agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
OKI wprowadza Rozciągliwe Elastyczne Obwody Drukowane („Rozciągliwe FPC”)
OKI FPC

OKI wprowadza Rozciągliwe Elastyczne Obwody Drukowane („Rozciągliwe FPC”)

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Inne / 2019-07-09 11:30:43

Oki Electric Cable Co., Ltd., firma należąca do grupy OKI, specjalizująca się w przewodach elektrycznych, ogłosiła wprowadzenie na rynek swoich elastycznych obwodów drukowanych (Stretchable Flexible Printed Circuits) „Rozciągliwych FPC”. Produkt jest częścią nowej linii produktów Oki Electric Cable, która została wprowadzona w czerwcu 2019 roku.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Zadziwiające postępy technologiczne i rosnąca złożoność urządzeń elektronicznych w ostatnich latach spowodowały zapotrzebowanie na nowe cechy elastycznych obwodów drukowanych (FPC) stosowanych jako materiały okablowania. Wymagania dotyczące materiałów okablowania, jakie można znaleźć w urządzeniach do noszenia na ubrania, obejmują możliwość montażu części funkcjonalnych, jak również lekkiej, cienkiej konstrukcji i elastyczności niezbędnej do zapewnienia komfortu podczas noszenia. Ponadto materiały te muszą zapewniać elastyczność potrzebną do dostosowania się do różnych ruchów ludzkiego ciała. Istniejące FPC oferują lekkość, cienki profil, giętkość i możliwość montażu, ale brakuje im elastyczności.

Nowo wdrożone „Rozciągliwe FPC” oferują elastyczność poprzez zastąpienie poliamidu[1], szeroko stosowanego w istniejących FPC, elastycznym podłożem. To elastyczne podłoże może być wielokrotnie rozciągane, podobnie jak guma, i jest odporne na ciepło, co pozwala na montaż elementów lutowanych. Jego przewód obwodowy posiada takie samo okablowanie miedziane jak istniejące FPC, lecz metoda okablowania została specjalnie zaprojektowana, aby umożliwić pracę z rozciągliwym podłożem. Zastosowanie miedzianego okablowania minimalizuje wahania rezystancji przewodów z powodu rozszerzania lub kurczenia się FPC, umożliwiając wykorzystanie FPC jako czujnika. Potencjalne zastosowania „Rozciągliwych FPC” obejmują wykorzystanie jako noszonego czujnika do diagnozowania choroby w klatce piersiowej; „Rozciągliwy FPC” jest owinięty wokół klatki piersiowej, aby na bieżąco mierzyć wahania sygnału w miedzianym okablowaniu.

Łącząc elastyczność z istniejącymi cechami FPC, ,,Rozciągliwy FPC” może być wykorzystany jako elastyczny materiał okablowania w urządzeniach nadających się do noszenia i umożliwi tworzenie coraz bardziej zaawansowanych urządzeń elektronicznych. Oki Electric Cable będzie nadal aktywnie rozwijać nowe produkty, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom klientów.

 

Harmonogram sprzedaży

Uruchomienie sprzedaży: czerwiec 2019

Cel sprzedaży: ponad 100 milionów jenów w roku budżetowym 2020

Terminologia

• Elastyczne obwody drukowane (FPC)

Cienkie, giętkie płytki drukowane oferujące działanie wolne od zróżnicowania charakterystyk elektrycznych, nawet w przypadku zgięcia.

•Poliamid

Rodzaj plastiku konstrukcyjnego charakteryzującego się sztywną, solidną strukturą cząsteczkową; ma najwyższe poziomy właściwości termicznych, mechanicznych i chemicznych wśród polimerów; szeroko stosowany jako podłoże izolacyjne w FPC

• Firmy OKI Electric Industry Co., Ltd. i OKI Electric Cable Co., Ltd. są w niniejszym dokumencie określane jako „OKI” i „OKI Electric Cable”.

 

 

 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe