agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Procesory Intel Core i9 ósmej generacji i technologia Intel Optane dla urządzeń mobilnych są już dostępne

Procesory Intel Core i9 ósmej generacji i technologia Intel Optane dla urządzeń mobilnych są już dostępne

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2018-04-03 17:36:22

Intel prezentuje pierwszy na świecie procesor Intel® Core™ i9 stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych. Intel® Core™ i9 ósmej generacji zagwarantuje najwyższy komfort pracy użytkowników zajmujących się tworzeniem treści oraz graczy korzystających z urządzeń przenośnych.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Intel informuje także o wprowadzeniu technologii Intel® Optane™ do laptopów z wybranymi procesorami Intel® Core™ ósmej generacji i o uzupełnieniu rodziny wydajnych procesorów oraz chipsetów przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych  i oferujących funkcje „standby computing” i „ambient computing”. Przedstawiono również nowe informacje na temat platformy Intel® Core™ vPro ósmej generacji.

Zaawansowane środowisko dla graczy i twórców treści

Nowe procesory Intel® Core™ i9, i7 i i5 ósmej generacji przeznaczone do laptopów zostały oparte na architekturze Coffee Lake i procesie technologicznym 14nm++. Dzięki temu są w stanie obsłużyć o 41% więcej klatek na sekundę w grach oraz umożliwiają edytowanie materiałów wideo o rozdzielczości 4K nawet o 59% szybciej w porównaniu z poprzednią generacją procesorów z taką samą kartą graficzną.

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest procesor Intel® Core™ i9-8950HK ósmej generacji, który został zoptymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności. To pierwszy 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor firmy Intel do urządzeń przenośnych. Procesor jest dostarczany z całkowicie odblokowanym mnożnikiem. Został wyposażony w technologię Intel® Thermal Velocity Boost (TVB), która w odpowiednich momentach automatycznie zwiększa częstotliwość zegara nawet do 200 MHz, jeśli temperatura procesora jest wystarczająco niska i jeśli dostępna jest rezerwa mocy obliczeniowej turbo. Oznacza to możliwość uzyskania częstotliwości turbo rzędu aż 4,8 GHz.

Rynek komputerów gamingowych rośnie w niezwykle szybkim tempie

Intel dostrzega zapotrzebowanie na bardzo szybkie laptopy, zapewniające wydajność porównywalną z urządzeniami stacjonarnymi i pozwalające uzyskać bardziej realistyczną rozgrywkę, co obejmuje także możliwość transmisji strumieniowej i nagrywanie bez zmniejszania płynności gry.

Wydajność jest jednak niezbędna nie tylko w grach. Elektroniczne treści są bardziej atrakcyjne i multimedialne, zatem do tworzenia i odtwarzania tego typu materiałów potrzebne są wydajniejsze urządzenia. Rodzina procesorów Intel Core ósmej generacji to zaawansowana platforma mobilna przeznaczona dla projektantów i twórców. Ponadto wydajność obsługi przetwarzania jednowątkowego i wielowątkowego, oferowaną przez nowe procesory Intel® Core™ ósmej generacji do urządzeń mobilnych, gwarantuje użytkownikom płynną obsługę wirtualnej rzeczywistości i nowej technologii Windows® Mixed Reality Ultra.

Rodzina wydajnych procesorów Intel® Core™ ósmej generacji została uzupełniona o chipset Intel® z serii 300, zawierający zintegrowane funkcje komunikacji z gigabitowymi sieciami Wi-Fi. Dzięki temu można uzyskać połączenie nawet dwukrotnie szybsze, niż w przypadku standardowej komunikacji 2x2 802.11AC 80 MHz (867 Mb/s)3.

Pamięć Intel® Optane dostępna także na platformach mobilnych i stacjonarnych Intel Core ósmej generacji

Pamięć Intel® Optane™ to inteligentny, adaptowalny akcelerator dysku twardego dla platform stacjonarnych i mobilnych. Pozwala na zwiększenie wydajności i szybkości reakcji pamięci masowej z interfejsem SATA bez ograniczania pojemności urządzeń.

Wraz z premierą pamięci Intel® Optane™ na platformach mobilnych ósmej generacji, Intel udostępnił także nową funkcję Data Drive Acceleration, która pozwala przyspieszyć działanie dużego dodatkowego dysku twardego. Dzięki temu zestawowi rozwiązań technologicznych czas ładowania gier może ulec skróceniu nawet o czynnik 4,74, a w przypadku materiałów multimedialnych o czynnik 1,75. Więcej informacji na temat technologii Data Drive Acceleration można znaleźć na stronie producenta.

Na rynku pojawi się również nowe rozszerzenie platformy, co będzie widoczne w postaci logo Intel® Core™ i5+, i7+ oraz i9+ na wybranych produktach, począwszy od urządzeń z wydajnymi procesorami Intel® Core™ ósmej generacji przeznaczonymi do komputerów przenośnych i stacjonarnych. Oznaczenie to informuje klientów, że nabywane przez nich urządzenie odznacza się wydajnością typową dla procesorów Intel® Core™ i oferuje większą szybkość działania dzięki zastosowaniu pamięci Intel® Optane.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe