Wacom Cintiq Pro Engine i Cintiq Pro: modularna pracownia All-In-One do kreatywnych zastosowań

Wacom Cintiq Pro Engine i Cintiq Pro: modularna pracownia All-In-One do kreatywnych zastosowań

Poleć znajomemu
2018-02-27 13:51:39

Wacom ogłosił dzisiaj premierę Wacom Cintiq Pro Engine, modułu PC dostępnego w dwóch konfiguracjach, który w pełni współpracuje z 24-calowym ekranem piórkowym Cintiq Pro. Zaprojektowany z myślą o ilustratorach, projektantach, inżynierach i animatorach komputerowych, którzy wymagają wysokiej mocy obliczeniowej oraz wydajności graficznej, moduł Cintiq Pro Engine montowany jest na tylnym panelu Cintiq Pro 24, eliminując problemy związane z brakiem przestrzeni, plątaniną kabli i ze zgodnością, które często wynikają z użycia zewnętrznych komputerów i laptopów.

 

Naszą misją jest wspieranie profesjonalistów w ich twórczej pracy, minimalizując zakłócenia i plątaniny kabli, a także pomaganie im w radzeniu sobie z nowymi obszarami tworzenia treści dla wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Wacom Cintiq Pro Engine to wspaniałe i łatwe w obsłudze rozwiązanie do kreatywnych zastosowań - powiedział Faik Karaoglu, Executive Vice President of the Creative Business Unit w Wacom.

Dołączenie Cintiq Pro Engine do ekranu piórkowego Cintiq Pro 24 przekształca je w kompletne studio do kreatywnej pracy na bazie systemu Windows 10, które obsługuje nawet najbardziej wymagające programy i aplikacje wykorzystywane przez profesjonalistów. Połączenie wyświetlacza Wacom Cintiq Pro, wydajnego modułu PC Wacom Cintiq Pro Engine oraz nowej elastycznej i obrotowej podstawki Wacom Ergo, to innowacyjne podejście zapewniające wszechstronne, specjalistyczne środowisko pracy dla twórców. Dodając do tego pióro cyfrowe Wacom Pro Pen 3D, profesjonaliści, którzy pracują z użyciem oprogramowania do tworzenia animacji 3D lub CAD, natychmiast dostrzegą korzyści usprawniające ich pracę.

Wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości

Oprócz korzyści związanych z usprawnieniem pracy, Cintiq Pro Engine obsługuje coraz bardziej złożone zadania w rzeczywistości wirtualnej (VR). Większość produktów Wacom jest już w stanie obsługiwać tworzenie treści w wirtualnej rzeczywistości, lecz aby przeglądać i sprawdzać przygotowane projekty klienci często muszą przenieść je na inny komputer o mocy graficznej odpowiedniej do uruchamiania treści VR.

Moc grafiki

Wacom Cintiq Pro Engine jest wyposażony w kartę graficzną NVIDIA Quadro P3200, opartą na architekturze NVIDIA Pascal GPU, która zapewnia moc wymaganą przez dzisiejsze aplikacje do kreatywnego tworzenia przy znacznie szybszej grafice i mocy obliczeniowej niż oferowanej przez jednostkę centralną komputera.

Wacom tworzy produkty zgodne ze sposobem pracy artystów i projektantów. Są one intuicyjne, naturalne, szybkie i mogą być używane wszędzie - powiedział Bob Pette, vice president, Professional Visualization w NVIDIA - Nasz nowy mobilny Quadro P3200 zapewnia mnóstwo mocy graficznej dla nowych urządzeń Cintiq i Cintiq Engine Pro i cieszymy się, że zostaną one zaprezentowane na naszej nadchodzącej konferencji GPU Technology Conference.

Niespotykana elastyczność

Pamięć i dysk SSD w Wacom Cintiq Pro Engine są wymienne i można je modernizować. Dzięki funkcji plug and play urządzenia, można łatwo przemieszczać się między ekranami Cintiq 32” i 24”, jednocześnie zachowując to samo środowisko komputerowe dzięki zastosowaniu Cintiq Pro Engine. Ta niespotykana na rynku elastyczność zapewnia niższe całkowite koszty posiadania niż jakiekolwiek inne rozwiązanie.

