agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Problemy ze zmywarką – co najczęściej się psuje?

Problemy ze zmywarką – co najczęściej się psuje?

DUŻE AGD / Zmywarki / 2020-03-10 17:43:19

Zatkana pompa myjąca, przegrzany hydrostat, zepsuty panel sterujący - to najczęściej spotykane problemy ze zmywarką, które zakłócają przebieg prawidłowego procesu pracy sprzętu. Jakie jeszcze elementy zmywarki ulegają awariom i jak je naprawić?

  • Pompa myjąca

Głównym elementem znajdującym się w każdej zmywarce jest pompa odpływowa. Jej uszkodzenie powoduje nieprawidłowe odprowadzanie wody. Takie problemy ze zmywarką można usunąć przez wymontowanie tej części, jej dokładne wyczyszczenie lub całkowitą wymianę.

  • Płaszcz wodny

Nieprawidłowe pobieranie wody może być również wynikiem zapchanego płaszcza wodnego. Jego naprawę najlepiej zacząć od dokładnego wyczyszczenia przeznaczonymi do tego preparatami. Jednak w przypadku, gdy sama pielęgnacja nie pomaga, warto rozważyć zamontowanie nowego elementu.

  • Filtr

Wszelkie resztki jedzenia oraz fusy w głównej mierze mogą powodować problemy ze zmywarką. Pozostałości zbierają się na umieszczonym w zmywarce filtrze, dlatego też należy pamiętać o regularnym czyszczeniu tego elementu. Zbędne osady należy
usunąć jeszcze przed włączeniem programu myjącego.

  • Ramię natryskowe

Ten element zmywarki najczęściej blokuje się przez pozostałości po jedzeniu. W celu naprawy ramienia natryskowego należy więc dokładnie usunąć tego typu zanieczyszczenia. Nieprawidłowe działanie tej części może być również wynikiem wytartej uszczelki, która obniża ciśnienie wody. Wymiana tego elementu powinna rozwiązać powstały problem.

  • Wąż odpływowy

Resztki po jedzeniu sprawiają, że zatyka się wąż odpływowy. Objawia się to poprzez skręcenie lub całkowite złamanie przewodu. Przy naprawie tego elementu należy odkręcić daną część, dokładnie wyczyścić i wyprostować, a na koniec przykręcić z powrotem.

  • Uszkodzona grzałka

Grzałka w zmywarce jest odpowiedzialna za rozprowadzanie ciepłego powietrza, dzięki któremu możliwe jest suszenie naczyń. Znajduje się ona pod obudową urządzenia, dlatego też jej wymianę należy zacząć od ściągnięcia tego elementu, a następnie
odłączenia wszystkich przewodów.

  • Hydrostat

Hydrostat odpowiada za odpowiedni poziom wody w zmywarce. Jego nieprawidłowe działanie często jest wynikiem niepoprawnej pielęgnacji, dlatego też naprawę tego elementu należy zacząć od dokładnego wyczyszczenia.

  • Panel sterujący

Częstym uszkodzeniom w zmywarce ulega również panel sterujący, który jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie wbudowanych programów.

  • Naprawa zepsutej zmywarki

Usterki nie zawsze związane są z kosztowną naprawą zmywarki. Niektóre części są tanie i bez problemu można je naprawić samodzielnie. Na początku trzeba cały sprzęt odłączyć z prądu i wyciągnąć z niego wszystkie naczynia. Następnie należy pozbyć się z niej wszystkich ruchomych elementów, takich jak koszyki czy półki. Ważną czynnością przy samodzielnej naprawie jest wyczyszczenie filtrów, węża odpływowego oraz pompy myjącej.

Niekiedy jednak zepsuta zmywarka wymaga oględzin fachowców. Jest to sprzęt, przy którym samodzielne usuwanie usterki może jedynie pogorszyć sytuację, co w następstwie generuje wysokie koszty całej naprawy. Po pomoc specjalistów warto sięgnąć w przypadku elementów elektrycznych lub głęboko osadzonych w urządzeniu. Dodatkowo specjalistyczna firma zapewni tańsze odpowiedniki oryginalnych części zmywarki oraz w szybki i efektywny sposób naprawią cały sprzęt.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe