AMD

AMD w dziale informacje

Wiadomości Wydarzenia Finanse Promocje
AMD na targach SOLIDWORKS 2018

AMD na targach SOLIDWORKS 2018

2018-02-13 09:32:28

W trakcie tegorocznych targów SOLIDWORKS World 2018 firma AMD zaprezentowała najnowsze rozwiązania napędzane przez karty graficzne Radeon Pro, które zwiększają elastyczność i podnoszą produktywność w środowisku SOLIDWORKS CAD. Wśród tych nowości znalazły się nowy system Boxx Apexx 4, potężna maszyna do renderingu i VR napędzana przez kartę graficzną Radeon Pro WX 9100 oraz procesor Ryzen Threadripper 1950X, a także nowe demonstracje działań pakietu SOLIDWORKS wykorzystujących chmurę i serwerowe karty graficzne AMD. Wśród nowości AMD na SOLIDWORKS World 2018 były:

czytaj więcej
Firma AMD w przeddzień targów CES 2018 nakreśliła ambitne plany

Firma AMD w przeddzień targów CES 2018 nakreśliła ambitne plany

2018-01-08 22:14:56

W przeddzień rozpoczęcia targów CES 2018 i na bazie globalnego entuzjazmu, jaki wywołały w 2017 roku procesory Ryzen i technologie graficzne Radeon, firma AMD  nakreśliła dziś plany wprowadzania nowych wydajnych procesorów i układów graficznych. Wraz z zapowiedzią pierwszych procesorów Ryzen z wbudowanym układem graficznym Radeon Vega dla komputerów stacjonarnych scharakteryzowano też pełną linię mobilnych procesorów Ryzen APU, Ryzen PRO i Ryzen 3. Ponadto firma AMD rzuciła światło na możliwości nadchodzących 12-nanometrowych procesorów Ryzen 2 generacji dla komputerów stacjonarnych, jakie zadebiutują w kwietniu. W dziedzinie technologii graficznych ogłoszono poszerzenie rodziny „Vega” o mobilne karty graficzne Radeon Vega oraz pierwszy 7-nanometrowy produkt, którym będzie karta graficzna Radeon „Vega” skonstruowana w szczególności z myślą o użyciu w sektorze uczenia maszynowego.

czytaj więcej
Nowy iMac Pro zdaniem niezależnych ekspertów

Nowy iMac Pro zdaniem niezależnych ekspertów

2017-12-27 08:21:10

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafił nowy iMac Pro wyposażony w nowe układy graficzne AMD Radeon Pro Vega, o których firma Apple wyraża się w tych słowach: „Grafika Vega. Bestia, którą skrywa piękno.”. Niezależni eksperci, którzy mieli możliwość przetestować nowego iMaca Pro, potwierdzili dużo lepsze działanie urządzenia właśnie dzięki kartom graficznym Radeon Pro Vega.

czytaj więcej
Radeon Pro Software Adrenalin Edition - produktywność i stabilność wyższego poziomu

Radeon Pro Software Adrenalin Edition - produktywność i stabilność wyższego poziomu

2017-12-12 19:04:00

Firma AMD udostępniła dziś kolejną dużą aktualizację pakietu oprogramowania dla profesjonalnych kart graficznych Radeon Pro, który w tej wersji otrzymał nazwę Radeon Pro Software Adrenalin Edition. Wersja ta rozwija funkcjonalność i działanie sterownika w kierunku, jaki zapewni użytkownikom jeszcze większą produktywność i stabilność.

czytaj więcej
Radeon Software Adrenalin Edition - przewaga kart graficznych Radeon na kolejnym polu

Radeon Software Adrenalin Edition - przewaga kart graficznych Radeon na kolejnym polu

2017-12-12 19:01:00

Firma AMD udostępniła dziś kolejną dużą aktualizację pakietu oprogramowania dla kart graficznych Radeon, który w tej wersji otrzymał nazwę Radeon Software Adrenalin Edition. Jest to kolejna z serii corocznych dużych aktualizacji, która znacząco rozwija ten pakiet ponad standardowe oprogramowanie sterownika. Funkcjonalność i intuicyjność nowej wersji nie tylko pozwala graczom na lepsze wykorzystanie możliwości Radeonów, ale także może dziś już stanowić kluczową cechę przy wyborze sprzętu. W ciągu jednego dnia karty graficzne Radeon stały się bowiem o wiele nowocześniejsze i wygodniejsze w użyciu.

czytaj więcej
Nowy serwer HPE Gen10 napędzany przez procesor AMD EPYC pobił rekordy świata w testach SPEC CPU

Nowy serwer HPE Gen10 napędzany przez procesor AMD EPYC pobił rekordy świata w testach SPEC CPU

2017-11-21 13:23:00

Firma AMD ogłosiła, że nowy serwer Hewlett Packard Enterprise (HPE, NYSE: HPE) ProLiant DL385 Gen10 napędzany procesorem AMD EPYC™ ustanowił rekordy świata w obu testach: SPECrate®2017_fp_base i SPECfp®_rate2006. Ten bezpieczny i elastyczny serwer 2P 2U (2-procesorowy, 2-zatokowy) jest kolejnym wyposażonym w nowe serwerowe procesory AMD po HPE Cloudline CL3150. AMD EPYC to produkty z od 8 do 32 rdzeni i wiodącą przepustowością pamięci wśród produktów HPE dzięki 8-kanałowej konfiguracji RAM. Ponadto procesory te to także niezwykłe wsparcie dla zintegrowanych, super szybkich magistrali komunikacyjnych, ponieważ każdy model EPYC obsługuje 128 linii PCIe® 3.

czytaj więcej
„Superkomputeryzacja dla wszystkich” - AMD

„Superkomputeryzacja dla wszystkich” - AMD

2017-11-14 11:00:29

W trakcie targów SC17 firma AMD (NASDAQ: AMD) i jej ekosystemowi partnerzy ogłosili natychmiastową dostępność szeregu nowych, super wydajnych systemów napędzanych przez procesory AMD EPYC™ oraz akceleratory AMD Radeon Instinct™, dzięki którym zwiększy się tempo innowacji w dziedzinie superkomputerów. Firma AMD łączy to szerokie portfolio sprzętowe z oprogramowaniem, w tym nową otwartą platformą ROCm 1.7 ze zaktualizowanymi narzędziami deweloperskimi i bibliotekami, umożliwiając tym samym tworzenie kompletnych systemów z procesorami AMD EPYC, jakie zdolne są do osiągania wydajności na poziomie PetaFLOPSa.

czytaj więcej
AMD wprowadza nową rodzinę procesorów Ryzen Mobile

AMD wprowadza nową rodzinę procesorów Ryzen Mobile

2017-10-27 08:32:38

Firma AMD głosiła wprowadzenie na rynek mobilnych procesorów z rodziny AMD Ryzen, które dotychczas były określane kodowo jako „Raven Ridge”. Zapewniają one wiodącą wydajność, kompletny zestaw funkcji służących rozrywce i optymalną efektywność energetyczną w urządzeniach klasy premium takich jak hybrydy 2-w-1, systemy konwertowalne i ultracienkie notebooki. Pod względem konstrukcyjnym procesory AMD Ryzen 7 2700 i AMD Ryzen 5 2500U łączą nagradzaną architekturę x86 „Zen” - w tym inteligentną technologię AMD SenseMI - z rewolucyjnym układem graficznym Radeon „Vega” w formie układu SoC (System-on-Chip) oferując tym samym niespotykaną wydajność ultracienkim notebookom. AMD Ryzen 7 2700U to ponadto najszybszy procesor dla tego rodzaju konstrukcji, ponieważ zapewnia nawet o 44% wyższą wydajność wielowątkową i nawet o 161% wyższą wydajność graficzną niż produkt konkurencyjny.

czytaj więcej
Nowa karta graficzna AMD do systemów wbudowanych

Nowa karta graficzna AMD do systemów wbudowanych

2017-10-04 07:22:00

AMD ogłosiło wprowadzenie na rynek kart graficznych AMD Embedded Radeon serii E9170. To pierwsze zewnętrzne karty graficzne na bazie architektury „Polaris”, jakie są dostępne zarówno w formie standardowych produktów zgodnych ze specyfikacjami PCI Express® i MXM, jak i w formie MCM (multi-chip module) ze zintegrowanym podsystemem pamięci, dzięki czemu pozwalają konstruować jeszcze mniejsze i bardziej efektywne urządzenia. Układ graficzny E9170 jest idealny dla urządzeń, które wymagają sprzętu graficznego klasy premium i większych możliwości podłączania wyświetlaczy przy zachowaniu rygorystycznych wymogów energetycznych i temperaturowych.

czytaj więcej
Premiera biznesowych procesorów AMD Ryzen PRO oraz potężnego, 8-rdzeniowego procesora AMD Ryzen Threadripper 1900X

Premiera biznesowych procesorów AMD Ryzen PRO oraz potężnego, 8-rdzeniowego procesora AMD Ryzen Threadripper 1900X

2017-08-31 21:45:10

AMD ogłasza światową premierę i szerokie przyjęcie w branży procesorów AMD Ryzen™ PRO przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych. Te zaprojektowane dla biznesu procesory zapewniają solidność, bezpieczeństwo i wydajność, które odpowiadają współczesnym wymaganiom przedsiębiorstw skoncentrowanych na wymagających obliczeniowo zadaniach. 

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 >

SKLEPY AGD I RTV

Mapa

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P