Jak wybrać odkurzacz, by skutecznie eliminować alergeny?

Jak wybrać odkurzacz, by skutecznie eliminować alergeny?

Poleć znajomemu
2018-03-27 12:31:14

Bakterie, wirusy, grzyby i roztocza - czy czają się tylko w zaniedbanych mieszkaniach? Niestety nie. Nawet bardzo często sprzątane wnętrza nie są wolne od szkodliwych, niewidocznych dla oka alergenów. Szczególnie wiosną ich ilość wzrasta, co jest prawdziwą udręką dla alergików. Istnieją jednak technologie, które pomogą skutecznie usunąć „niepotrzebnych gości” z domów i mieszkań.

Alergeny, występują przede wszystkim na podłodze, ale też m.in. na dywanach, łóżkach, kocach, zasłonach, regałach i książkach. Do naszych mieszkań dostają się głównie przez okna, choć wnosimy je także na ubraniach i butach. Niechciany kurz może powstawać z pyłków roślin, ludzkiego i zwierzęcego naskórka, zanieczyszczeń emitowanych przez samochody czy elektrociepłownie, a także przez wywołujące reakcje alergiczne roztocza. Aby skutecznie ograniczyć ich ilość nie wystarczy miska z wodą i mop czy pierwszy lepszy odkurzacz. W trosce o zdrowie swoje i najbliższych warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który dzięki najnowszym technologiom pozwoli efektywnie usunąć szkodliwe zanieczyszczenia.

Skuteczne zwalczanie kurzu

Wybawieniem dla alergików są odkurzacze z czujnikiem kurzu. Technologia Dust Sensor w sprzętach marki Samsung sama wykrywa kurz, co jest pomocne przy sprzątaniu trudno dostępnych miejsc. Dwie diody zamontowane w rączce odkurzacza dają użytkownikowi sygnał, czy przestrzeń jest skutecznie oczyszczona - czerwone światło pali się na znak, że dane miejsce wymaga posprzątania, zielone zaś informuje, że dalsza interwencja nie jest już konieczna. Dzięki temu rozwiązaniu mamy pewność, że każdy kąt mieszkania jest dokładnie odkurzony.

Filtr to podstawa

By zadbać o odpowiednie usuwanie mikroustrojów z powietrza, warto stosować odkurzacze wyposażone w odpowiednie filtry. Kluczowy jest wybór rozwiązania, które skutecznie pochłonie i zatrzyma w urządzeniu komórki grzybów, bakterie, roztocza oraz wirusy. Dzięki zmywalnym filtrom HEPA zastosowanym w odkurzaczach marki Samsung sprzątana przestrzeń, a także powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz są wolne od alergenów.

Czystość w każdym zakamarku

By skutecznie odkurzyć nawet nietypowe przestrzenie, do których dostęp tradycyjnym urządzeniem jest trudny, warto wyposażyć się w  pionowy POWERstick 2w1 z odłączanym, bezprzewodowym odkurzaczem. Sprzęt ten jest poręczny i bardzo lekki (waży tylko 2,7 kg), co zapewnia łatwe manewrowanie i stabilny ruch. Dzięki temu przygotowanie mieszkania na wiosnę i czyszczenie poduszek, zasłon, czy nawet przestrzeni poza domem, jak taras, stają się zdecydowanie łatwiejsze i bardziej skuteczne.

źródło: agdrtv24.pl

O firmie Samsung

Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2009 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 116,8 miliarda USD. Firma zatrudnia około 188 000 pracowników w 185 oddziałach w 65 krajach i składa się z ośmiu niezależnych działów biznesowych: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor i LCD. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. W Polsce firma jest liderem na rynku telewizorów i monitorów, osiąga również wysokie wyniki sprzedaży telefonów, sprzętu AGD, notebooków i drukarek. Polskie spółki Samsung Electronics zatrudniają ponad 2 tysiące pracowników w oddziale sprzedażowym i Centrum Badawczo – Rozwojowym w Warszawie oraz Fabryce AGD we Wronkach. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl.

Duze-agd_lodowki Pralki Zmywarki Piekarniki Plyty_grzejne Duze_agd_kuchenki_mikrofalowe Okapy_kuchenne Male_agd_odkurzacze Zelazka Blendery__miksery Opiekacze__tostery Male_agd_czajniki_elektryczne Male-agd_sokowirowki Male-agd_parowary-kombiwary Male_agd_inne Ekspresy_wolnostojace Ekspresy_do_zabudowy Ekspresy_do_kawy_akcesoria Kobieta Pielegnacja-ciala_mezczyzna Pielegnacja-ciala_zdrowie

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P