agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Płaskie i stylowe kompakty Panasonic DMC-FP7 i DMC-FP5

Płaskie i stylowe kompakty Panasonic DMC-FP7 i DMC-FP5

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2011-01-18 12:57:00

Panasonic zaprezentował dwa nowe modele z linii płaskich i stylowych cyfrowych aparatów kompaktowych LUMIX FP: 16,1-megapikselowy DMC-FP7 oraz 14,1-megapikselowy DMC-FP5. Oba aparaty są wyposażone w bardzo cienki obiektyw z łamaną ścieżką optyczną oraz 4-krotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresów 35 do 140 mm w aparatach na film 35 mm) i cechują się wyjątkową smukłością oraz futurystycznym wyglądem.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

[[[zdjecie,1400,prawa]]] Do trybu iA (intelligent Auto) dodano funkcje śledzenia autofokusu (AF Tracking) i inteligentnej ekspozycji (Intelligent Exposure), które uzupełniają konwencjonalny system MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) do tłumienia drżeń ręki, inteligentną kontrolę czułości ISO (uwzględniającą ruch fotografowanego obiektu), wykrywanie twarzy oraz inteligentny selektor scen. Po włączeniu trybu iA wszystkie te funkcje zaczynają działać automatycznie, aby użytkownik mógł robić zdjęcia bez modyfikowania ustawień za każdym razem, kiedy zmienią się warunki. Można łatwo i bez problemów robić zdjęcia w każdej sytuacji i cieszyć się klarownymi, pięknymi obrazami. Aparat umożliwia również rejestrowanie filmów o rozdzielczości 720p HD. Użytkownicy mogą też wykorzystać nowe narzędzie LUMIX Image Uploader, które pozwala natychmiast udostępnić obrazy w serwisie Facebook (zdjęcia) lub YouTube (filmy) za pośrednictwem dowolnego komputera PC.

Aparty DMC-FP7 i FP5 mają błyszczący panel przedni z wykończeniem lustrzanym (FP7)/metalicznym(FP5) i przesuwną osłoną. Wyrafinowane, futurystyczne wzornictwo szczególnie dobrze prezentuje się w miejskiej przestrzeni. Modne kolory — srebrny, czarny, złoty, czerwony, różowy i niebieski (FP7) lub srebrny, czarny, różowy, niebieski i zielony (FP5) przyciągają wzrok, a szereg atrakcyjnych funkcji zyska uznanie nie tylko użytkownika, ale i otaczających go osób.

Obiektyw z czterokrotnym powiększeniem optycznym (35-140 mm*) i łamaną ścieżką optyczną mieszczący się w płaskiej, futurystycznej obudowie oraz matryca CCD o wysokiej rozdzielczości 16,1 megapiksela (FP7) / 14,1 megapiksela (FP5)

[[[zdjecie,1401,prawa]]] Aparaty DMC-FP7 i FP5 są wyposażone w obiektyw LUMIX DC z 4-krotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 35-140 mm w aparacie na film 35 mm). Aby zapewnić dużą wytrzymałość obiektywu, zastosowano łamaną ścieżkę optyczną z bolcami prowadzącymi. Ten zaawansowany obiektyw zawiera jednostkę pryzmatyczną oraz 11 elementów podzielonych na 10 grup — w tym jedną soczewkę ED i 4 soczewki asferyczne z 7 powierzchniami asferycznymi — i zapewnia doskonałą jakość całego obrazu mimo łamanej optyki. Dzięki nowej technologii inteligentnej rozdzielczości aparaty DMC-FP7 / FP5 oferują funkcję inteligentnego zoomu, która zwiększa współczynnik zoomu mniej więcej 1,3-krotnie, zachowując wysoką jakość obrazu nawet w zbliżeniu cyfrowym. Oznacza to, że 4-krotne powiększenie optyczne można wirtualnie zwiększyć do 5-krotnego. Co więcej, dostępna jest funkcja Extra Optical Zoom*, która zwiększa współczynnik zoomu do 9x (FP7) / 8,4x (FP5), wykorzystując środkową część matrycy CCD do jeszcze większego przybliżenia fotografowanych obiektów. Ulepszenia konstrukcyjne — nie tylko zastosowanie kompaktowego obiektywu, ale również nowej dźwigni zoomu zamiast konwencjonalnego pokrętła — sprawiają, że aparaty FP7 i FP5 sprawiają wrażenie jeszcze smuklejszych. Metaliczny panel z lustrzanym wykończeniem i osłoną obiektywu nadają im elegancki, futurystyczny wygląd.

*w trybie 3-megapixelowym

Intuicyjne sterowanie dotykowe z wykorzystaniem dużego, czytelnego, inteligentnego ekranu LCD o przekątnej 3,5 cala (FP7) / 3,0 cala (FP5)*

[[[zdjecie,1399,prawa]]] Aparaty DMC-FP7 i FP5 oferują pełne sterowanie dotykowe na nowym ekranie Smart Touch. Wystarczy dotknąć obiektu na dużym ekranie LCD, aby automatycznie ustawić na nim ostrość; możliwe jest nawet zwolnienie migawki. 3,5-calowy ekran o proporcjach 16:9 (FP7) lub 3-calowy ekran o proporcjach 3:2 (FP5) dobrze odzwierciedla szczegóły, a zatem umożliwia sprawdzenie ostrości przed zrobieniem zdjęcia. Pełni też funkcję małej przeglądarki, pozwalając na wspólne oglądanie filmów i zdjęć w gronie przyjaciół. Aparat śledzi dotknięty obiekt i ustawia na nim ostrość, nawet jeśli zacznie się on poruszać. Dzięki inteligentnemu selektorowi scen w trybie iA aparat automatycznie przełącza się w odpowiedni tryb tematyczny w zależności od dotkniętego obiektu. Na przykład dotknięcie ludzkiej twarzy przełącza aparat w tryb portretu, dotknięcie tła lub scenerii — w tryb krajobrazu, a dotknięcie obiektu znajdującego się niedaleko aparatu — w tryb makro. Wszystkie ustawienia w menu można wybierać dotykowo. Na ekranie fotografowania można bezpośrednio dotknąć ikony, aby szybko zmienić odpowiednie ustawienia. Sterowanie dotykowe sprawdza się nie tylko podczas fotografowania, ale również wyświetlania zdjęć. Można obejrzeć jedną z setek zarejestrowanych fotografii poprzez dotknięcie jej miniatury. Można też kolejno przeglądać obrazy, przesuwając palcem po ekranie tak, jak obraca się strony książki. Można wreszcie powiększyć obraz (maksymalnie 16-krotnie) za pomocą dotyku. Sterowanie dotykowe pozwoliło dodać nowe funkcje, dzięki którym korzystanie z aparatu DMC-FP7 jest jeszcze bardziej zabawne. Tryb Beauty Retouch umożliwia nakładanie wirtualnego makijażu na twarze. W trybie Esthetic można stosować różne efekty, takie jak wygładzanie faktury skóry, wybielanie zębów itd. W trybie Make-up użytkownik może wybrać kolor pudru, ust, policzków lub cienia do powiek. Zarówno DMC-FP7, jak i FP5 są wyposażone w inteligentny ekran LCD, który automatycznie ustawia jeden z 11 poziomów jasności w zależności od zewnętrznych warunków oświetleniowych, zapewniając dobrą widoczność w każdej sytuacji.

Nowa matryca CCD o wysokiej rozdzielczości 16,1 megapiksela (FP7) / 14,1 megapiksela (FP5) oraz wydajny procesor Venus Engine VI

[[[zdjecie,1403,lewa]]] W aparatach DMC-FP7 i FP5 zastosowano szybki, wydajny, procesor Venus Engine VI, który umożliwia rejestrowanie obrazów wysokiej jakości poprzez ulepszone przetwarzanie sygnałów z wykorzystaniem technologii inteligentnej rozdzielczości. Technologia inteligentnej rozdzielczości automatycznie wykrywa trzy składniki zdjęć — zarysy, obszary wypełnione detalami i miękkie gradacje. Zarysy są efektywnie korygowane w celu uwydatnienia krawędzi, a obszary z detalami są lekko podkreślane, aby wyglądały na jeszcze bardziej szczegółowe. Jeśli chodzi o miękkie gradacje, procesor Venus Engine VI wygładza je z wykorzystaniem ulepszonego procesu redukcji szumów. Technologia inteligentnej rozdzielczości nie stosuje jednolitego wyostrzania, lecz przetwarza obraz piksel po pikselu w najbardziej efektywny sposób. W rezultacie zdjęcia są naturalnie klarowne, ostre i bardzo szczegółowe. Wielozadaniowy układ do obróbki obrazu Venus Engine VI cechuje się niezwykle krótkim czasem reakcji. Opóźnienie zwolnienia migawki wynosi około 0,006 sekundy (FP7) / 0,005 sekundy (FP5), co pozwala łatwo robić zdjęcia pod wpływem nagłego impulsu z wykorzystaniem bardzo szybkiego autofokusu, który umożliwia zablokowanie ostrości na fotografowanym obiekcie. Venus Engine VI oferuje także tryb wysokiej czułości, który umożliwia aparatom DMC-FP7 i FP5 rejestrowanie obrazu z czułością ISO 6400 - wystarczającą do robienia zdjęć w niemal całkowitej ciemności bez użycia lampy błyskowej.*

*Przy rejestrowaniu z rozdzielczością 3 megapikseli (4:3), 2,5 megapiksela (3:2), 2 megapikseli (16:9) i 2,5 megapiksela (1:1).

Tryb iA (intelligent Auto) — profesjonalna jakość amatorskich zdjęć

[[[zdjecie,1404,lewa]]] Panasonic opracował tryb iA z myślą o najwyższej łatwości obsługi i ograniczeniu liczby nieudanych zdjęć. Do aparatów DMC-FP7 i FP5 dodano dwie nowe funkcje — śledzenie autofokusu (AF Tracking) i inteligentną ekspozycję (Inteligent Exposure). Dzięki śledzeniu autofokusu aparaty DMC-FP7 i FP5 mogą namierzyć dowolny obiekt i utrzymywać na nim ostrość nawet wtedy, gdy zacznie się poruszać — ułatwiając zrobienie doskonałego zdjęcia gdy nagle nadarzy się dobra okazja. Inteligentna ekspozycja optymalizuje ekspozycję każdej części obrazu - zachowuje detale i gradację oraz zapobiega zlewaniu się szczegółów w cieniach i prześwietlaniu jasnych obszarów. Funkcja automatycznej kompensacji przeciwświatła uaktywnia się wtedy, kiedy aparat wykryje, że obiekt jest oświetlony od tyłu. Inteligentny selektor scen automatycznie wybiera jeden z sześciu trybów tematycznych — makro, portret, krajobraz, nocny portret, nocny krajobraz i zachód słońca — który najlepiej pasuje do fotografowanej sceny. MEGA O.I.S (optyczny stabilizator obrazu) tłumi drżenia ręki, a inteligentna kontrola czułości ISO zapobiega rozmyciu poruszających się obiektów poprzez optymalizację szybkości migawki i czułości, umożliwiając robienie ostrych, klarownych zdjęć w każdej sytuacji. Ludzkie twarze są fotografowane z optymalną ostrością i ekspozycją dzięki funkcji wykrywania twarzy, która również cyfrowo koryguje niepożądany efekt czerwonych oczu. Użytkownik może uaktywnić wszystkie te funkcje wspomagające fotografowanie, po prostu ustawiając tryb iA. Sprawiają one, że DMC-FP7/FP5 jest niezwykle wszechstronnym aparatem automatycznym, który pozwala łatwo robić klarowne, piękne i bezbłędne zdjęcia.

Natychmiastowe udostępnianie zdjęć rodzinie i przyjaciołom - LUMIX Image Uploader

Aparaty DMC-FP7 i FP5 oferują nowy sposób komunikacji poprzez udostępnianie zdjęć lub filmów wykonanych przez użytkowników. Wszystko, co trzeba zrobić, to zaznaczyć zdjęcia, które mają być udostępnione i podłączyć aparat do komputera. Aby opublikować zdjęcia, wystarczy postępować według wskazówek wyświetlonych na ekranie. Można dodać komentarz i powiadomić przyjaciół pocztą e-mail o aktualizacji albumu. Zdjęcia są publikowane w serwisie Facebook, a filmy — w YouTube. Użytkownicy mogą połączyć się z tymi serwisami bez instalowania specjalnego oprogramowania. Zdjęcia i filmy można łatwo udostępniać z dowolnego miejsca, w którym znajduje się PC i Internet.

Ekscytujące opcje, dzięki którym fotografowanie w erze HD staje się bardziej zabawne

Nowe aparaty rejestrują dynamiczne filmy HD z rozdzielczością 1280 x 720p i częstotliwością 24 (FP7) / 30 (FP5) klatek na sekundę, a także ze zwykłą rozdzielczością VGA (640 x 480) w formacie Motion JPEG. Zarejestrowane filmy można bezpośrednio opublikować w serwisie YouTube. Można też oglądać je w wysokiej jakości na ekranie panoramicznego telewizora HD wraz ze zdjęciami HD o proporcjach 16:9. 28 trybów tematycznych, takich jak Baby (dziecko) lub Pet (zwierzę domowe), ustawia najodpowiedniejsze parametry w szerokiej gamie sytuacji. Tryb Cosmetic (kosmetyczny) pozwala robić zdjęcia portretowe z faworyzowanym odcieniem skóry (miękki, naturalny, letni) oraz stopniem przezroczystości detali skóry (niski, standardowy, wysoki). Oprócz konwencjonalnych fotografii o proporcjach 4:3, 16:9 i 3:2 za pomocą aparatów DMC-FP7/FP5 można również robić zdjęcia w kwadratowym formacie 1:1. Wbudowaną pamięć zwiększono do 70 MB.

Dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 6.0

PHOTOfunSTUDIO 6.0 umożliwia sortowanie i organizowanie tysięcy zdjęć. Oprogramowanie szybko uruchamia się i wczytuje zdjęcia, zapewniając błyskawiczny dostęp do żądanego obrazu. Jeśli chodzi o portrety, funkcja Face Recognition, która rozpoznaje twarze, pozwala automatycznie posortować fotografie według zarejestrowanych twarzy. Funkcja Panorama Stitch pozwala utworzyć panoramę w pliku MOV poprzez syntezę zdjęć zrobionych w oferowanym przez aparat trybie asystenta panoramy. Można też utworzyć pokaz slajdów z wybranych zdjęć i dodać do niego plik muzyczny. Zdjęcia i filmy można publikować w serwisach Facebook i YouTube nie tylko za pomocą narzędzia LUMIX Image Uploader (funkcji bezpośredniego udostępniania oferowanej przez aparat), ale również za pomocą tego oprogramowania.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe