Panasonic prezentuje superjasny projektor laserowy 4K+

Panasonic prezentuje superjasny projektor laserowy 4K+

Poleć znajomemu
2018-02-08 11:47:00

Do rodziny laserowo-fosforowych projektorów Panasonic o rozdzielczości powyżej 4K dołączył model PT-RQ22K. Urządzenie jest przeznaczone do wykorzystania podczas wydarzeń scenicznych, wystaw, a także do stałych instalacji.

PT-RQ22K to projektor 3-Chip DLP wyposażony w technologię laserową Solid Shine. Urządzenie ma podobne, kompaktowe wymiary i tę samą jasność 21 000 lumenów, co seria PT-RZ21K. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich modeli, które oferowały rozdzielczość WUXGA/SXGA+, nowy projektor PT-RQ22K zapewnia jakość obrazu przekraczającą 4K (5120 x 2300).

Panasonic opracował innowacyjną technologię wyświetlania obrazu, na którą składa się napęd Quad Pixel Drive oraz  technologia tworzenia klatek z częstotliwością 240 Hz przy rozdzielczości do 5120 × 3200 pikseli. Oprócz tego posiada procesor Real Motion, który korzysta z zaawansowanych algorytmów w celu tworzenia trzech dodatkowych klatek każdego obrazu. Zwiększa tym samym liczbę klatek na sekundę z natywnych 60 do 240, zapewniając płynny i realistyczny obraz ruchu.

Ponadto projektor jest wyposażony w odporne na temperaturę koła fosforowe i półprzewodnikowe moduły laserowe, które gwarantują żywe obrazy 4K+, precyzyjne odwzorowanie kolorów i wysoką jasność. PT-RQ22K obsługuje również najnowsze standardy przetwarzania obrazu 4K BT.2020 i HDR umożliwiające renderowanie bardziej kolorowych oraz realistycznych materiałów.

- PT-RQ22K uzupełnia linię projektorów Panasonic 4K, dołączając do modeli PT-RQ32K oraz PT-RQ13K. Urządzenie cechuje lekka waga, wysoka jasność oraz filmowa jakość obrazu, która sprawdza się zarówno podczas prezentacji z wykorzystaniem jednego projektora, jak i tych dużo bardziej złożonych - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. - Połączyliśmy najlepszą w swojej klasie jakość obrazu i niski całkowity koszt posiadania (TCO) dzięki wykorzystaniu niezwykle skutecznego systemu chłodzenia. W efekcie wyeliminowaliśmy potrzebę wykorzystania filtra i dzięki temu projektor może pracować bez konserwacji przez bardzo długi czas, nawet w zakurzonym otoczeniu - dodaje Magdalena Przasnyska.

PT-RQ22K został stworzony do instalacji, w których niezawodność jest kluczowa. Model jest wyposażony w podwójne źródło światła i zapewnia automatyczne przejście na sygnał zapasowy, jeśli główne źródło zawiedzie.

Nowy projektor obsługuje też technologię DIGITAL LINK, która umożliwia przesyłanie wideo 4K za pomocą jednego kabla. Model jest przy tym kompatybilny z nowo wprowadzoną przez Panasonic kartą interfejsu 12G-SDI (ET-MDN12G10), a także pełną gamą obiektywów 3-Chip DLP firmy Panasonic.

źródło: panasonic/agdrtv24.pl

O firmie Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwoju i inżynierii elektronicznej technologii i rozwiązań dla klientów do zastosowania domowego, biznesowego, mobilnego i osobistego. Od swojego powstania w 1918 roku firma rozszerzyła swoją obecność na całym świecie i obecnie zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które na rok finansowy zakończony 31 marca 2013 r. zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7.30 bilionów jenów (68 miliardów Euro). Firma oddana jest tworzeniu nowych wartości poprzez innowacje we wszystkich grupach produktowych, aby zapewnić lepsze życie i lepszy świat dla swoich klientów.

Telewizory Audio-video_kina-domowe Audio__wieze Kamery_cyfrowe Kolumny__glosniki Audio-video_sluchawki Projektory Dvd__blu-ray Audio-video_sprzet-przenosny Audio__video_car-audio Audio-video_stacje-dokujace Audio-video_akcesoria Audio-video_inne Gps Gps_akcesoria-gps

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P