agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Prawidłowe korzystanie ze zmywarki, czyli co robić i czego unikać!
fot. kitchen aid

Prawidłowe korzystanie ze zmywarki, czyli co robić i czego unikać!

DUŻE AGD / Zmywarki / 2018-07-07 10:08:02

W dzisiejszych czasach zmywarka, to jedno z tych urządzeń, które musimy mieć w swojej kuchni. Oszczędność czasu i wody. Wrzucamy brudne naczynia, wkładmy kostkę, nastawiamy program i mam czas dla siebie. Proste, prawda? No, nie do końca. Poniżej kilka rad, które powinniśmy wdrożyć w życie, żeby mycie naczyń w zmywarce było jeszcze bardziej efektywne, a urządzenie służyło Ci na dłużej.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Po pierwsze, przeczytaj instrukcję obługi swojej zmywarki. Założymy się, że pewnie nawet nigdy nie czytałeś/aś tego dokumentu lub nawet nie wiesz, gdzie jest? Warto poszukać w "Internetach" marki i modelu zmywarki, którą posiadamy i przycztać on-line instrukcje obsługi. Dowiemy się kilku przydatnych informacji, tj. jak najlepiej układać brudne naczynia w naszej zmywarce lub co, gdy coś się popsuje. Warto!

Czy wiesz, że Twoja zmywarka ma kilka trybów pracy, a Ty nie musisz za każdym razem używać tego samego? Tak właśnie! Jest tryb do delikatnych naczyń, szklanek czy kieliszków, a także opcja do szybkiego mycia dla lekko zabrudzonych naczyń. Kolejnym często popełnianym błędem jest wkładanie do zmywarki naczyń i akcesoriów, które nie są do tego przeznaczone. Których po prostu nie można myć w zmywarce. Żeliwne patelnie i garnki, drewniane łóżki i sztućce, noże, czy także...pojemniki na wynos. Kolejny błąd, to zaniedbywanie czyszczenia filtra. Raz na rok, to zdecydowanie za rzadko. Podobnie trzymaj rękę na pulsie w przypadku dosypywania soli, bo i o tym często zapominamy. Wrzucanie naczyń do zmywarki stało się dla wielu z nas czynnością automatyczną, warto zatem robić to dobrze, żeby nie tracić czasu na powtórne mycie, a prąd i woda nie są za darmo. 

Dobrym nawykiem jest takie układanie naczyń, żeby nie zasłaniać dozownika (układanie naczyń w zmywarce samo w sobie jest bardzo ważną umiejętnością), a także po prostu nie przeładowywać zmywarki. Czasami po większej imprezie nie musisz umyć wszystkiego za jednym razem. I na koniec jeszcze jedna rada dotycząca dwóch skrajnych zachować. Są tacy, co przed włożeniem naczyń do zmywarki myją brudne rzeczy tradycyjną metodą oraz tacy, którzy wrzucją do zmywarki mega brudne naczynia, żeby sobie tam poleżały(!), Brud jeszcze bardziej przywrze do naczyń i dopiero po jakimś czasie włączają urządzenie. I jedno i drugie zachowanie jest skrajnym "podejściem do tematu" zmywania naczyń. Rozumiemy lekkie przemycie naczyń, gdy są bardzo brudne, ale nie mycie i potem wrzucenie do zmywarki lub co gorsza, bardzo zabrudzonych naczyń nie mycie w ogóle i wrzucenie ich do urządzenie z nadzieję, że zmywarka wszystko umyje dokładnie.. 

Stosowanie się do tych kilku prostych rad, pozwoli nam na cieszenie się czystymi naczyniami za każdym razem, a nasza zmywarka będzie służyła nam o wiele, wiele dłużej. Więcej infromacji o zmywarkach na stronie lub na www.pieknydom24.pl

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe