agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Obiektyw Moto Mods Hasselblad True Zoom wzbogaca modułową ofertę Lenovo Moto w Polsce

Obiektyw Moto Mods Hasselblad True Zoom wzbogaca modułową ofertę Lenovo Moto w Polsce

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Obiektywy / 2016-12-22 11:50:00

Pierwszy, tak zaawansowany ekosystem smartfonów modułowych Lenovo Moto Z został wzbogacony o kolejny element - Moto Mods™ Hasselblad True Zoom. Moduł obiektywu powstał we współpracy z kultową marką Hasselblad, która jest na całym świecie synonimem doskonałego sprzętu fotograficznego. Moduł obiektywu współpracuje ze smartfonami Lenovo Moto Z i Lenovo Moto Z Play oferując zupełnie nowe możliwości podczas robienia zdjęć.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Jego wygląd i obsługa przypominają tradycyjny aparat fotograficzny, zaś innowacyjny montaż za pomocą magnetycznego złącza Moto Mods™ Connector, znajdującego się z tyłu telefonu, jest szybki, pewny i wygodny. Firma Lenovo zapewnia wsparcie dla modułów Moto Mods™ do 3 generacji smartfonów Lenovo Moto Z.

Dostrzeż więcej z 10-krotnym zoomem optycznym

Obiektyw Hasselblad True Zoom to jeden z modułów Moto Mods™, który wystarczy zetknąć z tyłem smartfona Lenovo Moto Z lub Lenovo Moto Z Play, aby korzystać z dodatkowych funkcji podczas fotografowania. Dzięki zastosowaniu 10-krotnego zoomu optycznego, 12-megapikselowej, dużej matrycy BSI CMOS o wymiarach 1/2.3 cala i optycznej stabilizacji obrazu,  zdjęcia zachowują najwyższą jakość. Odpowiednie ułożenie soczewek w aparacie powoduje, że przybliżenie obrazu jest możliwe przy zachowaniu doskonałej ostrości, widoczności detali i utrzymaniu głębi, a szerokie możliwości ustawień manualnych pozwalają uwolnić swoją kreatywność i stworzyć naprawdę wyjątkowe fotografie. Podczas filmowania obiektyw korzysta z elektronicznej stabilizacji rejestrując materiał w rozdzielczości Full HD przy 30 klatkach/s. Dzięki Moto Mods™ Hasselblad True Zoom można robić szczegółowe zdjęcia i kręcić filmy nawet z dużej odległości w jakości niedostępnej dla innych smartfonów.    

Dobre zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych

Światło to jeden z najważniejszych elementów otoczenia wpływających na wykonanie dobrej  fotografii. W zależności od oczekiwanego efektu końcowego profesjonalni fotografowie pracują o wybranych porach dnia lub korzystają z dodatkowego oświetlenia, które pozwala na wykorzystanie potencjału drzemiącego zarówno w scenerii, jak i w samym sprzęcie. Przy niedostatku światła dziennego, lampa błyskowa jest niezbędnym narzędziem dla uchwycenia ważnych momentów i najdrobniejszych detali. Moto Mods™ Hasselblad True Zoom został wyposażony w ksenonową lampę błyskową, która oświetla fotografowane obiekty i umożliwia uzyskanie ostrych zdjęć w każdych warunkach. Dodatkowo oprogramowanie modułu oferuje kilka trybów do wykonania zdjęć w różnych sceneriach pozwalając osiągnąć doskonały efekt przy pomocy gotowych ustawień.

Profesjonalne możliwości post produkcji

Zdjęcia wykonane za pomocą obiektywu Hasselblad True Zoom mogą być zapisywane w formacie jpg tak, by szybko i wygodnie udostępnić je w serwisach społecznościowych oraz jako RAW, co daje niemal nieograniczone możliwości przy późniejszej obróbce. Format RAW jest wykorzystywany przez zawodowców, ponieważ zachowuje ważne informacje o parametrach użytych do wykonania zdjęcia, dokładny zapis wszystkiego, co zarejestrowała matryca aparatu i to bez kompresji danych. Tak surowy obraz, który można poddać zaawansowanej obróbce w dedykowanej aplikacji Hasselblad Phocus lub w popularnych, komputerowych programach graficznych. Wraz z modułem użytkownik otrzymuje dostęp do nieograniczonego miejsca na pliki w usłudze Zdjęcia Google wraz z opcją automatycznego backupu zgromadzonych materiałów, co pozwala na swobodne dzielenie się efektami pracy i wspomnieniami z rodziną i przyjaciółmi oraz zapewnia dostęp do swoich prac niezależnie od miejsca.

Wygoda korzystania, jak z tradycyjnego aparatu

Funkcje sterowania i obsługi w Hasselblad True Zoom są takie same jak w tradycyjnym aparacie, a fizyczne elementy sterujące migawką i zoomem sprawiają, że robienie zdjęć jest jeszcze łatwiejsze, nawet jedną ręką. Pomarańczowy przycisk spustu migawki sprawia, że każdy może, poczuć się jak prawdziwy fotograf, a ergonomiczny kształt modułu zagwarantuje pewny chwyt nawet w najbardziej dynamicznych ujęciach. Dzięki temu ostateczne efekty są o wiele lepsze, a samo korzystanie ze smartfona z modułem Moto Mods™ może rozbudzić prawdziwą pasję do fotografii. Obiektyw Hasselblad True Zoom ma wymiary 152,3 x 72,9 x 15,1 mm oraz wazy 145 g. W komplecie znajduje się dedykowane etui, przez co można mieć Moto Mods™ zawsze przy sobie - idealne ujęcie nie zdarza się dwa razy.

Moto Mods™ Hasselblad True Zoom jest dostępny m.in. w sieci sklepów RTV EURO AGD oraz w sklepie internetowym www.euro.com.pl  w cenie 1099 zł.

źródło: lenovo/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe