agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Od teraz technologia Radeon FreeSync  zapewnia płynną rozgrywkę na dużym ekranie – nowe telewizory Samsung QLED z obsługą FreeSync

Od teraz technologia Radeon FreeSync zapewnia płynną rozgrywkę na dużym ekranie – nowe telewizory Samsung QLED z obsługą FreeSync

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2018-06-06 08:40:01

AMD i Samsung ogłosiły dzisiaj wprowadzenie obsługi technologii Radeon FreeSync™ do nowej gamy telewizorów Samsung QLED w rozmiarach od 55’’ do 82’’. Dzięki temu najlepsza jakość rozgrywki w ultrapanoramicznej rozdzielczości 4K stała się udziałem zupełnie nowego formatu – dużych telewizorów. Samsung to pierwsza firma, która chcąc zapewnić rozgrywkę pozbawioną zacięć w swoich telewizorach konsumenckich wykorzystuje wiodący w branży standard adaptacyjnego odświeżania, czyli Radeon FreeSync. Dzięki obsłudze trybu HDR z luminacją dochodzącą do 1000 nitów i oszałamiającej jakości obrazu ekrany Samsung QLED pozwalają graczom zaznać powalająco wysokiej częstotliwości odświeżania i niskich opóźnień w telewizorach na przestrzeni wielu przedziałów cenowych oraz rozmiarów przystających do ich domowych potrzeb.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

W ciągu ostatnich trzech lat technologia Radeon FreeSync™ znalazła szerokie zastosowanie na rynku i stała się najczęściej wybieranym w branży rozwiązaniem służącym płynnej rozgrywce. Wczesnym marcem tego roku firma AMD powiększyła ten ekosystem wychodząc z technologią FreeSync poza branżę PC poprzez wprowadzenie jej obsługi do konsol Microsoft Xbox One S i Xbox One X[i]. Ponad 250 modelach kompatybilnych wyświetlaczy oferowanych przez ponad 20 partnerów stanowi ponad dwukrotnie większą dostępność niż w przypadku konkurencyjnej technologii.

„Bez względu na to, czy grasz na konsoli czy na komputerze, na monitorze czy na telewizorze technologia Radeon FreeSync™ zapewnia niezwykłą płynność rozgrywki — powiedział Scott Herkelman, wiceprezes i główny menedżer w Radeon Technologies Group w firmie AMD. — Wprowadziliśmy technologię FreeSync w celu wyeliminowania problemu rozrywania się obrazu i pomijania klatek animacji, a także by poprawić jakość rozgrywki graczom na całym świecie. Wraz z obsługującymi technologię FreeSync™ telewizorami Samsung QLED ekstra płynna gra stała się dostępna jak nigdy dotąd, a do tego pojawiła się w sferze dużych i interesujących klientów formatów.”

„Od samego początku Samsung doceniał technologię Radeon FreeSync™ i zaangażowanie AMD na rzecz dostarczania technologii bazujących na otwartych standardach, które poprawiają jakość rozgrywki. — powiedział Chu Jongsuk, starszy wiceprezes w firmie Samsung. — Nasi użytkownicy oczekują absolutnie najlepszej jakości wizualnej i to także w zakresie płynności i niskich opóźnień w grze. Jesteśmy podekscytowani mogąc wprowadzić moc technologii Radeon FreeSync™ do telewizorów Samsung dedykowanych graczom na całym świecie.”

„AMD i Microsoft to firmy z długą historią wspólnych innowacji i współpracy w dziedzinie sprzętu oraz oprogramowania, które były tworzone z myślą o zapewnieniu jak najlepszej jakości rozgrywki. — powiedział Matthew Lapsen, główny menedżer w Xbox Console Marketing. — Wraz z wprowadzeniem do naszej platformy Xbox One obsługi technologii FreeSync™ firmy AMD i Microsoft sprawiły, że niezwykle istotna technologia służąca graniu stała się dostępna dla większej bazy graczy. Oferujemy tym samym zupełnie nowy kaliber płynności rozgrywki użytkownikom konsol Xbox One S i Xbox One X.”

Technologia FreeSync™ w telewizorach Samsung QLED z roku 2018 jest dostępna od dziś w modelach o przekątnych od 55 do 82 cali, a także w serii NU8000/NU8500 od 55 do 82 cali. Wsparcie tej technologii będzie dostarczane za pomocą automatycznej aktualizacji trybu gracza.

[i] To enable variable refresh on Xbox One family consoles, a compatible display with FreeSync™ over HDMI and a bottom variable refresh rate below 60Hz is required GD-12

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe