agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Pralki o dużej pojemności – na jakie modele warto się zdecydować?

Pralki o dużej pojemności – na jakie modele warto się zdecydować?

2018-05-30 10:50:41

Jednym z trudniejszych zadań, jakie stoją przed osobą urządzającą swój dom bądź mieszkanie, jest wybór sprzętu AGD. Kłopoty może sprawiać m.in. dobór odpowiedniej do potrzeb domowników pralki – dlatego poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie pralek o dużej pojemności.

Mylące wrażenie

Przy wyborze pralki nie warto sugerować się jej ogólnymi rozmiarami – nie zawsze bowiem są adekwatne do faktycznej pojemności bębna. Stosunek wielkości bębna do obudowy zależy od zamysłu producenta – trzeba więc sprawdzać charakterystykę każdej pralki, zanim weźmie się pod uwagę jej zakup. Zdarza się, że niepozornie wyglądające pralki mieszczą w sobie imponujących rozmiarów bęben, a prawdziwe giganty kryją w sobie bęben o małych gabarytach.

Duża pojemność – czyli jaka?

Można mówić o dużej pojemności pralki, jeśli ta jest w stanie zmieścić co najmniej 8 kg. Taka wielkość pralki, nazywana w fachowym języku „wsadem”, w zupełności odpowiada potrzebom rodzin 3-4-osobowych, ale jeśli gospodarstwo domowe jest większe, to warto rozważyć zakup większej pralki. Pojemność bębna równa 10 czy nawet 12 kg nie będzie przesadą w przypadku domostw, w których mieszkają nawet trzy pokolenia. Pralki takie można znaleźć m.in. w RTV Euro AGD.

Kiedy warto kupić pralkę o dużej pojemności?

Pralka mieszcząca sporą ilość rzeczy jest wyborem niemal oczywistym dla domostw, w których mieszka spora grupa ludzi. Im większa jest rodzina, tym większe są ilości ubrań do wyprania. Zakup pralki z dużym bębnem powinny jednak rozważyć także mniej liczne rodziny. Dobrym przykładem konieczności posiadania dużej pralki jest gospodarstwo agroturystyczne, w którym – oprócz stałych mieszkańców – nocują również goście. W takich domach pościel musi być stale odświeżana, a najlepiej służy temu właśnie duża pralka. Z podobnej przyczyny zakup pralki o dużej pojemności poleca się osobom cierpiącym z powodu alergii na kurz i roztocza. Alergicy są zmuszeni do podejmowania wszelkich działań, które minimalizują objawy uczulenia – a regularne pranie wszystkich elementów garderoby i bielizny pościelowej to jeden z lepszych sposobów na trzymanie alergii w ryzach.

Przegląd modeli

Na rynku dostępna jest ogromna ilość modeli pralek. Kiedy nadchodzi moment zakupu, można czuć się zagubionym w gąszczu podobnie wyglądających pudeł. Przedstawiamy kilka wartych polecenia modeli, w których zmieści się duża ilość ubrań i innych tkanin wymagających czyszczenia.

Dobrym przykładem wysokiej jakości pralki o wsadzie wielkości 9 kg jest model Samsung WW90M741NOO. Wbudowana w nim technologia Quick Drive pozwala na pranie w krótszym czasie, ale bez utraty skuteczności. Drzwi typu AddWash pozwalają na dodawanie do bębna kolejnych ubrań czy tkanin już po uruchomieniu trybu prania. Dzięki funkcji Smart Control można nastawić pranie nie ruszając się z fotela.

Firma Samsung ma w zanadrzu również propozycję pralki o większej pojemności: model WW 12K8412OW mieści aż 12 kg. Można w nim prać ubrania w niskiej temperaturze – technologia EcoBubble gwarantuje nieskazitelną czystość tkaniny przy jednoczesnym oszczędzaniu energii potrzebnej do ogrzania wody.

Choć wsad 12 kg oznacza naprawdę dużą pojemność bębna, dla niektórych ten parametr może wciąż wydawać się za mały. Takim osobom proponujemy zakup pralki Hoover DWOL 413AHC3. Model ten również jest wyposażony w szereg funkcji, które ułatwiają pranie dużych ilości ubrań. Korzystając z niego można wyprać swoje ubrania z mniejszą ilością zagnieceń, w zimnej wodzie, a bęben do tego sam się oczyści.

Osobom, którym bardzo zależy na cichej, niemal niezauważalnej pracy pralki, można polecić model WAW24740 Serie 8 firmy Bosch. Silnic EcoSilence Drive i AntiVibration Design gwarantują zmniejszoną głośność pracy pralki i mniejsze wibracje pracującego urządzenia. Technologia AntyAlergia pomaga oczyścić prane tkaniny z groźnych dla zdrowia alergenów.

Pojemnych pralek jest wiele – różnią się one dodatkowymi funkcjami, spośród których możesz wybrać te, które są dla Ciebie najbardziej istotne.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe