Nowy iMac Pro zdaniem niezależnych ekspertów

Nowy iMac Pro zdaniem niezależnych ekspertów

Poleć znajomemu
2017-12-27 08:21:10

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafił nowy iMac Pro wyposażony w nowe układy graficzne AMD Radeon Pro Vega, o których firma Apple wyraża się w tych słowach: „Grafika Vega. Bestia, którą skrywa piękno.”. Niezależni eksperci, którzy mieli możliwość przetestować nowego iMaca Pro, potwierdzili dużo lepsze działanie urządzenia właśnie dzięki kartom graficznym Radeon Pro Vega.

  • Craig Hunter, inżynier mechaniki, aero- i astronautyki podsumował iMaca Pro w ten sposób: „To graficzna maszynownia - byłem nieustannie zdumiony tym, jak ostro i czysto wszystko było renderowanie bez żadnego widocznego wpływu na wydajność.”
  • Zajmujący się edycją wideo Thomas Carter stwierdził: „Powtórzę to jeszcze raz. 8K. Korekcja koloru. Rozmycie. Bez wspomagania renderingiem. Bez „jakości ¼” BS. Bez żadnej utraconej klatki.”
  • Vincent Laroret, fotograf i dyrektor zaznał od 2 do 3-krotnego przyspieszenia w swojej pracy. W konkluzji uznał, że „W skrócie - to jest ZABÓJCZA maszyna dla każdego prawdziwego fotografa, filmowca czy producenta VR. Kropka.”
  • Cabel Sasser, deweloper aplikacji na Mac i iOS opisał to jak testował FireWatch na iMacu Pro i iMacu 5K Retina uzyskując 62 FPS w rozdzielczości 2560x1440. Doświadczył ponadto 41-procentowego wzrostu szybkości w kompilowaniu projektów Xcode porównując nowego iMaca Pro ze standardowym Maciem Pro.

Więcej o roli układów graficznych Radeon Pro Vega w nowym iMacu Pro można przeczytać tutaj. Karty te w skrócie wyróżnia:

  • Rewolucyjny podsystem pamięci. Dzięki 16 GB pamięci HBM (High Bandwidth Memory) iMac Pro zapewnia nawet 2-krotnie większą wydajność niż poprzedniej generacji układy graficzne w iMacach oraz nawet 3-krotnie wyższą niż karty w stacjonarnych Mac Pro. To przekłada się na wyższą liczbę klatek na sekundę we wszystkich zastosowaniach graficznych - od VR, przez realizowany w czasie rzeczywistym rendering 3D, po rozgrywkę na maksymalnych ustawieniach.
  • Ulepszone jednostki obliczeniowe układu graficznego. W operacjach z pojedynczą i połowiczną precyzją obliczeniową mogą być 2-krotnie szybsze, jeśli nie jest wymagana 32-bitowa precyzja. To ile to jest? Nawet 22 TeraFlopsy.

Podsumowując dzięki układom graficznym Radeon Pro Vega nowy iMac Pro zapewnia najlepsze w swojej klasie stacji roboczych możliwości graficzne zwiększając produktywność współczesnych profesjonalistów i twórców - od fotografów i fotografików, przez specjalistów od wideo, po animatorów 3D i inżynierów.

źródło: amd/agdrtv24.pl

Laptopy Sprzet-komputerowy_komputery-stacjonarne Monitory Drukarki__skanery Sprzet-komputerowy_tablety Glosniki Klawiatury__myszy Sprzet-komputerowy_dyski Sprzet-komputerowy_sluchawki-mikrofony Sprzet-komputerowy_akcesoria Sprzet-komputerowy_podzespoly-komputerowe Sprzet-komputerowy_obudowy Sprzet-komputerowy_routery-modemy Sprzet-komputerowy_konsole-kontrolery Sprzet_komputerowy_inne Inne_internet Inne_bezpieczenstwo-it Inne_aplikacje Ebooki

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P