agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Passion 5.0 - zestaw kolumn głośnikowych od Kruger&Matz

Passion 5.0 - zestaw kolumn głośnikowych od Kruger&Matz

SPRZĘT RTV / Kina domowe / 2015-12-11 13:10:00

Marka Kruger&Matz od dłuższego czasu systematycznie poszerza ofertę produktową z zakresu audio. Do niedawna na rynku dostępne były przede wszystkim miniwieże, boomboxy oraz słuchawki. Jednak koniec 2015 roku obfituje w wiele nowości, a wśród nich w zapewniające przestrzenną i realną scenę dźwiękową designerskie kolumny Passion, dostępne w zestawach 2.0 i 5.0.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Kruger&Matz Passion to zestaw kolumn głośnikowych, które poprzez dojrzałe, zrównoważone brzmienie dostarczą słuchaczom niezapomnianych wrażeń. To, co wyróżnia te kolumny, to przestrzeń prezentowana nie tylko w trybie wielokanałowym, ale również w stereo.

W ofercie marki zestaw Passion dostępny jest w dwóch wariantach: 2.0 i 5.0. Podstawowym elementem obydwu zestawów są dwie 3-drożne kolumny przednie. Ich stabilne brzmienie zostało osiągnięte dzięki odpowiedniej budowie i zastosowanym przetwornikom. Wysoka skuteczność, wynosząca 91 dB umożliwia współpracę ze wzmacniaczami o mniejszej mocy wyjściowej i zapewnia efektywne, czyste brzmienie. Z przodu każdej z kolumn znajdują się dwa 5-calowe głośniki średniotonowe oraz tweeter. Z boku umieszczony został 8-calowy głośnik niskotonowy zapewniający mocną reprodukcję najniższych częstotliwości, której efektem jest duża dynamika zróżnicowanego basu.

W zestawie Passion 5.0 znalazły się także dwie kolumny efektowe. Wbudowane głośniki: nisko-średnio tonowe i wysokotonowy kreują bogate brzmienie, zapewniając szczegółowy dźwięk przestrzenny. Ostatnim elementem zestawu jest kolumna centralna, z dwoma 5-calowymi głośnikami nisko-średniotonowymi i dopełniającym je tweeterem, której zadaniem jest eksponowanie angażującego widza dźwięku dialogów oraz muzyki przedniej sceny.

We wszystkich kolumnach zestawu Passion wykorzystano tej samej wielkości tweetery z jedwabną kopułką, dzięki czemu wysokie tony charakteryzują się jednolitym brzmieniem w konfiguracji wielokanałowej. Podobną konstrukcję z wykorzystaniem celulozowych membran mają też przetworniki  zastosowane w głośnikach średniotonowych kolumn podłogowych oraz nisko-średniotonowych w przypadku kolumn efektowych i centralnej.

Prezentacja filmowa kolumn głośnikowych Passion: https://youtu.be/VIl42lB1Rmc

Zestaw Passion wyróżnia także niebanalny design. Umieszczenie głośnika basowego z boku kolumn podłogowych sprawia, że zachowują one smukłą linię, a tym samym zajmują mniej miejsca, dzięki czemu z łatwością można je wkomponować w każdą przestrzeń.

Kolumny Passion doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Konstrukcja obudowy, wykonanej z płyty MDF pokrytej fornirowanym drewnem, w połączeniu z elementami w kolorze fortepianowej czerni, doda każdej przestrzeni eleganckiego charakteru. Kolumny podłogowe Passion można ustawić na dodatkowych podstawkach, dzięki czemu nie tylko świetnie wyglądają, ale także zapewniają stabilność i izolację od podłoża, co pozytywnie wpływa na jakość dźwięku.

  • Sugerowana cena detaliczna: zestaw 2.0 - 1199 zł, zestaw 5.0 -  1599 zł.

źródło: k&m/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe