agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowości od FOMEI Światło do studia oraz w plener

Nowości od FOMEI Światło do studia oraz w plener

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Lampy błyskowe / 2017-10-23 10:07:00

Fomei wprowadza do oferty nowe modele lamp akumulatorowych Digitalis PRO T400, Digitalis PRO T600 oraz Digitalis PRO T400 TTL. Wysoka powtarzalność temperatury barwowej i energii błysku oraz kopułka żaroodporna chroniąca palnik to standard we wszystkich lampach oferowanych przez FOMEI, do którego użytkownicy sprzętu tej marki zdążyli się już przyzwyczaić.

Lampy z serii Digitalis PRO T oprócz ww. cech mają jeszcze jedną - mogą pracować zarówno w plenerze jak i w zamkniętym studiu dzięki podwójnemu zasilaniu z akumulatora i sieci 230V. Oprócz tego użytkownicy docenią tryby HSS, strobo oraz opcję TTL.

 • Dwa źródła zasilania

Lampy doskonale sprawdzą się w studiu fotograficznym oraz w plenerze dzięki zastosowaniu możliwości podwójnego zasilania - z akumulatora lub sieci 230V. Akumulator można ładować oddzielnie lub gdy jest on zamontowany w lampie. W pełni naładowany pozwoli na wykonanie około 400 błysków z pełna energią 400Ws lub 350 błysków z energią 600Ws. Zasilanie lampy z sieci energetycznej wymaga zastosowania odpowiedniego aptera.(opcja).

 • Sterowanie radiowe

Lampami, a nawet całym systemem kilu lamp można sterować za pomocą nadajnika bezprzewodowego (opcja). Nadajnik umożliwia ustawianie energii w każdej lampie osobno lub w grupie lamp. Nadajnik pracuje w jednym z 80 kanałów i w 4-rech grupach co pozwala na bezproblemową pracę nawet jeśli w pobliżu pracuje fotograf z podobnym systemem radiowym. Digitalis PRO T posiada port na dedykowany odbiornik ale istnieje także możliwość podłączenia własnego odbiornika do portu synchronizacji, który umieszczony został z boku lampy błyskowej (gniazdo 3,5 mm).

 • Konstrukcja - wygoda i bezpieczeństwo

Nowoczesny design, wygoda i bezpieczeństwo użytkowania - na to stawiali inżynierowie projektując lampy Digitalis PRO T . W lampach zastosowano płaską kopułkę, która chroni palnik przed przypadkowym uszkodzeniem. Kopułka nie wystaje poza gabaryty lampy dzięki czemu zmiana akcesoriów do modelowania światła jest bardzo łatwa - można bez problemów zamontować nawet duży softbox. Kolejnym elementem podnoszącym bezpieczeństwo jest aktywne chłodzenie i otwory wentylacyjne zaprojektowane w taki sposób, aby tą drogą do wnętrza urządzenia nie dostawała się woda. Fotografowie pracujący w plenerze docenią także możliwość dopięcia do lampy neoprenowego paska, który jest w komplecie. Dzięki niemu przenoszenie lampy jest bardzo wygodne.

 • Czytelny wyświetlacz

Wyświetlacz o przekątnej aż 7cm prezentuje wszystkie ustawienia jasną czytelną czcionką, dzięki temu widoczne są one nawet ze znacznej odległości.

 • Świtało pilotujące

Światło pilotujące zapewnia dioda LED 10W, która działa w czterech trybach: WYŁĄCZONY, proporcjonalnie do energii błysku, pełna moc i AF (Focus Assist podczas ustawiania ostrości) - tylko w wersji TTL.

 • Tryb HSS

Umożliwia zsynchronizowanie błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki, do 1/8000s co pozwala np. na przygaszanie światła zastanego/słonecznego, zamrażanie ruchu czy korzystanie z większych otworów przysłony

 • Tryb Strobo

W lampach Digitalis PRO T400 TTL tworzy sekwencje błyśnięć lampy, które można ustawić za pomocą "RPT-T" (liczba błysków) i "RPT-HZ" (częstotliwość błysku). Maksymalna liczba błysków wynosi 99, a liczba Hz równa jest 99. Ilość błysków i częstotliwości zależy od używanej energii błysku. Im większa energia, tym niższa częstotliwość i liczba błysków może być użyta. W modelach Digitalis PRO T400, Digitalis PRO T600 sekwencje błyśnięć lampy, które można ustawić to 5, 10 i 15 błyśnięć w serii. 

Dodatkowo Digitalis PRO T400TTL jak sama nazwa wskazuje został wyposażony w tryb Tryb TTL Tryb ten pozwala na automatyczne ustawianie energii błysku lampy w komunikacji ze światłomierzem aparatu. Dzięki temu możesz skupić się na fotografowaniu a doborem odpowiedniej energii zajmie się aparat we współpracy z lampą. Lampy Digitalis PRO T400, Digitalis PRO T600 posiadają wymuszany tryb krótkich czasów błysku w zależności od energii czas błysku wynosi 1/12800s-1/6400s.

Urządzenia posiadają 7 przysłon regulacji (model Digitalis PRO T400 6 przysłon) dzięki temu minimalne wartości energii do uzyskania są na poziomie 3-4-6Ws.

źródło: fomei/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe