Odkurzacz z Morza Bałtyckiego

Poleć znajomemu
Odkurzacz z Morza Bałtyckiego 2010-11-06 19:16:00

Odkurzacz z Morza Bałtyckiego powstał z plastiku zebranego w trzech wybranych lokalizacjach na terenie Polski, Szwecji i Łotwy. W Szwecji rozdano przechodniom małej przystani Sandhamn położonej na jednej a wysp Archipelagu Sztokholmskiego specjalne koperty z logo Vac from the Sea. Do kopert wkładano zebrane śmieci i w ten sposób wysyłano je do Electrolux.

Miejsce zbiórki: Sandhamn, Szwecja; Hel, Polska; Ragaciems, Klapkalnciems, Łotwa

Metoda: oczyszczanie nabrzeża we współpracy z ludnością lokalną.

Partnerzy: mieszkańcy wyspy Sandhamn w Szwecji, Stacja Morska Hel w Polsce. Organizacja Pedas na Łotwie.

W Polsce zbiórka plastiku została zorganizowana we współpracy ze Stacją Morską Hel, terenową placówką badawczo-edukacyjną, która podlega Instytutowi Oceanografii na Uniwersytecie Gdańskim. Oczyszczanie plaży to element programu edukacyjnego Stacji. W zbiórce plastiku na najdalej wysuniętej na wschód plaży Półwyspu Helskiego uczestniczyła grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Słupsku.

Na Łotwie odbyło się sprzątanie plaż w Ragaciems i Klapkalnciems, położonych w odległości około 40 kilometrów od Rygi. W zbiórce pomagała lokalna organizacja pozarządowa Pedas.

Plastikowe odpadki zebrane w trzech krajach ozdobiły obudowę odkurzacza. Możemy wśród nich rozpoznać różne obiekty, takie, jak elementy opakowań po lodach, fragmenty plastikowych butelek i sandałów oraz kolorowe, plastikowe nakrętki i plażowe zabawki. Znalezione przedmioty zostały przymocowane na masce zrobionej z plastiku przetworzonego przemysłowo, a następnie podgrzane gorącym powietrzem tak, aby wymodelować z nich gładki kształt obudowy odkurzacza Electrolux Ultra One.

M_585 M_584

O firmie Electrolux

Electrolux jest największym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń profesjonalnych sprzedającym rocznie ponad 40 milionów produktów w ponad 150 krajach. W oparciu o wnikliwe badania konsumenckie, Electrolux tworzy innowacyjne urządzenia o przemyślanym wzornictwie, które zaspakajają rzeczywiste potrzeby konsumentów i profesjonalistów. Produkty Electrolux – lodówki, zmywarki, pralki, odkurzacze i kuchenki – sprzedawane są pod tak znanymi markami jak: Electrolux, AEG-Electrolux, Zanussi, Eureka i Frigidaire. Firma zatrudnia ponad 51 000 pracowników. Więcej informacji na temat grupy Electrolux uzyskasz na: www.electrolux.com. Historia firmy Electrolux w Polsce rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy uruchomiono w Warszawie pierwsze biuro handlowe. Jednak to w ostatnich pięciu latach, Polska stała się kluczowym punktem na mapie rozwoju firmy. I to nie tylko ze względu na duży, stale rosnący potencjał naszego rynku, lecz przede wszystkim ze względu na atrakcyjne warunki do inwestycji. Położenie geograficzne w środku Europy, silne zaplecze kadry inżynierskiej, dobry poziom kwalifikacji pracowników produkcyjnych, stale ulepszana infrastruktura i zaangażowanie władz lokalnych sprawiły, że spośród wielu, ubiegających się o inwestycje lokalizacji, Electrolux wybrał nasz kraj, by tu zbudować swoje cztery nowoczesne fabryki – w Siewierzu, Żarowie, Oławie i Świdnicy. Firma otworzyła w Polsce również Globalne Centrum Rozliczeń Finansowych w Krakowie, Centrum Logistyczne w Oławie oraz Magazyn Produktów Gotowych w Pruszkowie.
 

Duze-agd_lodowki Pralki Zmywarki Piekarniki Plyty_grzejne Duze_agd_kuchenki_mikrofalowe Okapy_kuchenne Male_agd_odkurzacze Zelazka Blendery__miksery Opiekacze__tostery Male_agd_czajniki_elektryczne Male-agd_sokowirowki Male-agd_parowary-kombiwary Male_agd_inne Ekspresy_wolnostojace Ekspresy_do_zabudowy Ekspresy_do_kawy_akcesoria Kobieta Pielegnacja-ciala_mezczyzna Pielegnacja-ciala_zdrowie

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P