Dwie wersje Cintiq Pro Engine

Cintiq Pro Engine i5:

 • System operacyjny: Windows 10 Pro
 • Procesor: Intel® Core i5HQ (Quad Core)
 • Karta graficzna: NVIDIA® Quadro® P3200
 • Dedykowana pamięć grafiki: 6GB GDDR5
 • RAM: 16 GB
 • Pamięć: 256 GB SSD, PCIe Gen3
 • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi IEEE 802.11 ac
 • Bluetooth: Bluetooth® 4.2
 • Bezpieczeństwo: fTPM (TPM2.0)
 • Napięcie wejściowe: 100 to 240 VAC, 50/60 Hz
 • Komunikacja wewnętrzna: (komunikacja między komputerem, a wyświetlaczem) 1x USB-C, 1x Power
 • Komunikacja zewnętrzna: 1x RJ45 (LAN), 2x USB-C, 1x mHDMI, 1x mDP, 2x DC-in
 • Cena: 2499 USD

Cintiq Pro Engine Xeon:

 • System operacyjny: Windows 10 Pro for Workstation
 • Procesor: Intel® XEON
 • Karta graficzna: NVIDIA® Quadro® P3200
 • Dedykowana pamięć grafiki: 6GB GDDR5
 • RAM: 32GB
 • Pamięć: 512 GB SSD, PCIe Gen3
 • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi IEEE 802.11 ac
 • Bluetooth: Bluetooth® 4.2
 • Bezpieczeństwo: fTPM(TPM2.0)
 • Napięcie wejściowe: 100 to 240 VAC, 50/60 Hz
 • Napięcie wyjściowe: 19.5 V/11.8 A (230 W)
 • Komunikacja: wewnętrzna (między komputerem, a wyświetlaczem) 1x USB-C, 1x Power
 • Komunikacja: zewnętrzna (interfejsy klienta); 1x RJ45 (LAN), 2x USB-C, 1x mHDMI, 1x mDP, 2x DC-in
 • Cena: 3299 USD

Dostępność

Na rynku od maja 2018 r. w Japonii, USA i wybranych krajach w Europie dostępne będą dwie wersje Cintiq Pro Engine.

źródło: wacom/agdrtv24.pl

O firmie Wacom

Firma Wacom, założona w 1983 r., to międzynarodowa spółka z siedzibą w Japonii (notowana na giełdzie w Tokio — 6727), mająca przedstawicielstwa i oddziały na całym świecie, które zajmują się marketingiem i dystrybucją w ponad 150 krajach. Konsekwentna realizacja wizji, mającej na celu zbliżanie ludzi i techniki dzięki rozwijaniu technologii naturalnych interfejsów, pozwoliła firmie Wacom zdobyć pozycję światowego lidera produkcji tabletów piórkowych, interaktywnych ekranów piórkowych, a także cyfrowych piórek i rozwiązań do zapisywania oraz przetwarzania podpisów cyfrowych. Zaawansowana technologia intuicyjnych urządzeń wejściowych oferowana przez firmę Wacom jest stosowana na całym świecie do tworzenia najciekawszych prac z dziedziny grafiki, filmów, efektów specjalnych, mody i projektów. Daje ona użytkownikom — tak w domu, jak i w pracy — najlepsze możliwości wyrażenia swojej osobowości.

Miliony ludzi na całym świecie używają bezprzewodowych, niewymagających zasilania bateryjnego i rozpoznających siłę nacisku piórek do obsługi smartfonów, tabletów multimedialnych lub komputerów stacjonarnych oraz realizowania swojej indywidualnej pasji twórczej. Firma oferuje swoje produkty również jako rozwiązania OEM czołowym producentom obsługującym rosnące rynki. Technologia interfejsu firmy Wacom o nazwie Wacom Feel IT Technologies jest także dostarczana strategicznym partnerom jako zintegrowane rozwiązanie. Większość producentów tabletów korzysta z zaawansowanych funkcji i niezawodnej technologii marki, aby zapewniać doskonały interfejs użytkownika.

Laptopy Sprzet-komputerowy_komputery-stacjonarne Monitory Drukarki__skanery Sprzet-komputerowy_tablety Glosniki Klawiatury__myszy Sprzet-komputerowy_dyski Sprzet-komputerowy_sluchawki-mikrofony Sprzet-komputerowy_akcesoria Sprzet-komputerowy_podzespoly-komputerowe Sprzet-komputerowy_obudowy Sprzet-komputerowy_routery-modemy Sprzet-komputerowy_konsole-kontrolery Sprzet_komputerowy_inne Inne_internet Inne_bezpieczenstwo-it Inne_aplikacje Ebooki

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P