agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Procesory AMD Ryzen 7 trafiły do sprzedaży i pobiły rekordy

Procesory AMD Ryzen 7 trafiły do sprzedaży i pobiły rekordy

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2017-03-03 11:38:22

Po czterech latach i tysiącach roboczogodzin inżynierów firma wczoraj wprowadziła do sprzedaży pierwsze trzy modele procesorów nowej generacji - AMD Ryzen™. Olbrzymie zainteresowanie tymi produktami przełożyło się na rekordowe zamówienia w przedsprzedaży modeli Ryzen 7, ale to nie jedyne, co okazało się przekraczać oczekiwania. Na zeszłotygodniowej konferencji, w obecności prasy, analityków i partnerów z całego świata procesor AMD Ryzen 7 1800X pobił rekord wydajności w klasie 8-rdzeniowych procesorów osiągając 5,35 GHz z pomocą weteranów w ekstremalnym podkręcaniu.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Zapraszamy do zapoznania się z załączoną informacją prasową, w której znajdą Państwo wypowiedzi partnerów, a także szczegóły zapowiedzianych przy tej okazji modeli Ryzen 5. Poniżej umieszczamy ponadto 3 cytaty z niezależnych testów, które ukazały się w Polskiej prasie wraz z wczorajszym wprowadzeniem produktów do sprzedaży.

Benchmark.pl: „Topowy Ryzen (8C/16T) bez kompleksów rywalizuje z Core i7 5960X/6900K (8C/16T) - za cenę prawie połowę niższą. Pytania? Nie? Dziękujemy, kurtyna, oklaski. (…) Co prawda Ryzen 7 1800X to high-endowy produkt, ale dzięki atrakcyjnej cenie powinien zainteresować większą grupę odbiorców. Układ został bowiem wyceniony na 2499 złotych. Co tu dużo mówić, w swoim segmencie cenowym po prostu wymiata. (…) Lata ciężkiej pracy nie poszły na marne, bo producentowi w końcu udało się stworzyć procesory mogące stanąć jak równy z równym z topowymi modelami konkurencji (a wszystko to przy znacznie mniejszych możliwościach ekonomicznych firmy). AMD dokonało prawie niemożliwego.”

PCLab.pl: „Ryzen 7 1800X kosztuje 2500 zł i już teraz jest doskonałym wyborem dla tych, którzy potrzebują jak największej wydajności w zastosowaniach wielowątkowych za mniej niż 8 tysięcy zł - i to bez zastrzeżeń, bez czekania na lepszy kurs dolara, obiecane optymalizacje w oprogramowaniu czy aktualizacje Windowsa. (…) Miło też widzieć, że producenci płyt głównych, układów chłodzenia, komputerów stacjonarnych czy wydawcy gier również wyglądają na zadowolonych i zapewniają o swoim wsparciu dla AMD. Liczba ciekawych płyt głównych, zależności wydajnościowych czekających na odkrycie, kombinacji procesorów z kartami graficznymi o nieznanej zasadności wzrosła skokowo z dnia na dzień, i choć utrudnia nam to pracę, po cichu czekaliśmy na to od lat.”

PurePC.pl: „Premiera AMD Ryzen 7 1800X to ważne wydarzenie na rynku procesorów i zwiastun powracającej konkurencji. Nowość dogania topowe modele Intela w zastosowaniach półprofesjonalnych, charakteryzuje wysoką energooszczędnością i ciekawymi technologiami, a kosztuje połowę ceny Core i7-6900K! (…) Podczas gdy Intel wyraźnie rozdziela mainstream i high-end, AMD dokonuje konsolidacji socketów, co jest moim zdaniem decyzją korzystną dla klienta nie łaknącego ciągłych modernizacji.”

źródło: amd/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe