Canon rozszerza swoje portfolio monitorów referencyjnych 4K HDR o dwa modele DP-V2421 i DP-V1711

Canon rozszerza swoje portfolio monitorów referencyjnych 4K HDR o dwa modele DP-V2421 i DP-V1711

Poleć znajomemu
2018-03-29 08:40:00

Canon zaprezentował dwa najnowsze monitory referencyjne 4K DP-V2421 i DP-V1711 wyposażone w wejścia 12G-SDI, a także najnowszą aktualizację oprogramowania, która poprawia funkcje HDR, usprawnia wydajność pracy oraz zgodność z urządzeniami innych producentów. Aktualizacja oprogramowania dla 17-calowych monitorów z serii DP-V1711 i DP-V1710 dostępna jest za opłatą.

Model DP-V2421 to 24-calowy monitor instalacyjny 4K HDR o wysokiej jasności 1200cd/m2 i głębokiej czerni, dedykowany do szerokiego zakresu zastosowań przy produkcjach 4K HDR. Z kolei DP-V1711 to 17-calowa jednostka 4K do zastosowań w studiach produkcyjnych lub wozach transmisyjnych. Oba nowe modele wyposażono w szereg zaawansowanych interfejsów HDR, które doskonale sprawdzają się przy tego typu produkcjach. Nowe monitory posiadają również cztery wejścia 12G-SDI, które pozwalają przesyłać sygnał 4K 50p za pośrednictwem jednego kabla. Co więcej, redukcja liczby kabli SDI z czterech do jednego zwiększa użyteczność nowych urządzeń i pozwala oszczędzić przestrzeń w studiach produkcyjnych.

Modele DP-V2421 i DP-V1711 są w stanie wyświetlać skale dla sygnału PQ i Hybrid Log-Gamma (HLG), które są standardem transmisji HDR ITU-R BT.2100 lub SMPTE ST 2084. Monitory wspierają także funkcje Canon Log, Log 2 i Log 3.

DP-V2421 i DP-V1711 są zgodne z szeregiem najnowszych funkcji transmisji HDR, w tym z monitorem kształtu HDR, funkcją obrazu False Colour HDR i Range Adjustment. Dodatkowo w nowych monitorach możliwe jest porównywanie obrazów na podzielonym ekranie, co pozwala np. wyświetlać jednocześnie obraz HDR i False Colour czy HDR i SDR. Wsparcie tak szerokiego zakresu funkcji HDR sprawia, że nowe modele DP-V2421 i DP-V1711 doskonale sprawdzą się w środowiskach produkcyjnych.

Aktualizacja firmware’u dla modeli DP-V2421, DP-V2420, DP-V2411, DP-V2410, DP-V1711 i DP-V1710

Produkcje HDR wymagają stałej kontroli poziomu jasności i ustawień ekspozycji, dzięki czemu twórcy mogą na bieżąco kontrolować poszczególne wartości potrzebne np. do wykreowania nastrojowego efektu. Funkcja kontroli jasności monitora HDR daje możliwość wyświetlania tej wartości dla niezależnych partii obrazu. Operator może zmieniać i zaakceptować szczegółowe ustawienia jasności także w trakcie produkcji obrazu HDR. Monitory pozwalają wyświetlać średnią i maksymalną wartość jasności dla całego obrazu oraz prezentować zmiany tej wartości w określonych sekwencjach, nawet klatka po klatce. Aktualizacja oprogramowania usprawnia także zdalną kontrolę, umożliwiając zarządzanie funkcjami monitora z poziomu komputera PC, tabletu i innych urządzeń.

Dodatkowo Canon wprowadził aktualizację oprogramowania (za opłatą), która zwiększa maksymalną jasność do 600 cd/m2 w 17-calowych monitorach DP-V1711 i DP-V1710. Aktualizacja ułatwia kontrolę jasnych partii obrazu HDR, poprawiając wydajność pracy produkcyjnej.

DP-V2421 cechy kluczowe:

  • Wsparcie obrazu HDR
  • Wejście 12G-SDI i zaawansowany interfejs
  • Rozbudowane funkcje HDR
  • Powtarzalna reprodukcja kolorów zgodna ze standardem transmisji ITU-R BT.2020
  • Wsparcie dla formatów XYZ, RGB, YCbCr i ICtCp

DP-V1711 cechy kluczowe:

  • 17-calowy 4K UHD profesjonalny monitor zgodny z 19-calowym mocowaniem
  • Wejście 12G-SDI i zaawansowany interfejs
  • Rozbudowane funkcje HDR
  • Powtarzalna reprodukcja kolorów zgodna ze standardem transmisji ITU-R BT.2020
  • Niezawodna i kompaktowa konstrukcja

źródło: agdrtv24.pl

M_23535 M_23536 M_23537

O firmie Canon

Firma Canon została założona w 1937 roku specjalnie w celu produkowania najlepszych aparatów fotograficznych. Pasja, jaką Canon żywi dla potęgi obrazu — Power of Image — z czasem doprowadziła do rozszerzenia technologii na wiele innych rynków i zapewniła firmie pozycję lidera w dziedzinie konsumenckich i biznesowych rozwiązań do przetwarzania obrazu. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań, od cyfrowych aparatów kompaktowych i lustrzanek do obiektywów telewizyjnych i przenośnych rentgenów, a także urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek produkcyjnych wspieranych przez szereg usług o wartości dodanej.

Canon inwestuje znaczne środki w prace badawczo-rozwojowe, aby dostarczać najbogatsze, najbardziej innowacyjne produkty i usługi w celu spełnienia kreatywnych -potrzeb klientów. Od fotoamatorów do profesjonalnych drukarni, każdy klient firmy Canon może realizować swoje własne pasje.

Korporacyjna filozofia firmy Canon to Kyosei – „Żyć i pracować razem dla wspólnego dobra”. W regionie EMEA Canon Europe dąży do zrównoważonego rozwoju biznesowego, skupiając się na ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko i dostarczając produkty, rozwiązania oraz usługi, które pomagają klientom w osiągnięciu tego samego celu. Canon uzyskał globalny certyfikat ISO 14001, demonstrując najwyższe standardy zarządzania środowiskowego.

Laptopy Sprzet-komputerowy_komputery-stacjonarne Monitory Drukarki__skanery Sprzet-komputerowy_tablety Glosniki Klawiatury__myszy Sprzet-komputerowy_dyski Sprzet-komputerowy_sluchawki-mikrofony Sprzet-komputerowy_akcesoria Sprzet-komputerowy_podzespoly-komputerowe Sprzet-komputerowy_obudowy Sprzet-komputerowy_routery-modemy Sprzet-komputerowy_konsole-kontrolery Sprzet_komputerowy_inne Inne_internet Inne_bezpieczenstwo-it Inne_aplikacje Ebooki

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P