Na polski rynek oficjalnie wchodzi kamera Sony HDR-AS15. Jak wygląda minimalna ekstremalność?

Na polski rynek oficjalnie wchodzi kamera Sony HDR-AS15. Jak wygląda minimalna ekstremalność?

Poleć znajomemu
2012-10-27 18:07:00

Segment kamer o profilu ekstremalnym poszerza się wraz z wejściem na rynek kamery Sony HDR-AS15. Starcie czeka ją niebyle jakie, bo od lat niedoścignione trendy wyznacza amerykańska firma Woodman Labs, znana z produkcji kamer GoPro. Czy kopciuszek zachwyci polską scenę sportów ekstremalnych? Premiera HDR-AS15 zbiega się w Polsce z nieformalnym rozpoczeciem sezonu narciarskiego. Narciarstwo to tylko jeden ze sportów ekstremalnych dla których została stworzona, ponieważ kamera może zostać wykorzystana praktycznie w każdych warunkach, do kręcenia ujęć w każdej dyscyplinie.

Począwszy od skoków na spadochronie, przez downhillowe zjazdy, na ujęciach z głębin morskich kończąc. Sony HDR-AS15 jest na to świetnie przygotowana i widać, że Sony nie bez przyczyny czekało tak długo z wejściem na ekstremalny rynek. Wzorce czerpane z GoPro są widoczne, jednak wiele rozwiązań jest nowatorskich jak na Japończyka przystało. Jak wygląda porównanie z głównym konkurentem GoPro HD Hero2 ?

"Na pierwszy rzut oka kamery różnią się diametralnie i widać, że Sony uciekło w stylistykę bardziej przypominającą kamerę sportową. Elektronika zamknięta w tubie jest zdecydowanie lepiej przystosowana do mocowania w mało wygodnych miejscach. Rowerzyści ucieszą się najbardziej, bo mocowanie GoPro pod siodełkiem, lub przy widelcu było niestety bardzo uciążliwe. Obie kamery posiadają w standardzie obudowę dającą wodoszczelność do 60 m oraz pełną odporność na zabrudzenia i kurz, czyli dla wielu pytających o sprzęt najważniejsze cechy" - ocenia Rafał Zych ze sklepu Matrixmedia.pl, dystrybutora sprzętu RTV.

GoPro HD Hero2 wyposażona jest w matrycę obrazu o efektywnej ilosci 11Mpix. AS15 osiąga prawie 12Mpix z matrycy, która mogła by dać 16,8 gdyby nie została jednak „przycięta” do wymiarów 16:9. Pod względem rozdzielczości nagrywania, testowane kamery wyciągają 30/48 fps przy rozdzielczości HD(1,920x1,080). Sony wyróżnia się 120 klatkami przy rozdzielczości 720p w porównaniu z 60 fps jakie daje GoPro. Ten ostatni daje jednak większą możliwość wyboru rozdzielczości. Niewątpliwą przewagą HDR-AS15 jest wykorzystanie aktywnego stabilizatora obrazu SteadyShot jaki znajdziemy w innych kamerach tej marki, jednak dopiero przy prawdziwie ekstremalnych nagraniach można poznać jego prawdziwy potencjał. Kamera Sony wyposażona jest w moduł WiFi, który w GoPro występuje opcjonalnie. Funkcja bardzo istotna z powodu szybszego dostępu do transmisji danych, szczególnie w połączeniu z telefonem gsm, dająca możliwość prowadzenia transamisji na żywo. Próby prowadzenia takich relacji mniejszych wyścigów kolarskich będą prowadzone w najbliższym sezonie.

"Walka o podium rozpoczyna się w ten weekend, kiedy HDR-AS15 pojawi się oficjalnie na półkach. Bez względu na wynik, premiera Sony w tym segmencie na pewno przyniesie korzyść dla użytkowników. Amerykański producent będzie mieć godnego rywala do walki technologicznej, a tym samym podniesie się jakość kolejnych modeli. Rozpocznie się także rywalizacja cenowa, co może pozwoli tym ekstremalnym miniaturom stanieć do poziomu jaki oczekują przeciętni użytkownicy. Ceny obu nadal są jeszcze na wysokim poziomie ok. 1200 PLN, jednak walka dopiero się rozpoczyna" - podsumowuje Zych.

źródło: matrixmedia/agdrtv24.pl

M_8376 M_8377 M_8378

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Sony

Sony jest jednym z czołowych producentów innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Sony słynie ze swoich urządzeń audiowizualnych, takich jak telewizory LCD High Definition BRAVIA™, cyfrowe aparaty Cyber-shot™, kamery Handycam®, lustrzanki cyfrowe „α” (czyt. alfa) i odtwarzacze MP3 Walkman®, jak również z komputerów osobistych VAIO™ i profesjonalnego sprzętu studyjnego o wysokiej rozdzielczości (HD), w tym systemów XDCAM™ HD. Poprzez długoterminowe umowy z organizacjami piłkarskimi – firma jest oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA do roku 2012, oficjalnym partnerem FIFA do roku 2014 i globalnym sponsorem rozgrywek FIFA World Cup™ w latach 2010 i 2014 – Sony rozbudza emocje wśród milionów fanów futbolu z całego świata.

Telewizory Audio-video_kina-domowe Audio__wieze Kamery_cyfrowe Kolumny__glosniki Audio-video_sluchawki Projektory Dvd__blu-ray Audio-video_sprzet-przenosny Audio__video_car-audio Audio-video_stacje-dokujace Audio-video_akcesoria Audio-video_inne Gps Gps_akcesoria-gps

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P