agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowość - kamery Panasonic HD 1MOS - HDC-TM90 oraz HDC-SD90

Nowość - kamery Panasonic HD 1MOS - HDC-TM90 oraz HDC-SD90

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2011-01-15 11:37:00

Panasonic przedstawił nowe kamery HD 1MOS - modele HDC-TM90 oraz HDC-SD90 posiadają szerokokątny obiektyw 28 mm, inteligentny zoom oraz hybrydowy system stabilizacji obrazu, dzięki czemu zapewniają wyrazisty obraz bez rozmyć w trybie szerokokątnym i na zbliżeniach.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nagrywanie szerokokątnym obiektywem 28 mm* i inteligentnym zoomem 40x

Kamery HDC-TM90/SD90 mają niewielkie obudowy, ale dają bogate możliwości filmowania dzięki szerokokątnemu obiektywowi 28 mm* i trybowi teleobiektywu z inteligentnym zoomem 40x. Obiektyw szerokokątny 28 mm* jest szczególnie wygodny przy filmowaniu we wnętrzach i w ciasnej przestrzeni. Umożliwia on filmowanie z małej odległości i zmieszczenie w kadrze zarówno obiektu, jak i obszaru otaczającego. Obiektyw rejestruje doskonałe obrazy szerokich krajobrazów i pozwala zmieścić w kadrze duże grupy ludzi, jest więc uniwersalnym narzędziem przydatnym w wielu różnych sytuacjach. Funkcja inteligentny zoom wykorzystuje układ LSI z procesorem obrazu Crystal Engine PRO. Jest to technologia bardzo wysokiej rozdzielczości, która pozwala osiągnąć zoom 40x, a więc znacznie przekraczający zakres zoomu optycznego 21x. Umożliwia to znaczne powiększenie odległych obiektów i uzyskiwanie ich dynamicznych obrazów wypełniających całą ramkę.

Nagrywanie w trybie 1080/50p (progresywne, Full HD 1920 x 1080, 50 klatek na sekundę

Przy nagrywaniu w trybie 1080/50p (progresywnym, Full HD 1920×1080, 50 klatek na sekundę) zapisuje się w przybliżeniu dwukrotnie więcej informacji niż w trybie 1080i (z przeplotem), co daje znakomitą jakość obrazu, lepszą nawet od konwencjonalnych obrazów Full HD. Tryb ten minimalizuje powidoki i migotanie powodowane przez ruch obiektu oraz daje wyraźne obrazy nasycone szczegółami. Odtwarza także naturalne kolory, nawet przy słabym oświetleniu. Nagrywanie w tym trybie daje niezwykle piękny obraz z najdrobniejszymi szczegółami.

Filmowanie trójwymiarowe za pomocą obiektywu konwersyjnego 3D

W 2010 r. firma Panasonic wprowadziła na rynek pierwsze na świecie kamery 3D dla użytkowników indywidualnych. W tym roku, oprócz wprowadzenia nowych kamer 3D 3MOS, wprowadza również modele 3D 1MOS. Aby rejestrować obraz trójwymiarowy, wystarczy podłączyć do kamery obiektyw konwersyjny 3D**. Teraz realistyczne obrazy 3D, podobne do oglądanych dzięki technologii 3D firmy Panasonic w hollywoodzkich filmach, można łatwo nagrywać samodzielnie i przeglądać w domu. Nowe modele, w których zostały zastosowane technologie telewizyjne firmy Panasonic, pozwalają użytkownikom łatwo tworzyć własne filmy 3D, co dotychczas mogli robić tylko profesjonalni producenci. Format AVCHD umożliwia odtwarzanie za pomocą telewizora VIERA i odtwarzacza/nagrywarki Blu-ray DiscTM firmy Panasonic oraz łatwe edytowanie i zapisywanie edytowanych materiałów na nośniku DVD lub Blu-ray Disc.

 

* Odpowiednik dla aparatu 35 mm.

**Do nagrywania filmów 3D za pomocą modeli obsługujących ten tryb (HDC-TM900/HS900/SD900/SD800/TM90/SD90) niezbędny jest opcjonalny obiektyw konwersyjny 3D VW-CLT1. W przypadku serii 90 niezbędny jest także pierścień pośredni dostarczany z obiektywem VW-CLT1.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe