agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Oczyszczacz powietrza. Potrzebny, czy zbędny dodatek do naszego domu?
fot. Philips AC4072/11

Oczyszczacz powietrza. Potrzebny, czy zbędny dodatek do naszego domu?

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2018-09-26 10:34:28

Jeszcze kilka lat temu mega zbędny produkt, dziś niezastąpione urządzenie? Dla alergików, małych dzieci, czy generalnie osób, które cenią sobie czyste powietrze w domu. Czy przy zakupie dobrego urządzenia efekty są widoczne, a lepszy komfort oddychania jest odczuwalny? I tu od razu zaznaczymy, cena nie jest wyznacznikiem dobrego oczyszczacza powietrza. Czym zatem kierować się przy wyborze urządzenia i na co warto zwrócić uwagę? Więcej o uzdatniaczach powietrza na stronie agdrtv24.pl w zakładce.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Oczyszczacze powietrza dostępne na rynku używają różnego rodzaju filtrów, najczęściej są wymienne z możliwością mycia lub też jednorazowego użytku. Warto jest również przeczytać w opisie produktu, jakiej wielkości pyłki filtr przechwytuje. 0,3 mikrona, to całkiem dobry wynik. W przypadku filtrów jednorazowego użytku warto do ceny doliczyć koszty nowych, które w zależności o zabrudzeń i częstotliwości użytkowania, trzeba będzie wymieniać co 4-6 miesięcy. Jeśli chodzi o jakoś i skuteczność oczyszczanego powietrza, to niezależne Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego wyznaczyło standardy i oceny na tym polu, czyli tzw. CADR (lean Air Delivery Rate). Ocenie podlega usuwanie kurzu, pyłków i dymu, oczywiście im wyższy wskaźnik CADR, tym lepszy oczyszczacz powietrza. Klienci powinny również porównać/zestawić współczynnik CADR z wielkością pomieszczenia. 200 metrów kwadratowych i współczynnik ok. 135 to dobry wynik. Starajmy się zatem celować w oczyszcacze powietrza o takim lub wyższym standardzie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jakość działania, czyli jak szybko nasze urządzenie działa, głośność pracy, czy też funkcja umożliwiająca wyłączenie lub włączenie oczyszczacza, kiedy tylko uważamy to za stosowane. Ciekawym dodatkiem także infromacja mówiąca nam, że filtr jest do wymiany. Waga oraz możliwość łatwego przenoszenia urządzenia z miejsca na miejsce, także warto wziąć pod uwagę.

Philips, Sharp, Xiaomi, Dyson, czy też HoMedics, to producenci na których produkty warto zwrócić uwagę. Oczywiście poczytajcie także o okresie gwarancji i jak szybki i profesjonalny jest serwis sklepu, w którym chcecie zakupić oczyszczacz powietrza.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe