Canon

Canon w dziale komputery

Drukarki / Skanery Monitory Inne Aplikacje

Canon w dziale informacje

Wydarzenia Wiadomości Nagrody Finanse Promocje

O firmie Canon

Firma Canon została założona w 1937 roku specjalnie w celu produkowania najlepszych aparatów fotograficznych. Pasja, jaką Canon żywi dla potęgi obrazu — Power of Image — z czasem doprowadziła do rozszerzenia technologii na wiele innych rynków i zapewniła firmie pozycję lidera w dziedzinie konsumenckich i biznesowych rozwiązań do przetwarzania obrazu. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań, od cyfrowych aparatów kompaktowych i lustrzanek do obiektywów telewizyjnych i przenośnych rentgenów, a także urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek produkcyjnych wspieranych przez szereg usług o wartości dodanej.

Canon inwestuje znaczne środki w prace badawczo-rozwojowe, aby dostarczać najbogatsze, najbardziej innowacyjne produkty i usługi w celu spełnienia kreatywnych -potrzeb klientów. Od fotoamatorów do profesjonalnych drukarni, każdy klient firmy Canon może realizować swoje własne pasje.

Korporacyjna filozofia firmy Canon to Kyosei – „Żyć i pracować razem dla wspólnego dobra”. W regionie EMEA Canon Europe dąży do zrównoważonego rozwoju biznesowego, skupiając się na ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko i dostarczając produkty, rozwiązania oraz usługi, które pomagają klientom w osiągnięciu tego samego celu. Canon uzyskał globalny certyfikat ISO 14001, demonstrując najwyższe standardy zarządzania środowiskowego.

Całkiem udany piątek dla japońskich firm z branży

Całkiem udany piątek dla japońskich firm z branży

2014-02-14 11:55:00

Piątek dla japońskich firm bez wątpienia można uznać za udany. Canon kupuje firmę z Teksasu za prawie 100 mln USD, Rakuten za trochę więcej bo 900 mln USD przejęło komunikator internetowy Viber, zaś Japan Diplay szykuje się do wejścia na giełdę. Dobre piątkowe newsy sprawiają, że weekend w Tokio dla niektórych menadżerów zapowiada się udanie. Szczegółowe informacje dotyczące spraw finansowych na stronie informacjebranzowe.pl.

czytaj więcej
Canon i Océ w procesie integracji

Canon i Océ w procesie integracji

2013-03-18 11:24:00

Spółki Canon Polska i Océ Poland rozpoczęły proces integracji. W najbliższych miesiącach dwa, dotychczas niezależne podmioty, połączą się i będą występować pod jedną marką - Canon Polska. Proces integracji rozpoczął się w Europie wiosną ubiegłego roku i jest efektem porozumienia z 2009 roku, na mocy którego Canon zakupił holenderską spółkę. W efekcie, w ciągu kilku najbliższych lat, nowy podmiot ma się stać globalnym liderem rynku poligraficznego.

czytaj więcej
Canon - wyniki finansowe za Q3 2012

Canon - wyniki finansowe za Q3 2012

2012-10-25 22:06:00

Co tu dużo pisać, wyniki Canona spadły w dół i to znacząco. Dochody o 13% do 10.3 miliarda USD dolarów w porównaniu do Q3 z roku 2011, zysk operacyjny aż o 42% do poziomu 908 mln USD. Japoński producent za taki zły stan rzeczy obwinia przede wszystkim słabą koniunkturę w Europie i na rynkach wschodzących, takich jak Chiny. Szczegółowe dane za Q3 2012 w załączniku pdf poniżej.

czytaj więcej
Canon - wyniki finansowe za Q2 2012

Canon - wyniki finansowe za Q2 2012

2012-07-25 10:12:00

Wyniki finansowe Canona za Q2 2012 pokazują większy zysk operacyjny o 18% w porównaniu do analogicznego kwartału w 2011. Zysk netto natomiast spadł z kwoty 61.5 do 51.7 miliona jenów. Firma informuje równie, że zwiększył się popyt na jej produkty zarówno te dla amatorów, jak i profesjonalistów, a wyniki mogłyby być jeszcze lepsze gdyby nie mocny jen oraz kryzys na rynku konsumenckim w Europie. Być może obietnica premiery pod koniec roku lustrzanki Canona ILC (EOS M) sprawi, że wskaźniki producenta w kolejnych kwartałach będą wyglądały jeszcze lepiej. Poniżej szczegółowe wyniki Q2.

czytaj więcej
Nowy Prezes i Dyrektor Generalny Canon w regionie EMEA

Nowy Prezes i Dyrektor Generalny Canon w regionie EMEA

2012-04-03 12:23:00

Canon poinformował o nominacji Rokusa van Iperena na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA). Tym samym zastępuje on Ryoichi Bambę, przechodzącego na emeryturę po 4 latach pełnienia ww. funkcji i łącznie 40-letniej pracy w firmie Canon. Rokus van Iperen będzie pierwszym Europejczykiem, który stanie na czele firmy Canon w regionie EMEA.

czytaj więcej
Canon: dobry Q4 2011, nieciekawy 2012

Canon: dobry Q4 2011, nieciekawy 2012

2012-01-30 09:09:00

Canon informuje, że prognoza dotycząca przychodów w roku 2012 jest zdecydowanie mniej optymistyczna niż zakładano kilkanaście tygodni temu. Firma dodała jednak, że w czwartym kwartale 2011 roku osiągnie troszkę lepsze wyniki niż prognozowany wcześniej 14% wzrost. Canon, podobnie jak większość japońskich korporacji żyje z eksport - 80% dochodów Canona pochodzi właśnie z tego źródło, zatem trudno jest oczekiwać dobrym wyników finansowych jeśli mamy do czynienia z utrzymywaniem się silnego jena, a dodatkowo występują kataklizmy tj. powodzie w Tajlandii oraz tsunami w Japonii, jak miało to miejsce w zeszłym roku - wszystko to sprawia, że Canon musiał trochę zejść na Ziemię i obniżyć prognozy finansowe dot. 2012.

czytaj więcej
Canon: Ambitne plany sprzedażowe

Canon: Ambitne plany sprzedażowe

2012-01-07 08:47:00

Japoński koncern do 2015 roku chce osiągnąć sprzedaż na poziomie 64 miliardów dolarów - podaje gazeta giełdowa Nikkei. Canon planuje zwiększyć sprzedaż poprzez dywersyfikację i rozbudowę swojego portfolio produktowego - szczegolnie kamer i sprzętu medycznego.

czytaj więcej

SKLEPY AGD I RTV

Mapa

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P