agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowy Panasonic LUMIX G VARIO 12-60 mm/F3.5-5.6 POWER O.I.S.

Nowy Panasonic LUMIX G VARIO 12-60 mm/F3.5-5.6 POWER O.I.S.

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Obiektywy / 2016-02-24 14:41:00

Nowy obiektyw Panasonic LUMIX G VARIO 12-60 mm (odpowiednik 24-120 mm w aparacie 35 mm) jest uniwersalny i wytrzymały, a przy tym ma bardzo dobre parametry. Jest on oparty na standardzie Mikro Cztery Trzecie i umożliwia maksymalne otwarcie przysłony F3,5 przy ujęciu panoramicznym oraz F5,6 przy najdłuższej ogniskowej. Jest też wyposażony w system optycznej stabilizacji obrazu Panasonic POWER O.I.S.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Obiektyw ten doskonale sprawdza się w różnych warunkach otoczenia i pozwala sprawnie zarejestrować każdą niespodziewaną sytuację, w jakiej znajdzie się użytkownik aparatu.  Dzięki kompaktowym rozmiarom nowy LUMIX G VARIO idealnie nadaje się do codziennego fotografowania w domu i w podróży. W systemie optycznym, złożonym z 11 elementów w 9 grupach, zastosowano trzy soczewki asferyczne i jeden element ED (bardzo niska dyspersja), co pozwala uniknąć zniekształceń i zapewnia imponującą jakość zdjęć. Wielowarstwowa powłoka elementów optycznych ogranicza występowanie efektów poświaty i flar, zwiększając jakość zdjęć i umożliwiając uzyskanie jak najlepszych rezultatów — nawet przy intensywnym oświetleniu słonecznym.

Siedem listków przysłony nadaje jej okrągły kształt. Zapewnia to atrakcyjny efekt rozmycia w nieostrych obszarach zdjęcia.

W celu uzyskania optymalnych efektów działania autofokusu przy zdjęciach wykonywanych w krótkich odstępach czasu i korzystaniu z trybu 4K w obiektywie zastosowano wewnętrzny napęd ostrzenia z silnikiem krokowym, działający
 z szybkością do 240 klatek na sekundę.  Gwarantuje to płynną i bezgłośną pracę szybkiego i precyzyjnego autofokusu opartego na kontraście. Uniwersalny zakres zoomu 5x od 24 do 120 mm (odpowiednik aparatu 35 mm) umożliwia rejestrowanie różnych ujęć — od krajobrazów po portrety — z dużą ilością detali. Funkcja powiększania 0,54x pozwala uzyskać precyzyjne zbliżenia
w trybie makro (w porównaniu z pełnym kadrem). 

Zintegrowany układ optycznej stabilizacji obrazu POWER O.I.S. skutecznie kompensuje ewentualne drgnięcia ręki i ułatwia fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia. Obiektyw współpracuje także z systemem Dual I.S., o ile zostanie zamontowany w kompatybilnym aparacie Panasonic LUMIX G, takim jak GX8.

Nowy obiektyw LUMIX G z bryzgo- i pyłoszczelną obudową umożliwia pracę aktywnym fotografom nawet przy złej pogodzie i niesprzyjających warunkach otoczenia. Najnowszy model obiektywu z zoomem jest wyposażony w bagnet dorównujący solidnością aparatom z serii LUMIX G.

LUMIX G VARIO, ze smukłą metalizowaną obudową w kolorze czarnym, pasuje do szerokiej gamy produktów LUMIX G wyróżniających się unikatowym stylem.

źródło: panasonic/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe