agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me

Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2019-05-21 12:56:55

Dyson prezentuje swój pierwszy osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™. Urządzenie zostało wyposażone w technologię filtrowania powietrza oraz technologię projekcyjną i jest kompaktowe, dzięki czemu idealnie sprawdza się w warunkach domowych – można je postawić przy łóżku, na biurku czy w pokoju dziecięcym. Nowa technologia Dyson Core Flow™ całkowicie zmienia sposób dostarczania oczyszczonego powietrza. Wbudowany mechanizm kontroli wytwarza płynny strumień oczyszczonego powietrza i umożliwia skierowanie go w wybrane miejsce. Firma Dyson ma szeroką wiedzę specjalistyczną w zakresie dynamiki płynów, filtrowania powietrza, wykrywania światła oraz akustyki. Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ dostarcza czyste powietrze oraz zapewnia dobre samopoczucie i wygodne chłodzenie.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nasze pokolenie spędza nawet 90% swojego czasu pracując, ucząc się, jedząc, ćwicząc, śpiąc i bawiąc się za zamkniętymi drzwiami. Jakość powietrza wewnątrz budynków jest kluczowa dla naszego dobrego samopoczucia.

Mówiąc o zanieczyszczeniu powietrza, najczęściej mamy na myśli powietrze na zewnątrz. Ale pozory mylą. Oprócz zanieczyszczeń, które przedostają się do naszych domów, gdy otwieramy okna czy drzwi, powietrze mogą zanieczyszczać również codzienne czynności i przedmioty codziennego użytku.

W sypialni, gdzie spędzamy nawet jedną trzecią życia[2], możemy znaleźć lotne związki organiczne, które uwalniają się z kosmetyków, lakieru do włosów, perfum czy świec zapachowych. Z kolei w kuchni czy w salonie lotne związki organiczne są emitowane przez środki czyszczące, kuchenki gazowe i inne urządzenia kuchenne uwalniające szkodliwe cząsteczki, opary i nieprzyjemne zapachy, a w dywanach gromadzą się pyły i alergeny. Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ wychwytuje te zanieczyszczenia i zapewnia czystsze powietrze w pomieszczeniu.

Przełomowa technologia Dyson Core Flow™

W przypadku osobistego oczyszczacza powietrza kluczowy jest skoncentrowany strumień powietrza. Technologia Dyson Core Flow™ rewolucjonizuje sposób, w jaki dostarczamy oczyszczone powietrze do naszej osobistej przestrzeni. Inspiracją dla inżynierów Dyson były właściwości aerodynamiczne samolotu Harrier. Odkryli oni, że gdy dwa podmuchy powietrza stykają się na wypukłej powierzchni, tworzą silny strumień powietrza. Okiełznali siły fizyki, aby to użytkownik urządzenia mógł decydować o kierunku precyzyjnego strumienia powietrza i cieszyć się czystszym powietrzem przez cały rok.

Regulacja kopuły na górze urządzenia pozwala na precyzyjne dostosowanie kąta strumienia powietrza. Ponadto Dyson Pure Cool Me™ umożliwia oscylację w promieniu 70 stopni, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości personalizacji.  

Filtr HEPA wychwytuje 99,95% szkodliwych cząsteczek

Wyjątkowy filtr HEPA wychwytuje szkodliwe cząsteczki i dostarcza czyste powietrze, dzięki czemu możesz spać spokojnie. HEPA wychwytuje 99,95% szkodliwych cząsteczek, takich jak pyłki, zarodniki pleśni i bakterie, a węgiel aktywny absorbuje i zatrzymuje gazy, nieprzyjemne zapachy i opary, takie jak lotne związki organiczne.

Filtr HEPA zatrzymuje cząsteczki nawet tak małe jak 0,1 mikrometra, czyli 300 razy mniejsze niż ludzki włos.

Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ został zaprojektowany z myślą o warunkach domowych, by pracować najciszej, jak to możliwe. Warstwa pianki tłumiącej hałas znajdująca się w podstawie urządzenia absorbuje nadmierny hałas z silnika.

Aby upewnić się, że urządzenie będzie przyjemne w użyciu w bliskiej odległości, nasi inżynierowie przeprowadzili ponad 1000 testów w komorze dźwiękoszczelnej Dyson w celu zmierzenia zarówno poziomu, jak i jakości dźwięku. Testy wykonano w odległości zaledwie 20 cm od urządzenia. Ponadto inżynierowie opracowali nową matrycę akustyczną, która lepiej odzwierciedla to, jak ludzie postrzegają hałas generowany przez urządzenie w świecie rzeczywistym.

Inteligentne wykrywanie światła zapewniające spokojny sen

Urządzenie jest wyposażone w inteligentny system wykrywania światła, który monitoruje natężenie światła w otoczeniu i w czasie rzeczywistym automatycznie przyciemnia lub rozjaśnia wbudowany ekran LCD w celu dostosowania się do warunków otoczenia. Gdy system wykrywania światła wykryje, że w pomieszczeniu jest ciemno, automatycznie wyłączy ekran LCD. Urządzenie ma również wyłącznik czasowy, który można nastawić
w wygodnym zakresie od 15 minut do 9 godzin. 

Połączenie tych cech oraz skoncentrowanego strumienia powietrza, cichej pracy i kompaktowego rozmiaru sprawia, że osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ zapewnia ochłodę i komfortowy sen.

Główne cechy

 • Kolorystyka: osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: biel/srebro i czerń/nikiel.
 • Gwarancja: urządzenie Dyson Pure Cool Me™ jest objęte dwuletnią gwarancją na części i naprawę[3].
 • Wyłącznik czasowy: w nocy można nastawić wyłącznik czasowy w wygodnym zakresie od 15 minut do 9 godzin w celu zapewnienia ochłody i komfortowego snu.
 • Wbudowany ekran LCD: wbudowany ekran LCD pokazuje prędkość strumienia powietrza, ustawienia i żywotność filtra.
 • Płynna 70 stopniowa oscylacja: aby cieszyć się czystym i chłodnym powietrzem na większej przestrzeni, ustaw oczyszczacz na oscylację w promieniu 70°.
 • Łatwa wymiana filtra: wbudowane powiadomienia informują o konieczności wymiany filtra. Urządzenie zawsze będzie gotowe do efektywnej pracy dzięki łatwej i szybkiej konserwacji.
 • Pilot: pokryty powłoką magnetyczną pilot można przechowywać na filtrze oraz za jego pomocą sterować urządzeniem.
 • Prototypy: w fazie projektowania 120 inżynierów stworzyło 2022 prototypy urządzenia oraz jego podzespołów.
 • Wytrzymałość: urządzenie poddano 366 testom mechanicznym, aby upewnić się, że przetrwa ono próbę czasu.
 • Cena detaliczna: 1 499 zł.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe