agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Odkurzacz do materacy – dlaczego warto mieć w domu takie urządzenie?

Odkurzacz do materacy – dlaczego warto mieć w domu takie urządzenie?

MAŁE AGD / Odkurzacze i akcesoria / 2018-07-23 11:33:02

Aż 2 miliony roztoczy może znajdować się w jednym materacu. To właśnie łóżko (a także tapicerka na sofie czy poduszki dekoracyjne) jest najpopularniejszym źródłem alergenów powodujących trudności z oddychaniem. Dbanie o czystość tych elementów wyposażenia jest szczególnie ważne, zwłaszcza że problemy z astmą czy alergiami dotykają coraz więcej osób. W walce z roztoczami pomocny okaże się odkurzacz do materacy. Sprawdź, dlaczego warto mieć go w swoim domu.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Regularne pranie czy czyszczenie chemiczne materacy, poduszek i sofy jest czasochłonne i kosztowne. Odkurzanie tych elementów wyposażenia zwykłym odkurzaczem może nie wystarczyć, aby pozbyć się roztoczy i alergenów, które znajdują się w głębszych warstwach materiałów. Warto wybrać przeznaczony do tego sprzęt, który nie tylko odświeży materac i pozbędzie się drobnoustrojów, ale również zapobiegnie ich rozprzestrzenianiu się na tapicerce. Co ważne, taki odkurzacz do czyszczenia materacy z łatwością poradzi sobie także z sierścią zwierząt domowych, która osadza się na powierzchni kanapy czy sofy.

Dogłębne czyszczenie materacy

Odkurzacz przeznaczony do czyszczenia materacy sprawdzi się na każdej powierzchni z tapicerką czy tkaniną – odświeżysz dzięki niemu również poduszki, pled i pościel. Warto podczas poszukiwań sprzętu wybrać taki, który posiada kilka programów czyszczenia np. odkurzacz Hoover Ultra Vortex.

To urządzenie posiada aż 3 programy głębokiego czyszczenia materacy:

  • tryb odpylania – program nadaje się do czyszczenia powierzchni wymagających szczególnej ostrożności. Za jego pomocą delikatnie, ale skutecznie pozbędziesz się brudu i kurzu nawet z najgłębszych warstw materiału.
  • tryb trzepania – specjalna turboszczotka obraca się aż 4200 razy na minutę, dzięki czemu dociera do głębokich włókien tkaniny.
  • tryb lampa UV – lampa UV-C usuwa aż 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy. Dodatkowo zapobiega również ponownemu rozmnażaniu się drobnoustrojów. Lampa świetnie nadaje się do sterylizacji materacy, poduszek i pościeli, a tym samym pozwoli zapobiegać zapaleniom skóry.

Funkcjonalny odkurzacz ręczny

Odkurzacz Ultra Vortex spełni swoją funkcję również jako odkurzacz ręczny. Dzięki niemu pozbędziesz się drobnych zanieczyszczeń czy odświeżysz tapicerkę w samochodzie. Urządzenie dzięki systemowi cyklonowemu zapewnia wysoką wydajność separacji kurzu i dużą moc odpylania. Jest też łatwe w użytkowaniu – wystarczy jeden prosty ruch, żeby zdjąć zbiornik na kurz i w bezpieczny oraz higieniczny sposób opróżnić pojemnik, bez konieczności kontaktu z kurzem. Ultra Vortex jest niewielki i łatwy w przechowywaniu – jego wymiary to jedynie 26,5 × 34 × 26,5 cm, pojemność to 0,3 l, a długość kabla zasilającego to aż 5 m.

Więcej informacji o odkurzaczu do materacy znajdziesz na: www.hoover.pl/pl_PL/ultra-vortex

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe