Microsoft

Microsoft w dziale RTV

Sprzęt przenośny Słuchawki

Microsoft w dziale FOTO

Inne akcesoria FOTO

Microsoft w dziale informacje

Wiadomości Wydarzenia Nagrody Promocje Finanse

O firmie Microsoft

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji. Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją – Windows 8 oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office – którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje, infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. 

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska „wykluczenia informacyjnego” poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu „Microsoft dla non-profit”, Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt „Partnerstwo dla Przyszłości”, który w 2007 roku został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007”.

Od zielonookiej do myszy z kręgosłukiem - zobacz, jak ewoluowały myszki Microsoft!

Od zielonookiej do myszy z kręgosłukiem - zobacz, jak ewoluowały myszki Microsoft!

2017-11-28 13:53:00

Pierwotnie mysz komputerowa w Polsce miała nosić nazwę „manipulator stołokulotoczny”, a zamiast zwrotu „klikać myszą” mieliśmy używać wyrażenia „mlaskać manipulatorem stołokulotocznym”. Wynalazcami myszy są Douglas Engelbart oraz Billy English, którzy w latach ’60 opracowali jej pierwszą wersję w Stanford Research Institute, w Menlo Park w Kalifornii opatentowaną 17 listopada 1970 roku. Wówczas jeszcze „mysz” nie była „myszą”, lecz „wskaźnikiem położenia X-Y dla systemu wyświetlacza”.

czytaj więcej
Nowe akcesoria dla Microsoft Surface Pro wchodzą na polski rynek

Nowe akcesoria dla Microsoft Surface Pro wchodzą na polski rynek

2017-07-21 10:41:00

Fani Surface mogą już zacierać ręce. Firma Microsoft wprowadza na polski rynek nowe akcesoria dedykowane dla Surface Pro: odświeżone pióro Surface Pen i klawiatura Surface Pro Signature Type Cover, pokryta luksusową tkaniną Alcantara. Oba akcesoria dostępne są w platynowej wersji kolorystycznej, podkreślającej elegancką i stonowaną stylistykę urządzeń z linii Microsoft Surface.

czytaj więcej
Elegancja i minimalistyczny design - Microsoft Designer Bluetooth Mouse

Elegancja i minimalistyczny design - Microsoft Designer Bluetooth Mouse

2015-04-24 12:42:00

Coraz częściej chcemy, aby urządzenia, z których korzystamy były nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie. Designer Bluetooth® Mouse przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią minimalizm połączony z najwyższą jakością wykonania. Myszka w przyszłym tygodniu pojawi się na polskim rynku.

czytaj więcej
Windows 8, Android i iOS - mobilna klawiatura Universal Mobile Keyboard

Windows 8, Android i iOS - mobilna klawiatura Universal Mobile Keyboard

2015-02-20 15:35:00

Najnowsza mobilna klawiatura Universal Mobile Keyboard firmy Microsoft będzie miała swoją premierę w Polsce 23 lutego br. Urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Android i iOS. Kompaktowa konstrukcja i wyprofilowany jako stojak pod urządzenie cover zapewniają pełen komfort pracy. Pełne naładowanie akumulatora pozwala na 6 miesięcy pracy.

czytaj więcej
Świąteczne gadżety od Microsoft

Świąteczne gadżety od Microsoft

2012-12-14 10:59:00

Wszyscy kochamy prezenty, jednak czasami mamy trudności z wyborem upominku, który spodoba się naszym bliskim. By mieć pewność, że nasz prezent będzie strzałem w dziesiątkę, warto posłuchać rady eksperta. Microsoft przedstawia listę świątecznych pewniaków, które wyróżniają się nie tylko bardzo praktycznymi zastosowaniami, ale też - co ważne dla wielu osób - świetnie wyglądają. Designerskie myszki i klawiatury, wysokiej jakości kamerki internetowe czy akcesoria do konsoli Xbox sprawdzą się jako prezenty dla rodziny, przyjaciół i znajomych.

czytaj więcej
Microsoft - nowe myszy i klawiatury przeznaczone dla systemu Windows 8

Microsoft - nowe myszy i klawiatury przeznaczone dla systemu Windows 8

2012-07-30 10:44:00

Microsoft wprowadza na rynek nowe produkty, które działają z systemem Windows 8, czyli mysz i bezprzewodowa klawiatura Wegde (Wedge Touch Mouse/ Wedge Mobile Keyboard), a także myszka i klawiatura bezprzewodowa Sculpt (Sculpt Touch Mouse/ Sculpt Mobile Keyboard) oraz Touch Mouse. Nowa linia myszy i klawiatur Microsoft wyposażona jest w liczne funkcje: Bluetooth, technologia BlueTrack, zapewniające szybki i płynny sposób nawigowania w świecie Windows 8. Sprzęt jest zaprojektowany przez firmę Microsoft oraz zoptymalizowany dla wszystkim urządzeń Windows.

czytaj więcej
Artystyczne myszy od Microsoft

Artystyczne myszy od Microsoft

2011-05-19 08:53:00

Microsoft zaprezentował specjalną edycję myszy komputerowych Wireless Mobile Mouse 3500 Studio Series Artist Edition, ozdobionych grafikami zaprojektowanymi przez pięciu artystów: Kirrę Jamison, Matta Moore’a, Linn Olofsdotter, Mike’a Perry’ego oraz Jonny’ego Wana.

czytaj więcej

SKLEPY AGD I RTV

Mapa

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P