agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Procesory Intel Xeon Scalable dla stacji roboczych

Procesory Intel Xeon Scalable dla stacji roboczych

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2017-09-01 12:28:00

Intel poinformował o udostępnieniu nowych procesorów z rodziny Intel Xeon Scalable dla profesjonalnych stacji roboczych. Wprowadzenie na rynek tych niezwykle wydajnych jednostek umożliwi specjalistom tworzenie fotorealistycznych projektów, budowanie modeli, wykorzystanie sztucznej inteligencji i funkcji analitycznych oraz twórczą pracę w środowisku rzeczywistości wirtualnej.

Jednym z najciekawszych trendów w segmencie rozrywki są dziś materiały oparte na rzeczywistości wirtualnej 3D, które pozwalają użytkownikom całkowicie zanurzyć się w wykreowanym świecie. Tworzenie treści dla takich mediów jest procesem bardzo czasochłonnym i wymaga korzystania z wyjątkowo wydajnych stacji roboczych. Firmy takie jak Technicolor wykorzystują procesory Intel Xeon Scalable, aby szybko i efektywnie tworzyć, renderować i przetwarzać treści rzeczywistości wirtualnej.

- Procesory Intel Xeon Scalable umożliwiają realizację projektów rzeczywistości wirtualnej na najwyższym osiągalnym dziś poziomie. Naszym zdaniem otwierają przed branżą mediów nowe perspektywy oraz zapewiają odbiorcom doznania na najwyższym poziomie ― powiedziała Marcie Jastrow, wiceprezes firmy Technicolor i dyrektor ośrodka The Technicolor Experience Center.

Ze stacji roboczych korzysta również wiele firm spoza branży rzeczywistości wirtualnej, które chcą przyspieszyć pracę nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Urządzenia te pozwalają specjalistom na osiąganie znacznie lepszych rezultatów w wielu dziedzinach. Ułatwiają wprowadzanie na rynek nowych produktów projektowanych z użyciem narzędzi CAD, tworzenie treści w rozdzielczości Ultra HD i materiałów trójwymiarowych. Co więcej, polepszają jakość opieki zdrowotnej, a także usprawniają realizację transakcji finansowych i procesów analitycznych opartych na sztucznej inteligencji.

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój aplikacji sztucznej inteligencji wykorzystywanych szeroko w przemyśle, motoryzacji, medycynie czy sektorze finansowym. Kluczowym warunkiem dalszego progresu technologicznego jest dostęp do mocy obliczeniowej, którą zapewnić mogą procesory Intel Xeon.

Dzięki przełomowym procesorom Intel Xeon Scalable, zaprezentowanym po raz pierwszy w lipcu 2017 roku, najbardziej zaawansowane, profesjonalne stacje robocze w konfiguracji dwugniazdowej pracują dużo wydajniej1. Procesory te zapewniają maksymalnie 56 rdzeni i obsługę 112 wątków, a dzięki zastosowaniu technologii Intel® Turbo Boost mogą pracować z częstotliwością 4,2 GHz. W rezultacie wydajność specjalistycznych stacji roboczych wzrasta nawet 2,71 razy w porównaniu z systemami sprzed 4 lat2 oraz 1,65 razy w porównaniu z poprzednią generacją3.

Intel przedstawił również nowe procesory Intel Xeon W przeznaczone dla standardowych stacji roboczych. Łączą one standardową wydajność, rozszerzoną pamięć oraz wspomagane sprzętowo funkcje zwiększające bezpieczeństwo i niezawodność. Procesor Intel Xeon W w konfiguracji jednogniazdowej ma standardową wydajność i został zoptymalizowany1 z myślą o specjalistach korzystających z tradycyjnych stacji roboczych. Może mieć maksymalnie 18 rdzeni i obsługiwać 36 wątków, a dzięki technologii Intel Turbo Boost osiąga częstotliwość 4,5 GHz. W rezultacie wydajność standardowych stacji roboczych jest większa nawet o 1,87 razy w porównaniu z systemami sprzed 4 lat4 i 1,38 razy w porównaniu z poprzednią generacją5.

Więcej informacji o profesjonalnych stacjach roboczych z procesorami Intel Xeon, które umożliwiają specjalistom maksymalizację wydajności, można znaleźć na stronie internetowej firmy Intel poświęconej stacjom roboczym, a o platformie Intel Xeon Scalable ― na stronie poświęconej technologii Xeon Scalable.

źródło: intel/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe