agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Poradnik świadomego rodzica - jak dbać o akcesoria dziecięce

Poradnik świadomego rodzica - jak dbać o akcesoria dziecięce

DUŻE AGD / Zmywarki / 2017-10-26 11:58:17

Gdy w domu pojawia się dziecko dotychczasowy, uporządkowany świat rodziców staje na głowie. Większego znaczenia nabierają wówczas kwestie związane z czystością i bezpieczeństwem użytkowanych sprzętów czy przedmiotów, z którymi nasze dziecko może mieć styczność. Warto zatem postawić na taki sprzęt AGD, który został stworzony właśnie z myślą o najmłodszych członkach rodziny. Co to oznacza w praktyce - odpowiadają eksperci marki Indesit.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Powiększenie rodziny niezaprzeczalnie wiąże się ze wzrastającą liczbą obowiązków. Małe dziecko dla każdego rodzica to wielka radość, ale przy tym duża odpowiedzialność i zobowiązanie - najmłodsi członkowie rodziny wymagają troski, opieki, a przy tym… szybko wszystko brudzą. Dla zabieganej mamy priorytetowe stają się więc kwestie prania czy zmywania.

„Jeśli chodzi o zmywanie to warto wiedzieć, że ręczne zmywanie naczyń czy butelek jest zdecydowanie bardziej czasochłonne i mniej ekonomiczne - a co za tym idzie generuje dodatkowe koszty miesięczne za wodę czy prąd. Różnice potrafią być znaczące, np. sprzęt o klasie energetycznej A+++ (np. nowa zmywarka eXtra od Indesit) jest o 20% bardziej wydajny niż jego konkurencyjne odpowiedniki w klasie A+.Dzięki zminimalizowaniu zużycia zasobów - koszt zakupu urządzenia szybko nam się zwróci. Nie zapominajmy też, że zmywanie ręczne to przede wszystkim czas!” - komentuje Grzegorz Proniewicz, ekspert marki Indesit.

Wówczas zaoszczędzony czas zamiast na mycie talerzy, możemy poświęcić na przebywanie z dzieckiem - towarzyszyć mu w zabawie czy przy zdobywaniu nowych umiejętności. Zmywarka wymaga od nas jedynie włożenia naczyń, a potem ich wyjęcia - czystych i gotowych do użycia.

A co z bakteriami?

Pamiętajmy, że niepozmywane naczynia, które pozostawiamy w zlewie są siedliskiem bakterii. Im dłużej resztki pokarmów zalegają w kubkach czy na sztućcach, tym bardziej stają się niebezpieczne. Jeśli posiadamy zmywarkę możemy w dowolnej chwili włożyć do niej naczynia i włączyć ją w wygodnej dla nas chwili (np. w nocy lub gdy nasze dziecko śpi). Nowoczesne sprzęty są na tyle ciche, że z pewnością nie obudzą malucha - zmywarkę Indesit, stworzoną z myślą o najmłodszych, charakteryzuje głośność na poziomie 42 dBA.

W dodatku naczynia umyte w zmywarce eXtra Hygiene z funkcją Baby Care będą higienicznie czyste - dzięki specjalnemu cyklowi dedykowanemu małym dzieciom. Przy tym zmywanie będzie sterylne i naturalne, ponieważ zmywarka nie pobiera nabłyszczacza. Ustawienie temperatury wody na 72°C pozwala usunąć 99,999% bakterii, zapewniając tym samym higienę całej rodzinie, a w szczególności jej najmłodszym członkom. Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, takie jak np. akcesorium „Baby Zoo” - wyjmowany element (wykonany w 100% bez BPA nie zawiera toksycznego plastiku, bisfenolu A i ftalanów) - przeznaczony na dziecięce przedmioty. Dzięki niemu możemy z łatwością sterylizować butelki, smoczki, sztućce czy talerze, przy jednoczesnym oddzieleniu ich od pozostałych naczyń. Umożliwia to łatwe i skuteczne mycie oraz suszenie wszelkich przedmiotów, nie tylko tych związanych z żywnością, ale także zabawek oraz innych akcesoriów wymagających dokładnej sterylizacji.

źródło: indesit/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe