agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Panasonic aktualizuje system P2 Cast

Panasonic aktualizuje system P2 Cast

SPRZĘT RTV / Akcesoria / 2015-09-22 11:23:38

Panasonic zapowiedział nową wersję systemu do produkcji materiałów wideo w chmurze P2 Cast. Rozwiązanie ma przyspieszyć i ułatwić produkcję wiadomości telewizyjnych. P2 Cast to system wykorzystujący możliwości sieciowe nowej generacji kamer Panasonic P2 HD. Rozwiązanie umożliwia przesyłanie materiałów nagranych w terenie do chmury, by były one natychmiast dostępne do przeglądania i montażu. W efekcie dostarczenie wiadomości na antenę odbywa się znacznie szybciej.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Główną zaletą P2 Cast jest możliwość transmisji poprzez chmurę materiału wideo proxy o niskiej szybkości bitowej, ale wysokiej jakości - z kamery do studia. Tam tworzona jest sekwencja wybranych klipów, które następnie są automatycznie pobierane z kamery do newsroomu, ale już w wysokiej rozdzielczości.

Aktualizacje zaprezentowane podczas targów IBC zapewniają następujące możliwości:

  • 1. Bezpośredni transfer wysokiej jakości materiałów do wskazanego serwera FTP. Użytkownicy będą mogli wybrać między własnym serwerem FTP a serwerem w chmurze P2 Cast.
  • 2. Import Story ID z Avid iNews (jako funkcja beta). P2 Cast pozwoli wybrać najważniejsze informacje do danego materiału z serwisu Avid iNews. Następnie metadane P2 wraz z materiałem z serwisu mogą być zarejestrowane w kamkorderze P2.
  • 3. API zapewniający dostęp do P2 Cast (wymaga umowy licencyjnej). Dzięki temu użytkownik będzie mógł tworzyć połączenia z innymi systemami do edytowania i zarządzania treścią. To oznacza przykładowo możliwość przesyłania tylko wysokiej rozdzielczości zmontowanego już materiału.

Rozwiązanie pozwoli również na transfer metadanych materiału do P2 Cast.

Ponadto wraz z końcem roku Panasonic udostępni aktualizację dla rejestratora kart pamięci AJ-PG50, dzięki czemu będzie on obsługiwał funkcje sieciowe P2 Cast. Korzystanie z systemu P2 Cast jest bezpłatne dla nowych użytkowników przez pierwsze trzy miesiące. Więcej informacji o nim można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne.

źródło: panasonic/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe