Kaspersky Lab

Kaspersky Lab w dziale komputery

Bezpieczeństwo IT Aplikacje

Kaspersky Lab w dziale GSM

Smartfony Aplikacje

Kaspersky Lab w dziale informacje

Wiadomości Finanse Wydarzenia Promocje
Kaspersky Lab udostępnia bezpłatny skaner luk bezpieczeństwa dla systemu Android

Kaspersky Lab udostępnia bezpłatny skaner luk bezpieczeństwa dla systemu Android

2014-08-19 10:00:14

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa użytkowników Androida przed lukami wykrytymi w ostatnich miesiącach Kaspersky Lab udostępnił nową bezpłatną aplikację mobilną. Kaspersky Fake ID Scanner skanuje smartfony i tablety w poszukiwaniu luk, które mogą narazić na zagrożenia dane, prywatność, a nawet pieniądze użytkowników.

czytaj więcej
Spam w czerwcu 2013 r.: Poznaj sekret sukcesu Steve'a Jobsa

Spam w czerwcu 2013 r.: Poznaj sekret sukcesu Steve'a Jobsa

2013-08-01 08:07:21

W zeszłym miesiącu spamerzy aktywnie wykorzystywali nazwisko Steve’a Jobsa, założyciela firmy Apple. Nagłówek niechcianej wiadomości zachęcał odbiorcę do poznania sekretu sukcesu tego znanego biznesmena, a jej treść zawierała reklamę darmowych szkoleń. Ich organizatorzy obiecywali, że w ciągu zaledwie 1,5 godziny nauczą każdego, jak zmienić swoje hobby w dochodowy biznes. Steve Jobs posłużył jako wabik mający przyciągnąć uwagę odbiorców. Oprócz ofert szkoleń obiecujących ujawnienie sekretu sukcesu Steve’a Jobsa eksperci z Kaspersky Lab zidentyfikowali w czerwcu wiadomości spamowe oferujące znaczne obniżki na urządzenia firmy Apple. Aby wysyłka bardziej przypominała legalną, oszuści wpisywali słowo Apple w polu „Od”, mimo że adres e-mail nie miał nic wspólnego z tą firmą.

czytaj więcej
Spam w I kwartale 2013 r.: Historia się powtarza

Spam w I kwartale 2013 r.: Historia się powtarza

2013-05-13 08:43:00

Według raportu spamowego firmy Kaspersky Lab, w I kwartale 2013 r. ilość niechcianej korespondencji w ruchu pocztowym zwiększyła się nieznacznie (+0,53 punktu procentowego) i wynosiła średnio 66,55%. Wzrost odsetka wiadomości e-mail ze szkodliwymi załącznikami również był niewielki, na poziomie 3,3%, natomiast udział wiadomości phishingowych zmniejszył się ponad czterokrotnie i wynosił 0,0004%. 

czytaj więcej
Spam w marcu 2013 r.: spamerzy chcą podzielić się z użytkownikami majątkiem Hugo Chaveza

Spam w marcu 2013 r.: spamerzy chcą podzielić się z użytkownikami majątkiem Hugo Chaveza

2013-04-23 09:11:00

Po gwałtownym wzroście ilości spamu w lutym w pierwszym miesiącu wiosny poziom śmieciowej poczty wynosił 70,1%. Jednak mimo tego spadku użytkownicy nadal nie mogli odetchnąć spokojnie, ponieważ udział szkodliwych załączników w niechcianej poczcie e-mail zwiększył się o 1,2 punktu procentowego i wynosił średnio 4%. 

czytaj więcej
Kaspersky Lab analizuje nową kampanię cyberszpiegowską wymierzoną w firmy produkujące gry online

Kaspersky Lab analizuje nową kampanię cyberszpiegowską wymierzoną w firmy produkujące gry online

2013-04-12 09:07:00

Zespół ekspertów z Kaspersky Lab dokonał szczegółowej analizy aktywnej kampanii cyberszpiegowskiej prowadzonej przez cyberprzestępców z organizacji znanej jako „Winnti”. Według raportu Kaspersky Lab grupa Winnti od 2009 r. atakuje firmy zajmujące się produkcją gier online. Działania grupy obejmują kradzież cyfrowych certyfikatów podpisanych przez legalnych producentów oprogramowania oraz kradzież własności intelektualnej, w tym kodu źródłowego projektów gier internetowych.

czytaj więcej
Wiosenne ataki na użytkowników Skype'a: Oszuści defraudują walutę Bitcoin

Wiosenne ataki na użytkowników Skype'a: Oszuści defraudują walutę Bitcoin

2013-04-10 07:35:00

Eksperci z Kaspersky Lab wykryli dwa ataki skierowane na Skype’a: w obu przypadkach cyberprzestępcy używają metod socjotechnicznych w celu nakłonienia użytkowników do kliknięcia szkodliwego odsyłacza, pod którym ma się kryć interesujące zdjęcie lub film. Zhakowane lub specjalnie utworzone fałszywe konta w serwisie Skype są wykorzystywane do rozsyłania szkodliwych odnośników. Dodatkowo, celem najnowszego ataku jest nieuczciwe generowanie wirtualnej waluty Bitcoin. Atak ten wycelowany jest między innymi w użytkowników Skype’a z Polski.

czytaj więcej
Kaspersky Lab

Spam w lutym 2013 roku: Spamerzy wracają do pracy

2013-03-25 17:14:00

Po trwającym kilka miesięcy okresie spokoju w lutym odnotowano wzmożoną aktywność spamerów. Według danych Kaspersky Lab, udział spamu w ruchu e-mail zwiększył się o prawie 13 punktów procentowych i wynosił średnio 71% dla całego miesiąca, więcej niż średnia dla stycznia 2013 r. i ostatnich trzech miesięcy 2012 r. W lutym najczęstszym celem szkodliwych wiadomości e-mail były Włochy. Odsetek wykryć szkodliwego oprogramowania w poczcie e-mail zwiększył się tam o 9,4 punktu procentowego i wynosił średnio 14,4%, przez co państwo to zepchnęło na drugie miejsce Stany Zjednoczone - długotrwałego lidera.

czytaj więcej
Trojan kradnie dane użytkowników smartfonów z Androidem

Trojan kradnie dane użytkowników smartfonów z Androidem

2013-03-20 07:41:00

Kaspersky Lab informuje o pojawieniu się w sklepie Google Play fałszywej aplikacji kradnącej dane użytkowników smartfonów z Androidem. Aplikacja My HRMIS & JPA Demo kradnie, między innymi, dane z książki adresowej oraz SMS-y docierające do użytkowników zainfekowanych telefonów. Dzięki współpracy Kaspersky Lab i Google szkodliwa aplikacja została szybko usunięta z oficjalnego sklepu z aplikacjami dla Androida. 

czytaj więcej
Kaspersky Lab

Kaspersky Lab opatentował technologię, która wykrywa i usuwa bootkity

2013-02-13 08:02:01

Kaspersky Lab opatentował technologię, która potrafi wykrywać podstępne działanie bootkitów oraz implementować odpowiednie środki ochrony. Technologia ta została stworzona z myślą o zwalczaniu jednego z najgroźniejszych obecnie zagrożeń komputerowych, które uruchamiają się bez wiedzy użytkownika poprzez załadowanie się przed systemem operacyjnym i aplikacjami antywirusowymi.

czytaj więcej
W Brazylii  trojan podszywa się pod program antywirusowy

W Brazylii trojan podszywa się pod program antywirusowy

2013-02-08 08:20:00

Kaspersky Lab informuje o pojawieniu się szkodliwego programu, który podszywa się pod aplikację antywirusową i kradnie informacje związane z bankowością online. Zagrożenie jest obecnie aktywne w Brazylii. Szkodliwy program dociera do potencjalnych ofiar w wiadomościach e-mail i przy użyciu swoistej maskarady próbuje pozostać w systemie. Trojan ma rozmiar 368 KB i został napisany w środowisku programistycznym Delphi, co może świadczyć o niewielkim doświadczeniu cyberprzestępcy. E-mail z zagrożeniem zawiera dodatkowo kilka szkodliwych i nieszkodliwych plików. Jeżeli użytkownik uruchomi załączony plik, na jego komputerze zostanie zainstalowany trojan, który podszywa się pod program antywirusowy Avast.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 >

SKLEPY AGD I RTV

Mapa

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P