Sony

O firmie Sony

Sony jest jednym z czołowych producentów innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Sony słynie ze swoich urządzeń audiowizualnych, takich jak telewizory LCD High Definition BRAVIA™, cyfrowe aparaty Cyber-shot™, kamery Handycam®, lustrzanki cyfrowe „α” (czyt. alfa) i odtwarzacze MP3 Walkman®, jak również z komputerów osobistych VAIO™ i profesjonalnego sprzętu studyjnego o wysokiej rozdzielczości (HD), w tym systemów XDCAM™ HD. Poprzez długoterminowe umowy z organizacjami piłkarskimi – firma jest oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA do roku 2012, oficjalnym partnerem FIFA do roku 2014 i globalnym sponsorem rozgrywek FIFA World Cup™ w latach 2010 i 2014 – Sony rozbudza emocje wśród milionów fanów futbolu z całego świata.

Czyżby koniec Sony Vaio?

Czyżby koniec Sony Vaio?

2014-02-04 22:10:00

Informacjebranzowe.pl pisały ostatnio, że Sony i Lenovo myślą o założeniu spółki joint venture, teraz coraz głośniej mowa tym, że japoński gigant rozważa pozbycie się komputerów ze swojej oferty. Kaz Hirai woli skupić się na rozwoju innych produktów w ofercie Sony, a dział PC ma iść na sprzedaż - cena - prawie 500 mln USD. Tak przynajmniej twierdzi serwis Nikkei.

czytaj więcej
Akcje Sony w górę. Same pozytywy po CES 2014

Akcje Sony w górę. Same pozytywy po CES 2014

2014-01-09 08:29:00

Hasło: Sony make.believe coraz bardziej nabiera na znaczeniu. Akcje Sony wzrosły o 3,8% i na ostatniej sesji zamknęły się na 1894 jenach, oznacza to największy zysk od 18 czerwca 2013 roku. Firma prawie podwoiła sprzedaż smartfonów w ciągu ostatnich dwóch lat, mało tego, będzie utrzymywać tempo w ciągu najbliższych lat - tak zapowiedział Kaz Hirai podczas wystąpienia na międzynarodowych targach CES 2014 w Las Vegas. I ta właśnie deklaracja oraz pozytywne odczucia rynku sprawiły, że inwestorzy zaczynają ufać Sony i realizowanym planom na przyszlość. Sony planuje sprzedać 42 mln smartfonów w ciągu 12 miesięcy, których termn kończy się 31 marca 2014. Dwa lata temu firma sprzedała w porównywalnym okresie tylko 22.5 mln smartfonów. A jak mówi się nieoficjalnie w ciągu dwóch nabliższych lat Sony chce sprzedać 80 mln sztuk. Więcej informacji na stronie.

czytaj więcej
Wyniki kwartalne Sony

Wyniki kwartalne Sony

2013-10-31 09:26:00

Sony opublikowało wyniki finansowe za Q2 2013. Firma oprawiła sprzedaż smartfonów o 39.3% w porownaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Gorzej wygląda sytuacja w segmencie foto. Spadek o 6.9%, zyski zaś ze sprzedaży TV trochę w góre, ale to zasługa redukcji kosztów i cięć. Dochó operacyjny Sony za q2 2013 wyniósł 122 mln USD. Szczegółowe wyniki na stronie.

czytaj więcej
Sony koryguje wyniki finansowe. Ma być lepiej, dwa razy lepiej

Sony koryguje wyniki finansowe. Ma być lepiej, dwa razy lepiej

2013-04-26 08:09:00

Podobnie jak w zeszłym roku, Sony wprowadza korektę co do swoich oczekiwanych zysków, ale tym razem jest to dobra wiadomość. Według Sony sprzedaż niektórych budynków, których japoński gigant był właścicielem, osłabienie jena oraz dobra sprzedaż, to wszystko sprawiło, że Sony podwoiło swój oczekiwany zysk netto z ponad 20 miliardów jenów (ogłoszonych w lutym) do 40 miliardów jenów (403 mln $). Pełne wyniki Sony zostaną ogłoszone 9 maja. Zobacz pełną informacje w załączniku pdf poniżej.

czytaj więcej
Sony opublikowało wyniki finansowe za Q3 roku fiskalnego 2012

Sony opublikowało wyniki finansowe za Q3 roku fiskalnego 2012

2013-02-07 10:01:00

Sony poinformowało swoich zarobkach za okres październik - grudzień 2012, kiedy to strata netto firmy wyniosła 115 mln USD, przychód jednak pomimo słabego jena i gorszej sprzedaży w grupie produktowej HDTV i Blu-ray zwiększył się do kwoty 21 mld $. Pomimo starań Sony i planu Kaz Hiraia "One Sony" firma wciąż boryka się z coraz słabszą sprzedażą produktów, szczególnie jeśli mowa o TV, aparatach i grach przenośnych. Wszyscy w Sony czekaja na premierę PlayStation 4 i wydaje się, że przyjęcie urządzenia przez konsumentów, może mieć ogromne znaczenie dla finansów firmy w kolejnych kwartałach. W załączniku pdf lub na stronie szczegóły finansowe.

czytaj więcej
Sony sprzedaje siedzibę w Nowym Jorku za 1.1 mld $...

Sony sprzedaje siedzibę w Nowym Jorku za 1.1 mld $...

2013-01-18 09:10:00

...a, od nowego właściciela kompleksu budynku będzie wynajmował pomieszczenia. Nie tylko Nokia szuka oszczędności, trudna sytuacja na rynku sprawiła, że giganci muszą oszczędzać, a jednym ze sposobów jest sprzedaż nieruchomości. Sony ogłosiło, że ​​zgodziło się sprzedać swoją siedzibę w Nowym Jorku konsorcjum reprezentowane przez Chetrit Group. Po sprzedaży za 1.1 mld $ i spłaceniu należności, japoński gigant po tym posunięciu będzie miał na czysto na koncie około 685 milionów $. Według agencji Reuters firma planuje podobny ruch także w Tokio, co może pozwolić Sony na zarobienie kolejnych millionów (wartość HQ w Tokio to 1.14 mld $), a tym samym zrównoważyć budżet, który nie wygląda za ciekawie.

czytaj więcej
CEO Sony o PS Vita - ''sprzedaż jest słabsza niż się spodziewaliśmy''

CEO Sony o PS Vita - ''sprzedaż jest słabsza niż się spodziewaliśmy''

2013-01-10 08:28:00

Podczas odbywających się targów CES 2013 CEO Sony Kaz Hirai został zapytany przez WSJ o sprzedaż konsol do gier PS Vita. Odpowiedź była krótka - "Chciałbym powiedzieć, że sprzedaż jest na niskim poziomie, w stosunku do tego czgo się spodziewaliśmy". CEO dodał jednak, że dopiero za 5-10 lat będzie można ocenić, czy PS Vita było sukcesem, czy też porażką. Podobnie jak miało to miejsce z Play Station 3, którego sprzedaż dziś można uznać za sukces. Warto dodać, że pomimo osiągnięcia w październiku 2012 roku sprzedaży miliona sztuk PS Vita w Japonii, Sony liczyło na większy globalny sukces. Może jednym z problemów jest cena urządzenia, za które trzeba zapłacić 250 USD

czytaj więcej
Sony Mobile - likwidacja centrali w Lund + cięcia w zatrudnieniu

Sony Mobile - likwidacja centrali w Lund + cięcia w zatrudnieniu

2012-08-23 12:22:00

Sony Mobile poinformowało o zmianie struktur globalnych w celu podniesienia jakości i efektywności pracy oraz zwiększeniu przychodów - czyli czytaj - cięcia i zwolnienia. A padło na Szwecję. Producent poinformował, że centrala z Lund w Szwecji zostaje przeniesiona do Tokio w Japonii. Sony poinformowało także, że planuje zmniejszyć globalne zatrudnienie o około 1000 pracowników, szczególnie sporo konsultantów pożegna się z pracą, a do końca marca 2014 roku stracić pracę ma 15% ogółu zatrudnionych na dziś. Czyli zmniejszamy koszty zatrudnienia. Jak informuje producent Lund będzie nadal ważnym miejscem dla Sony Mobile, przede wszystkim jeśli mowa o rozwijaniu oprogramowania i aplikacji.

czytaj więcej
Sony wciąż na minusie - wyniki finansowe za Q1 2012

Sony wciąż na minusie - wyniki finansowe za Q1 2012

2012-08-02 09:47:00

Japoński gigant opublikował wyniki finansowe za Q1 2012 roku , czyli okres obrachunkowy między 1.kwietnia, a 30. czerwca tego roku. Mimo pewnych optymistycznych znaków, Sony kwartał ten zakończyło na minusie. Firma zanotowała stratę w wysokości 312 milionów $. Sprzedaż za ten okres wyniosła 19.2 mld $. Warto wspomnieć o zmianach, restrukturyzacji, powstaniu Sony Mobile, stracie którą przyniosła sprzedaż PSP i PS3, po części przykryta przez dobre wyniki PS Vita. Słabe wieści z działu TV oraz foto, gdzie spadła sprzedaż "lustrzanek" - o tym wszystkim i jeszcze więcej szczegółów w załączniku pdf poniżej. 

czytaj więcej
Masaru Tamagawa nowym prezesem Sony Europe

Masaru Tamagawa nowym prezesem Sony Europe

2012-06-15 09:57:00

Masaru Tamagawa zastępuje na tym satnowisku Fujio Nishidę, który awansuje i obejmuje posadę jako Chairman of Sony Europe, odpowiedzialnym za nadzorowanie programów rozwojowych zwiazanych z elektroniką konsumencką Sony w Europie. Tamagawa natomiast od 2007 roku był dyrektorem zarządzającym Sony w Indiach, wcześniej odpowiedzialny za Sony Gulf z siedzibą w Dubaju.

czytaj więcej
< 1 2 >

SKLEPY AGD I RTV

Mapa

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P