agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Proste rozwiązania w przechowywaniu żywności

Proste rozwiązania w przechowywaniu żywności

2017-08-01 11:33:00

Obecna od niedawna na polskim rynku marka systemów próżniowego przechowywania żywności FoodSaver rozszerza swoją ofertę o nowe akcesoria. Wśród nich znajdzie się m.in. system do pakowania próżniowego FoodSaver Fresh, który jest w stanie nawet dwukrotnie wydłużyć datę przydatności do spożycia produktów. Jedną z głównych misji marki jest zwiększenie świadomości w dziedzinie oszczędzania żywności, które możliwe jest m.in. poprzez odpowiednie jej przechowywanie.

Ideą pakowania próżniowego jest wydłużenie świeżości produktów spożywczych. System próżniowego przechowywania żywności FoodSaver opiera swoje działanie na usuwaniu powietrza ze specjalnie zaprojektowanych worków, pojemników i folii, aby żywność w nich zamknięta była przechowywana w próżni. Dzięki temu owoce, warzywa oraz mięso zachowują swój smak, kolor i świeżość nawet pięciokrotnie dłużej, w porównaniu do tradycyjnego sposobu przechowywania w lodówce.

Kolejną zaletą próżniowego przechowywania żywności jest również wyeliminowanie obecności bakterii, które nie namnażają się w wyniku braku tlenu. Ponadto rozwiązanie to zapobiega wysychaniu wilgotnych artykułów spożywczych, utrzymuje produkty bogate w tłuszcz i olej w odpowiedniej kondycji, jak również ułatwia marynowanie ryb i mięs.

Rozszerzenie oferty FoodSaver w Polsce           

Po kwietniowym debiucie marki na polskim rynku, gdy zaprezentowane zostały zgrzewarki próżniowe, jej autoryzowany importer i dystrybutor w Polsce - firma DLF Sp. z o.o. - wprowadza kolejne akcesoria do oferty.

Szczególną uwagę przykuwa urządzenie system do pakowania próżniowego FoodSaver Fresh FFS010X. Charakteryzuje się on nieszablonowym designem, wysoką jakością wykonania, a przede wszystkim prostotą obsługi.

Jednym przyciskiem uruchamiany jest proces zasysania powietrza z pojemników bądź specjalnie do tego zaprojektowanych worków. O gotowości do pracy informuje zielona kontrolka, zaś po wytworzeniu odpowiedniej próżni system sam przerwie pracę. Ruchoma głowica pozwala na dobór różnej wielkości pojemników oraz worków.

Kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają, że wymaga ono niewiele miejsca na kuchennym blacie oraz pozwala na łatwe przenoszenie. Natomiast stonowane kolory - dominuje czerń oraz srebrny - będą wpisywać się zarówno w wystrój nowoczesnych jak i klasycznych pomieszczeń.

Do zestawu, oprócz samego systemu do pakowania próżniowego FoodSaver Fresh, dołączono pojemnik o wielkości 0,7l oraz 5 worków strunowych o pojemności 0,95l. Cena systemu do pakowania próżniowego FoodSaver Fresh ustalona została na poziomie 399 zł.

Do oferty dystrybutora marki FoodSaver dodano kolejne akcesoria, za sprawą których przechowywanie próżniowe możliwe jest nie tylko w lodówce i zamrażarce, ale również w spiżarni, szafce czy w drodze na wakacje. Tym samym obecna oferta elastycznie dopasowuje się do potrzeb konsumentów:

  • worki do mrożenia i gotowania,
  • worki do próżniowego pakowania wilgotnej żywności  z taśmą absorbującą nadmiar cieczy,
  • worki do mrożenia i gotowania na parze,
  • folia do próżniowego pakowania 2 porcji jednocześnie,
  • folia do próżniowego pakowania dużych porcji,
  • pojemniki do przechowywania próżniowego FoodSaver Fresh o pojemności od 0,47l do 2,3l.


źródło: foodsaver/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe