agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Panasonic - głośniki bezprzewodowe i kompaktowe systemy stereofoniczne na 2013
fot. Panasonic SC-HC58

Panasonic - głośniki bezprzewodowe i kompaktowe systemy stereofoniczne na 2013

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2013-01-10 18:10:00

Firma Panasonic ogłosiła wprowadzenie sześciu nowych urządzeń audio, w tym trzy nowe strumieniowe głośniki bezprzewodowe. Wiele z nich obsługuje technologię Bluetooth®. Urządzenia z serii HC, na którą składają się modele SC-HC58, SC-HC38 i SC-HC28, można podłączyć przy użyciu kabla USB. Dostępna jest do nich stacja dokująca działająca z urządzeniami iPhone5/iPod touch (5. generacji), dzięki czemu użytkownicy mogą odtwarzać muzykę z wielu różnych źródeł w tym odtwarzaczy iPod, telefonów iPhone i tabletów iPad. Z kolei nowa seria NE (Network Era) obejmuje modele SC-NE1, SC-NE3 i SC-NE5, które cechuje najwyższa jakość generowanego dźwięku i pełna obsługa łączności bezprzewodowej.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nową serię NE firmy Panasonic wyposażono w najnowsze zaawansowane funkcje sieciowe, a urządzenia generują dźwięk o najwyższej jakości. Dodatkowo rozwiązanie Aero Stream Port umożliwia kontrolowanie przepływu powietrza i redukcję hałasu wydobywającego się z otworów, dzięki czemu dźwięk jest czystszy i głębszy, a korzystanie z produktów to sama przyjemność. Nowa koncepcja głośników bezprzewodowych została stworzona z myślą o użytkowniku indywidualnym, który będzie mógł strumieniowo przesyłać muzykę bez konieczności dokowania urządzenia. NE5 wyposażono w złącze Lightning umożliwiające bezproblemowe korzystanie z urządzeń iPhone 5 /iPod touch (5. generacji). Zapewniono też możliwość połączenia przy użyciu kabla USB. Inne urządzenia Apple i z systemem Android można synchronizować z NE5 i NE3 przy użyciu łączności DLNA, AirPlay® i Bluetooth®. AirPlay® umożliwia użytkownikom bezprzewodową transmisję strumieniową muzyki z urządzeń iPad, iPhone, iPod lub MAC/PC bezpośrednio do produktów Panasonic w ramach bezprzewodowej sieci LAN.

[[[zdjecie,9300,prawa]]] Modele NE5, NE3 i NE1 są wyposażone w głośniki Nanosized Bamboo Cone Speaker, obsługują technologie, takie jak Pure Direct Sound System, Direct-Vocal i 2-drożny system głośnikowy. Ten ostatni zapewnia bogate i intensywne, wyraźne i dobrze zrównoważone dźwięki — od tonów wysokich po niskie. Sztywny i lekki głośnik Nanosized Bamboo Cone charakteryzujący się wysoką prędkością akustyczną jest używany w celu osiągania wysokiego ciśnienia akustycznego i wyrazistości. W systemie zamknięty jest trójcalowy głośnik basowy Long Stroke Woofer generujący drgania o dużej amplitudzie, umożliwiające uzyskanie naprawdę głębokich basów. Najczystsze soprany są generowane przez wbudowany jednocalowy głośnik wysokotonowy, dzięki któremu słuchacz może cieszyć się niezrównaną jakością dźwięku. Seria mikrosystemów stereofonicznych Panasonic HC została udoskonalona w porównaniu z rokiem 2012 zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i inteligentnej pracy w sieci. Model HC58 wyposażono w głośnik Nanosized Bamboo Cone Speaker i podwójną membranę bierną. Obsługuje też technologię audio Direct-Vocal (tak jak model HC38). Rozszerzono funkcje sieciowe, doskonaląc technologię Bluetooth® w modelach HC58 i HC38, ułatwiając konfigurację rozwiązania AirPlay® (HC58) oraz umożliwiając podłączenie urządzeń iPod/iPhone/iPad przy użyciu kabla USB (HC58 i HC38) lub złącza Lightning w modelu HC28, tak aby można było korzystać z urządzeń iPad mini lub iPhone5. Te eleganckie i smukłe urządzenia wyposażono w system audio Pure Direct Sound System i wykończono z zastosowaniem wysokiej jakości metalu, podkreślającego luksusowy wygląd produktów. Modele HC58 i HC38 można zamontować na ścianie przy użyciu wsporników dostępnych w zestawie.

Możliwości kompaktowych rozwiązań audio firmy Panasonic na 2013 rok rozszerza nowa aplikacja Panasonic Music Streaming App (niedostępna dla modelu HC28), która umożliwia użytkownikom rozpoczęcie bezprzewodowej, strumieniowej transmisji muzyki do smartfonu lub tabletu za jednym naciśnięciem przycisku. Aplikacja jest dostępna w sklepach Apple Store i Google Play. Korzystający z niej użytkownicy mogą wybrać, na którym urządzeniu chcą słuchać muzyki i nie muszą fizycznie go podłączać**. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik może wybrać żądaną pozycję z listy wszystkich dostępnych urządzeń i zacząć bezprzewodowo przesyłać muzykę na urządzenia audio. Aplikacja Panasonic Music Streaming App działa z łącznością DLNA, Bluetooth® lub AirPlay®.

W Polsce już w lutym dostępne będą następujące modele zaprezentowane podczas CES 2013:

  • SC-HC58 w sugerowanej cenie detalicznej 1099 PLN
  • SC-HC38 w sugerowanej cenie detalicznej 829 PLN
  • SC-HC28 w sugerowanej cenie detalicznej 629 PLN

źródło: panasonic/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe