agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Plamy - jak je skutecznie wywabić?  Sposoby projektantów: BIZUU I Michała Szulca

Plamy - jak je skutecznie wywabić? Sposoby projektantów: BIZUU I Michała Szulca

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2018-02-05 12:07:28

Wystarczy chwila nieuwagi, aby ubrudzić swoje ubranie. Staje się to dużym problemem, jeśli poplamimy najcenniejszy element garderoby. Czy plamy od czerwonego wina lub kawy muszą oznaczać konieczność wyrzucenia ulubionej bluzki? Niekoniecznie. Jest kilka sposobów, dzięki którym nawet te potencjalnie niewywabialne plamy znikną.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik
  • Sól, cytryna i alkohol

Składniki, które kojarzą się z rytuałem picia tequili okazują się być bardzo pomocne w walce z uciążliwymi zabrudzeniami. Świeżą plamę od wina można zasypać solą, która całkowicie wchłonie zabrudzenie. Ze śladami od trawy na naszych ubraniach doskonale poradzi sobie z kolei alkohol, do którego można dodać odrobinę amoniaku. Sok z cytryny będzie natomiast naszym sojusznikiem w walce z plamami po owocach.         

  • Ciepła czy zimna woda?

Wydawałoby się, że sprzymierzeńcem przy usuwaniu zabrudzeń jest ciepła lub gorąca woda. Jednak w przypadku plam od krwi, błota czy trawy, jej użycie mogłoby skutkować jedynie ich utrwaleniem. To właśnie niskie temperatury są najkorzystniejsze w walce z tego rodzaju śladami na tkaninach.

  • Kilka porad od specjalistów

Jak z uporczywymi zabrudzeniami radzą sobie prawdziwi znawcy tematu, którzy o tkaninach wiedzą wszystko? Zapytaliśmy o to duet projektantek BIZUU oraz Michała Szulca, ambasadorów kampanii Whirlpool Włącz 6. Zmysł. Duet BIZUU darzy zaufaniem domowe rozwiązania. - Chętnie sięgamy do sposobów, stosowanych przez nasze mamy i babcie. Plamę z kawy należy obficie posypać solą i odczekać, aż wszystko wchłonie. Następnie całość spłukać zimną wodą i przeprać. Co z plamami po winie? Tutaj również z pomocą przychodzi sól - wywabi zarówno zabrudzenie, jak i nas z kłopotu. Z kolei Michał Szulc woli pozostawiać zabrudzenia profesjonalnym rozwiązaniom lub, jak na artystę przystało, wykazać się kreatywnością. - W kontakcie z plamą jestem bezsilny. Jeśli okazuje się nie do pozbycia, stosuję naszywki lub piny. To rozwiązanie zawsze działa!  

  • 150C w pralce

W walce z plamami wspomogą nas też na pewno nowoczesne pralki wyposażone w funkcję prania w 150C. Takie rozwiązanie zastosowano min. w urządzeniach Whirlpool Supreme Care (modele FSCR), oferujących funkcję Bio plamy 150, która dedykowana jest do walki z zabrudzeniami organicznymi. Łączy się ona z różnymi programami i polega na fazie namaczania ubrań w zimnej wodzie, która po odpowiednim czasie jest podgrzewana do temperatury, określonej w wybranym programie prania właściwego.

Nawet z najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami jesteśmy w stanie walczyć. Domowe sposoby wykorzystujące produkty, które z pewnością znajdziemy w kuchni czy spiżarni okazują się niezwykle pomocne. Jeśli jednak nie do końca ufamy działaniu soli czy cytryny, niezawodnym rozwiązaniem są pralki oferujące możliwość namaczania tkanin w niskiej temperaturze. Dzięki takiej funkcji nie tylko nie będziemy musieli pozbywać się ulubionych ubrań, ale też plam pozbędziemy się bez żadnego wysiłku z naszej strony.

źródło: whirlpool/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe