agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Polski system FIBARO połączył się z największymi producentami IoT

Polski system FIBARO połączył się z największymi producentami IoT

2018-01-09 11:43:29

W trakcie CES, FIBARO zaprezentowało 13 integracji z zewnętrznymi producentami smart home. Na stoisku polskiej firmy można było zobaczyć m.in. jak system FIBARO współpracuje z produktami Google, Amazon, Apple, Philips, Yale, Bose, Sonos czy Yamaha.

FIBARO to obecnie największy, polski system smart home, który cieszy się sukcesami również poza granicami kraju - łącznie jest sprzedawany na ponad stu rynkach, na wszystkich kontynentach. W trakcie targów CES, firma zaprezentowała kilkanaście przykładów integracji autorskiego systemu z urządzeniami pochodzącymi od globalnych producentów technologii.

Porozmawiaj z domem

Wiodącymi integracjami były te oparte na asystentach głosowych. FIBARO doskonale dogaduje się zarówno z Alexą, Siri jak i Google Home. Ta ostatnia jest jednocześnie największą nowością w portfolio firmy - proces certyfikacji zakończony został  pod koniec 2017 roku.

Każdy z asystentów umożliwia głosowe sterowanie urządzeniami wchodzącymi w skład portfolio FIBARO, a także wybranymi urządzeniami innych producentów podłączonymi do systemu. Przykładowo - możliwe jest wydawanie komend, które zgaszą lub zapalą światło, dostosują temperaturę pomieszczania, a nawet poinformują nas o tym, które okna i drzwi w domu są otwarte lub uruchomią rozbudowane scenariusze wykonujące wiele tego typu czynności jednocześnie. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednie polecenie.

FIBARO nieustająco rozwija zakres, w jakim możemy wykorzystać głosową kontrolę inteligentnego domu dodając wsparcie nowych komend. Firma uważnie obserwuje rynek asystentów głosowych, aby zapewnić wsparcie kolejnych, które znajdą uznanie wśród klientów.

- Od początku rozwoju FIBARO uważaliśmy, że naturalnym systemem obsługi całego świata IoT przez człowieka jest swobodna mowa. Nie czekając na ruch gigantów w tym kierunku sami wprowadziliśmy rozwiązanie o nazwie Lili. W tej chwili integrujemy się z asystentami takich firm jak Apple, Google i Amazon. Jest to proste, bo przeszliśmy już drogę takiego wdrożenia „zanim to było modne” - komentuje Maciej Fiedler, prezes zarządu FIBARO.

Inteligentne Centrum Multimedialne

System FIBARO można połączyć z produktami takich marek jak Bose, Sonos, Yamaha oraz Russound oraz dzięki wsparciu społeczności z innymi w tym: iEast, Bang&Oulfsen, Musaic, Cocktail Audio, Pionieer, Onkyo, Denon, Nuvo i inne. Pozwala to na tworzenie multimedialnych scenariuszy, dzięki którym inteligentny dom FIBARO zadba o przyjemny odbiór ulubionej muzyki. Przykładowo, system multimedialny może automatycznie ściszyć głośność po 22, włączyć się wraz z innymi urządzeniami jeśli chcemy oglądać film lub o stałej godzinie zapewnić w pokoju dziecięcym, spokojną muzykę, która pozwoli wyciszyć się dzieciom przed kąpielą.

Otwarci na zamki

FIBARO współpracuje również z innymi docenianymi producentami z rynku Internetu Rzeczy. Do inteligentnego domu można bez problemu dodać rozwiązania m.in. Yale, Danlock i DSC, które zadbają o bezpieczeństwo domu. To wyjątkowo ważne dla osób, które notorycznie cofają się, aby sprawdzić czy drzwi są zamknięte lub nie przestają myśleć o uchylonym oknie. Dzięki FIBARO mogą to zweryfikować i zmienić z dowolnego miejsca na świecie.

Ponad 175 integracji

Poza dużymi partnerstwami, FIBARO wdraża również integracje tworzone przez społeczność. W tej chwili, dla użytkowników platformy większość z nich dostępna jest w dedykowanym, bezpłatnym sklepie. Lista integracji obejmuje urządzenia takich marek jak: Yamaha, Ikea (Tradfri), SolarEnergy, Doorbird i inne. Społeczność tworzy również rozwiązania wykorzystujace adaptery IR między innymi dla urządzeń takich firm jak Samsung, Sony, LG, Apple, Dream, O2, Panasonic, Honeywell, Dyson, Nuki, Husqvarna,  ­

Powyższe integracje jak i wiele innych dostępne są pod adresem: https://marketplace.fibaro.com/. Zarówno FIBARO jak i społeczność Marketplace nieustannie dodają tam nowe integracje.

System FIBARO posiada wbudowane wsparcie dla kamer internetowych takich producentów jak D-Link, Edimax, Foscam, Hikvision, Linksys, Mobotix, Panasonic czy też Sony.

FIBARO przygotowuje również integracje wykraczające poza pojedyncze urządzenia. W dziale R&D trwają zaawansowane prace nad integracjami z systemami automotive - wbudowanymi w nowoczesne samochody. Dzięki tej kategorii rozwiązań możliwe będzie sterowanie domem bez odrywania rąk od kierownicy, ale także wykorzystanie informacji o stanie  samochodu do zwiększania przyjazności inteligentnego domu. Przykładowo - auto, za pośrednictwem systemu FIBARO będzie mogło przekazać informację o ilości paliwa do budzika, a ten odpowiednio dostosuje alarm, abyśmy zdążyli zatankować przed pracą.

Wkrótce, polski system zintegruje się również z ekosystemami inteligentnego AGD. FIBARO prowadzi w tym zakresie rozmowy z takimi producentami jak Samsung, Bosch czy Siemens. Już w niedalekiej przyszłości, inteligentny piekarnik zintegrowany z lodówką pomoże nam dobrać najlepszy przepis z dostępnych składników.

Dedykowana linia produktów dla Apple

Kluczową integracją FIBARO wciąż pozostaje specjalna linia produktów dedykowanych dla platformy HomeKit. W tej chwili, fani rozwiązań Apple mogą cieszyć się, aż 6 produktami - Door/Window Sensor, Single Switch, Flood Sensor, Motion Sensor, CO Sensor oraz Wall Plug EU. Wkrótce dołączą kolejne rozwiązania: głowica termostatyczna The Heat Controller oraz The Button.

Współpraca FIBARO z Apple wciąż się rozszerza - niedawno w oficjalnym sklepie Apple pojawił się pierwszy produkt - Flood Sensor. Tym samym, FIBARO jest jedyną, obecną polską marką w kanale dystrybucji Apple. Wkrótce do sklepu trafią kolejne urządzenia.

źródło: fibaro/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe