agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Oglądaj i nagrywaj Mundial na Smart TV boxach

Oglądaj i nagrywaj Mundial na Smart TV boxach

SPRZĘT RTV / Inne / 2018-06-15 14:38:41

Przystawki do telewizorów LibreElec KI i KII w wersji Pro z wbudowanymi tunerem DVB-T2/DVB-S2 posiadają gniazdo umożliwiające podłączenie anteny telewizji naziemnej lub satelitarnej i uzyskanie wygodnego dostępu do kanałów telewizyjnych.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

LibreElec KI i KII PRO korzystają z oprogramowania linuxowego LibreElec. To system operacyjny przygotowany specjalnie na potrzeby platformy multimedialnej Kodi. Jest następcą popularnego systemu OpenElec. Z założenia korzysta z urządzenia HTPC tylko i wyłącznie w obrębie Kodi. Dzięki temu obsługa sprzętu jest łatwiejsza, a użytkownik nie traci czasu na instalację dodatkowych pakietów, co ma miejsce w przypadku systemów Android oraz Windows. LibreElec to prosty w idei, a zarazem rozbudowany system, który umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji Kodi przy nieosiągalnej dla innych platform szybkości działania.

Wszystkie kanały telewizji naziemnej, w tym nowo dodany TVP SPORT, będą dostępne od razu po skonfigurowaniu oprogramowania TVHeadEnd. Wtyczka – mimo konieczności dokonania skomplikowanych ustawień − daje szereg możliwości. Poprzez przeglądarkę uzyskujemy dostęp do interfejsu użytkownika, który pozwala na wprowadzenie zdalnych ustawień kanałów – zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych. Istnieje także zdalna możliwości nagrywania i ustawiania harmonogramu.

Oglądaj mecze gdzie i na czym chcesz − dzięki obsłudze oprogramowania Tvheadend możesz wygodne streamować kanały telewizyjne na inne urządzenia w sieci lokalnej (komputery, telefony, tablety). Wystarczy, że z pomocą urządzenia z zainstalowanym oprogramowaniem VLC, KODI czy innym do odbioru strumienia wideo odtworzymy linki do kanałów telewizyjnych generowane z poziomu panelu TVheadend. Przy odrobinie chęci stworzymy np. własny plik m3u, czyli listę odtwarzania programów, z której w wygodny i prosty sposób możemy korzystać na telefonach, tabletach czy innych odtwarzaczach w ramach naszej sieci lokalnej, czyniąc z nich pełni funkcjonalne dekodery DVB-T po IPTV z naszymi ulubionymi kanałami. Z poziomu urządzenia lub interfejsu web możemy również w prosty sposób obsługiwać funkcje nagrywania z harmonogramem wraz z pełnym EPG (jeśli jest dostępny). Nagrywać można na nośnikach typu pendrive podłączonych do jednego ze złączy USB oraz bezpośrednio i bezprzewodowo na laptop/PC. To duża zaleta w stosunku do zwykłych tunerów telewizyjnych. Nie trzeba się martwić o pojemność pendrive’ów oraz męczyć z przegrywaniem plików na komputer.

Przystawki do telewizorów LibreElec KI i KII w wersji Pro są pełnoprawnymi odtwarzaczami sieciowymi plików wideo i audio opartymi wyłącznie na KODI. Bez problemu poradzą sobie z materiałami w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę o 10-bitowej przestrzeni kolorów oraz odtworzą obrazy płyt BD-ISO. Doskonale radzą sobie z niemal wszystkimi popularnymi formatami audio i wideo, a szybkość ich działania wielokrotnie przewyższa odtwarzacze sieciowe, w tym sprzęt klasy premium. Urządzenia doskonale sprawdzają się w roli domowego centrum multimedialnego obsługując między innymi dźwięk wielokanałowy DTS, Dolby Digital, a nawet DTS MA czy DolbyTrue HD. Poza wyjściem HDMI, które obsłuży wszystkie powyższe formaty dźwięku w passthrough, otrzymujemy również wyjście optyczne przydatne to podłączenia na przykład amplitunera wielokanałowego starego typu.

LibreElec KI i KII świetnie się również sprawdzi jako odtwarzacz plików Hi-Res audio przez USB lub SPDIF. Podłączony do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego będzie jednym z najlepszych, budżetowych źródeł audio. Pozwoli na natywne odtwarzanie plików flac 192kHz/24bit i DXF ( w jakości 192/24bit) oraz przez SPDIF – w jakości 96kHz.

LibreElec KI Pro korzysta z najnowszego chipsetu Amlogic zaprojektowanego specjalnie do obsługi multimediów. Amlogic S905D oferowany jest w architekturze z 4-rdzeniowym, 64-bitowym procesorem Cortex A53 CPU 2,02GHz oraz grafiką Mali-450 GPU. Urządzenie może być podłączone do sieci standardowo za pomocą przewodu RJ45 (złącze 1Gb). Za łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11AC. Natomiast zastosowanie 2GB szybkiej pamięci DDR3 RAM pozwala na wydajną pracę i korzystanie z wielu wtyczek w tym samym momencie. Wbudowane 16GB pamięci wewnętrznej umożliwia wygodne dodatków czy nagrywanie programów TV. W razie potrzeby pamięć można powiększyć poprzez zewnętrzny nośnik oraz czytnik kart pamięci USB. Urządzenie podczas pracy w sieci korzysta z popularnych protokołów SMB, UPNP czy NFS.

LibreElec KII Pro również wykorzystuje chipset Amlogic, ale w wersji S905. Oferowany jest w architekturze z 4-rdzeniowym, 64-bitowym procesorem Cortex A53 CPU 2,02GHz oraz grafiką Mali-450 GPU. Posiada także port RJ45 (100Mb) i dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11AC. Pamięć RAM oraz wewnętrzna jest taka sama, jak w modelu KI Pro.

Sterowanie urządzeniami możliwe jest także za pośrednictwem fabrycznego pilota lub urządzeń mobilnych Android/iOS z aplikacjami KODI REMOTE (KORE) lub YATSE oraz poprzez przeglądarkę Web.

W ofercie C4i dostępny jest również LibreElec mini bez wbudowanego tunera DVB-T. Tak jak pozostałe odtwarzacze z serii LibreElec on również bazuje na KODI. Interfejs umożliwia przeglądanie zawartości dysków sieciowych z protokołem SMB, pozwoli zapisać ścieżki dostępu ułatwiające późniejsze przeszukiwanie zasobów i budowę pełnej biblioteki multimedialnej. Zorganizuje okładki, pozwoli zarządzać oglądanymi z serwisów serialami, dodając opisy i informacje o aktorach korzystając z wbudowanych scrapperów. Udostępnione w sieci oraz zapisane zdjęcia można powiększać i obracać. Wbudowany program Kodi Fanart automatyczne pobierze okładki do albumów i płyt. LibreElec można również zamienić w funkcjonalną nagrywarkę Personal Power Recorder i nagrywać odbierane w serwisach internetowych audycje telewizyjne. Co więcej, urządzenie można rozbudować dodając kolejne wtyczki audio-wideo lub nowe aplikacje, rozwijając jego funkcjonalność oraz liczbę multimedialnych źródeł. Dzięki tej funkcji na urządzeniu LibreElec bez tunera DVB-T możemy oglądać Mundial przez internet korzystając z programu KODI i z wtyczki TVP Sport. Umożliwia ona odbiór na żywo transmisji w TVP Sport w tym emitowanych bezpłatnie transmisji z Mundialu w jakości 720p@60Hz. Jakość transmisji jest więcej niż przyzwoita w szczególności jeśli mamy dość dobry internet i telewizor 4k. Wówczas oryginalny sygnał streamu TVP Sport 720p upskalowany jest do rozdzielczości 4k o ile mamy taki telewizor co daje całkiem dobry efekt i co sprawdziliśmy przy okazji transmisji inauguracyjnego meczu Mundialu. Wtyczka TVP Sport umożliwia również obejrzenie po meczu najciekawszych fragmentów: strzelonych bramek, pokazów, rozpoczęcia Mundialu , wywiadów i ciekawostek itp.

Dostępna jest także możliwość modyfikacji wyglądu interfejsu poprzez dostępne skórki. 

  • Cena LibreElec KI Pro wynosi 479 zł brutto lub 509 zł brutto wraz ze skonfigurowanymi kanałami TV (właściwymi dla Warszawy i okolic).
  • Cena LibreElec KII Pro wynosi 429 zł brutto lub 459 zł brutto wraz ze skonfigurowanymi kanałami TV (właściwymi dla Warszawy i okolic).
  • Cena LibreElec mini wynosi 349 zł brutto.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe