiedyś oznaczała naszpikowanie jej najnowszymi technologiami, dziś cechuje się przede wszystkim funkcjonalnością, która ma na celu uproszczenie wykonywania codziennych czynności - mówi Tomasz Bytnar, ekspert firmy KERNAU. - Z myślą o świadomym konsumencie tworzymy sprzęt, który posiada wyłącznie niezbędne funkcje, co pozwala w znacznym stopniu zwiększyć efektywność podczas gotowania. Jak to możliwe? Otóż nawet kupując urządzenie o kilkudziesięciu odrębnych funkcjonalnościach, zazwyczaj kończy się na tym, że korzystamy z zaledwie kilku podstawowych. Tymczasem przepełniony innowacyjnymi opcjami sprzęt to również znacznie większe zużycie prądu. Rezygnując zatem z tego, z czego i tak później nie korzystamy, wyświadczymy przysługę nie tylko sobie, ale i środowisku.

Przepysznie na lata

Osobną kwestią, w przypadku bardzo zaawansowanych technologicznie sprzętów jest także ryzyko usterki. Im coś jest bardziej skomplikowane, tym bardziej podatne na uszkodzenia. O tym z pewnością przekonał się każdy, kto po raz pierwszy miał do czynienia z telefonem dotykowym. Ograniczony do minimum zakres opcji, który jednocześnie zapewnia przygotowanie pełnej gamy posiłków, to gwarancja dłuższej trwałości danego sprzętu. - Zasada ta sprawdza się także w przypadku sprzętu AGD. Przykładowo piekarnik staje się kompletnym dopełnieniem kuchni przede wszystkim dzięki termoobiegowi, kilku funkcjom pieczenia, wygodnym prowadnicom, łatwej do czyszczenia emalii oraz intuicyjnemu programatorowi - wyjaśnia ekspert firmy KERNAU. Tymczasem użyteczność wykorzystania połączenia wi-fi w przypadku tergo urządzenia jest już wątpliwa. Wybierając piekarnik warto raczej zwrócić uwagę na długość gwarancji. To właśnie dzięki niej i niezawodnej, lecz prostej technologii dany sprzęt nie będzie jedynie sezonową nowinką, a wieloletnim udogodnieniem.

źródło: kernau/agdrtv24.pl

O firmie Kernau

KERNAU to polska marka oferująca wysokiej jakości sprzęt AGD. Ugruntowaną pozycję na rynku krajowym i zagranicznym uzyskała dzięki współpracy polskich projektantów z najlepszymi fabrykami z Niemiec, Francji, Włoch oraz Hiszpanii. W bogatym asortymencie, oprócz urządzeń służących do gotowania, pieczenia, chłodzenia, prania i zmywania, znajduje się również innowacyjne urządzenie Smart Cara. To domowy utylizator odpadów organicznych, który stanowi uzupełnienie kuchennego AGD o produkt pozwalający dbać o ekologię. Troska o środowisko naturalne, zapewnienie funkcjonalnego wyposażenia domu oraz wygody jego użytkowania to główne cele, jakie od wielu lat stawia sobie KERNAU. Dzięki temu oferuje produkty spełniające wysokie wymagania zarówno w zakresie designu, jak i parametrów użytkowych. Marka posiada rozbudowaną sieć autoryzowanych punktów serwisowych oraz udziela, jednego z najdłuższych w branży, okresu gwarancyjnego, który sięga nawet 10 lat w zależności od grupy produktowej.

Duze-agd_lodowki Pralki Zmywarki Piekarniki Plyty_grzejne Duze_agd_kuchenki_mikrofalowe Okapy_kuchenne Male_agd_odkurzacze Zelazka Blendery__miksery Opiekacze__tostery Male_agd_czajniki_elektryczne Male-agd_sokowirowki Male-agd_parowary-kombiwary Male_agd_inne Ekspresy_wolnostojace Ekspresy_do_zabudowy Ekspresy_do_kawy_akcesoria Kobieta Pielegnacja-ciala_mezczyzna Pielegnacja-ciala_zdrowie

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P