Microsoft

Microsoft w dziale RTV

Sprzęt przenośny Słuchawki

Microsoft w dziale FOTO

Inne akcesoria FOTO

Microsoft w dziale informacje

Wiadomości Wydarzenia Nagrody Promocje Finanse

O firmie Microsoft

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji. Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją – Windows 8 oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office – którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje, infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. 

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska „wykluczenia informacyjnego” poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu „Microsoft dla non-profit”, Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt „Partnerstwo dla Przyszłości”, który w 2007 roku został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007”.

Microsoft Classic IntelliMouse trafia na polski rynek

Microsoft Classic IntelliMouse trafia na polski rynek

2018-01-26 15:52:56

Jest ultrasmukła i wyjątkowo lekka. Jak każdy klasyczny gryzoń - ma też ogonek. Classic IntelliMouse to najnowsza odsłona legendarnej myszy firmy Microsoft, która dumnie wkracza teraz na polski rynek. Szlaki przecierała jej IntelliMouse 3.0, która zaskarbiła sobie sympatię użytkowników, stając się jednym z najchętniej wybieranych akcesoriów komputerowych z logo Microsoft w całej historii. Odrodzona legenda powraca.

czytaj więcej
Od zielonookiej do myszy z kręgosłukiem - zobacz, jak ewoluowały myszki Microsoft!

Od zielonookiej do myszy z kręgosłukiem - zobacz, jak ewoluowały myszki Microsoft!

2017-11-28 13:53:00

Pierwotnie mysz komputerowa w Polsce miała nosić nazwę „manipulator stołokulotoczny”, a zamiast zwrotu „klikać myszą” mieliśmy używać wyrażenia „mlaskać manipulatorem stołokulotocznym”. Wynalazcami myszy są Douglas Engelbart oraz Billy English, którzy w latach ’60 opracowali jej pierwszą wersję w Stanford Research Institute, w Menlo Park w Kalifornii opatentowaną 17 listopada 1970 roku. Wówczas jeszcze „mysz” nie była „myszą”, lecz „wskaźnikiem położenia X-Y dla systemu wyświetlacza”.

czytaj więcej
Nowe akcesoria dla Microsoft Surface Pro wchodzą na polski rynek

Nowe akcesoria dla Microsoft Surface Pro wchodzą na polski rynek

2017-07-21 10:41:00

Fani Surface mogą już zacierać ręce. Firma Microsoft wprowadza na polski rynek nowe akcesoria dedykowane dla Surface Pro: odświeżone pióro Surface Pen i klawiatura Surface Pro Signature Type Cover, pokryta luksusową tkaniną Alcantara. Oba akcesoria dostępne są w platynowej wersji kolorystycznej, podkreślającej elegancką i stonowaną stylistykę urządzeń z linii Microsoft Surface.

czytaj więcej
Elegancja i minimalistyczny design - Microsoft Designer Bluetooth Mouse

Elegancja i minimalistyczny design - Microsoft Designer Bluetooth Mouse

2015-04-24 12:42:00

Coraz częściej chcemy, aby urządzenia, z których korzystamy były nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie. Designer Bluetooth® Mouse przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią minimalizm połączony z najwyższą jakością wykonania. Myszka w przyszłym tygodniu pojawi się na polskim rynku.

czytaj więcej
Windows 8, Android i iOS - mobilna klawiatura Universal Mobile Keyboard

Windows 8, Android i iOS - mobilna klawiatura Universal Mobile Keyboard

2015-02-20 15:35:00

Najnowsza mobilna klawiatura Universal Mobile Keyboard firmy Microsoft będzie miała swoją premierę w Polsce 23 lutego br. Urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Android i iOS. Kompaktowa konstrukcja i wyprofilowany jako stojak pod urządzenie cover zapewniają pełen komfort pracy. Pełne naładowanie akumulatora pozwala na 6 miesięcy pracy.

czytaj więcej
Świąteczne gadżety od Microsoft

Świąteczne gadżety od Microsoft

2012-12-14 10:59:00

Wszyscy kochamy prezenty, jednak czasami mamy trudności z wyborem upominku, który spodoba się naszym bliskim. By mieć pewność, że nasz prezent będzie strzałem w dziesiątkę, warto posłuchać rady eksperta. Microsoft przedstawia listę świątecznych pewniaków, które wyróżniają się nie tylko bardzo praktycznymi zastosowaniami, ale też - co ważne dla wielu osób - świetnie wyglądają. Designerskie myszki i klawiatury, wysokiej jakości kamerki internetowe czy akcesoria do konsoli Xbox sprawdzą się jako prezenty dla rodziny, przyjaciół i znajomych.

czytaj więcej
Microsoft - nowe myszy i klawiatury przeznaczone dla systemu Windows 8

Microsoft - nowe myszy i klawiatury przeznaczone dla systemu Windows 8

2012-07-30 10:44:00

Microsoft wprowadza na rynek nowe produkty, które działają z systemem Windows 8, czyli mysz i bezprzewodowa klawiatura Wegde (Wedge Touch Mouse/ Wedge Mobile Keyboard), a także myszka i klawiatura bezprzewodowa Sculpt (Sculpt Touch Mouse/ Sculpt Mobile Keyboard) oraz Touch Mouse. Nowa linia myszy i klawiatur Microsoft wyposażona jest w liczne funkcje: Bluetooth, technologia BlueTrack, zapewniające szybki i płynny sposób nawigowania w świecie Windows 8. Sprzęt jest zaprojektowany przez firmę Microsoft oraz zoptymalizowany dla wszystkim urządzeń Windows.

czytaj więcej
Artystyczne myszy od Microsoft

Artystyczne myszy od Microsoft

2011-05-19 08:53:00

Microsoft zaprezentował specjalną edycję myszy komputerowych Wireless Mobile Mouse 3500 Studio Series Artist Edition, ozdobionych grafikami zaprojektowanymi przez pięciu artystów: Kirrę Jamison, Matta Moore’a, Linn Olofsdotter, Mike’a Perry’ego oraz Jonny’ego Wana.

czytaj więcej

SKLEPY AGD I RTV

Mapa

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P